У Сумах буде створено Центр олімпійської підготовки

16:10 | 29 февраля 2016
Головний старт національного зимового сезону – чемпіонат України у приміщенні – відвідало керівництво Міністерства молоді та спорту України. У Суми Ігор Жданов прибув не лише для того, щоб подивитися змагання та взяти участь у церемонії нагородження.
 
Міністр та його перший заступник Ігор Гоцул провели низку зустрічей, які можуть стати доленосними як для сумського спорту, так і для українського загалом. Своїми враженнями від чемпіонату та свого перебування у Сумах ми попросили поділитися президента ФЛАУ Ігоря Гоцула.
 
- Враження щодо організації чемпіонату, атмосфери, яка тут панує, - виключно позитивні. Цього року ми побачили принципово іншу атмосферу з точки зору підготовки до змагань. Протягом кількох останніх років спостерігалося певною мірою прохолодне ставлення до легкої атлетики з боку влади міста, області, керівництва Української академії банківської справи, якій належить манеж. І, відповідно, значна частина змагань та заходів перейшла до іншого манежу – в Запоріжжя, де ми відчували, що нам раді та нас підтримують. Зараз же ми бачимо принципово інший підхід: серйозну зацікавленість, намагання робити все можливе, щоб чемпіонат проходив на найвищому рівні і виглядав не просто як чергове спортивне змагання, а як справжнє свято легкої атлетики. Ми за це дуже вдячні усім, хто приклав руку до його організації.
 
- Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов провів у Сумах низку зустрічей. Розкажіть, будь-ласка, про їхні підсумки.
 
- Сам факт, що міністр приїздить на чемпіонат – це вже є елементом поваги до легкої атлетики, визнання значення нашого виду спорту. Але він не був тут просто гостем. Відбувалося багато зустрічей та перемовин поза межами спортивної арени, відвідин різних об’єктів. По-перше, ми остаточно домовилися про те, що ми запускаємо в Сумах на базі манежу УАБС Центр олімпійської підготовки. Губернатор, ректор Університету підтвердили свої зобов’язання у цьому сенсі, і вже найближчим часом ЦОП з легкої атлетики буде тут працювати. Також міська влада зобов’язалася виконати свої обіцянки і реконструювати стадіон «Авангард», зокрема, покласти там нове легкоатлетичне покриття. Роботи розпочнуться вже найближчим часом і завершаться протягом найближчих двох років.
 
 
Також ми говорили з керівництвом міста та області про необхідність фінансування спорту, необхідність звернути увагу на ДЮСШ. Ми знаємо, що минулого року відбулася серйозна трансформація, коли фінансування частини спорт шкіл перейшло від Фонду соціального страхування до місцевої влади. Це достатньо серйозний і, іноді, болючий процес. Треба визнати, що Сумська область більш-менш нормально впоралася з виконанням цієї роботи, але ми все-таки приділили увагу цьому питанню, говорили про те, що тут не можна послаблювати увагу, щоб не втратити жодного тренера та учня.
 
Ми зустрічалися з ректором Сумського державного університету Анатолієм Васильєвим з приводу нашої майбутньої співпраці щодо цього манежу, оскільки він незабаром буде вже в системі управління цього навчального закладу. Серед наших наполегливих побажань – це сертифікація манежу, відновлення, а по можливості і повне оновлення покриття, безперешкодне використання манежу нашими спортсменами, які готується до виступів за збірну. Ми домовилися найближчим часом чітко описати нашу співпрацю, розрахувати навчально-тренувальні збори, змагання, які будуть тут проводитися. Також плануємо співпрацювати в галузі ІТ-технологій, у сфері наукового супроводження збірної, оскільки в Університету є потужна наукова база.
 
 
- Останнім часом увага до спорту у Сумах з боку керівних органів влади суттєво підвищилася. На скільки реально в цьому місті провести міжнародні змагання, наприклад, матчеву зустріч?
 
- Ми говорили про це і з керівництвом, і в середині Федерації. Ми дуже зацікавлені, щоб тут проводилися і міжнародні і матчеві зустрічі, і міжнародні змагання за запрошенням, офіційні змагання з календаря Європейської Атлетики. Але для цього треба зробити щонайменше кілька речей. Перша – необхідно сертифікувати манеж, і це справа, яку не можна відкладати. Друга – необхідно вирішити питання з дорогами. Іноземні гості можуть прилітати до Харкова, але потім сюди доїхати майже неможливо. Питання дороги стоїть надзвичайно гостро, і тому ми поки що позбавлені можливості запрошувати сюди гостей. Але ми над цим працюємо і багато що залежить знову ж таки від позиції місцевої влади. Ми підтримуємо такі ініціативи і надаємо їм з центру усіляку підтримку. Але їх реалізація можлива тільки тоді, коли є така ж позиція місцевої Федерації і ця ініціатива підтримується міською та обласною владою. Наразі, щонайменше в деклараціях, це є. Я коли говорив про враження від змагань, це не були компліменти, це була констатація факту. Відношення до спорту останнім часом дійсно принципово змінилося на краще, і тому в мене є достатньо високий ступінь оптимізму щодо можливої реалізації наших планів.
Источник
Легкая атлетика 23:50 | 21 декабря 2020 Богдан Бондаренко може виступити у зимовому сезоні Легкая атлетика 12:35 | 20 декабря 2020 Meeting de la Reunion: четверте місце і очки до світового рейтингу Анни Касьянової Легкая атлетика 17:35 | 18 декабря 2020 Олега Коноваленка переобрано президентом ФЛА Закарпатської області Легкая атлетика 22:05 | 17 декабря 2020 Основні рішення Ради ФЛАУ Легкая атлетика 19:05 | 17 декабря 2020 Подружжя Касьянових відкриє сезон-2021 змаганнями на острові Реюньйон Легкая атлетика 16:50 | 16 декабря 2020 Ukrainian Majors Running League: календар і реєстрація на забіги-2021 Легкая атлетика 16:05 | 14 декабря 2020 Нормативи і система кваліфікації для участі у чемпіонаті світу-2022 і чемпіонаті світу-2021 U20 Легкая атлетика 12:20 | 10 декабря 2020 Чемпіонат світу-2021 з легкої атлетики у приміщенні перенесено Легкая атлетика 02:05 | 10 декабря 2020 Поправки до правил щодо використання на змаганнях взуття, яке у розробці Легкая атлетика 14:50 | 09 декабря 2020 Опубліковано перелік дисциплін «Діамантової ліги» на 2021 рік