Президент Національного олімпійського комітету України, віце-президент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій Сергій Бубка відвідав Афіни, де став почесним гостем 31-го класичного марафону та нагородив його переможців.
З рекордною кількістю учасників понад 30 тисяч осіб в усіх забігах марафон вразив почесних гостей. «Я абсолютно вражений кількістю щасливих облич, що побачив, - відзначив Сергій Бубка. - Атмосфера фантастична. Деякі люди підготували спеціальні костюми, щоб розважати публіку. Присутні багато знаменитостей, ведучих, співаків і акторів, олімпійці».
Афінський марафон був започаткований у 1972 році та відомий своїми власними традиціями, пов"язаними з історією. З перших Олімпійських ігор сучасності 1896 чоловічий марафон є заключною подією програми з легкої атлетики з фінішем на головному Олімпійському стадіоні, часто за кілька годин до закриття або навіть як частина програми Закриття. Вірність цій традиції була підкреслена в 2004 році під час проведення Олімпійських ігор в Афінах, коли дистанція від Марафону до Афін завершувалася на стадіоні Panathinaiko, де фінішував найперший олімпійський марафон в 1896 році.
Цього рокуу марафоні брали участь і професійні спортсмени, і просто любителі бігу з усього світу. Приємно відзначити, що українка Світлана Станко посіла 2-е місце серед змагань жінок.
«Марафон – це більше ніж просто спорт. Тут немає переможених. Насправді, кожен, хто фінішував, вже є переможцем. Вітаю всіх переможців і мої особливі вітання Світлані. Україна має великі традиції в бігу на довгі дистанції. В Україні ми також проводимо два марафони світового класу - у Києві та Білій Церкві. У них немає такої довгої традиції, якими можуть похвалитися Афіни, але я сподіваюся, що організатори об"єднають свої зусилля з національною федерацією і місцевою владою з метою організації такого ж великого свята, - наголосив Бубка. - Я впевнений, що кожне велике місто повинно мати свій власний фестиваль бігу – марафон чи напівмарафон – адже це найкращий спосіб для популяризації спорту та активного способу життя, гарна можливість об’єднати людей, виховати здорове та дружелюбне суспільство».