Олексій Касьянов: «Якби не «вигриз» останні 400 метрів, не пробачив би собі цього»

14:10 | 23 марта 2016
Тріумф багатоборця Олексія Касьянова в Портленді – другий подібний успіх в його кар’єрі. Чотири роки тому в Стамбулі на чемпіонаті світу у приміщенні він також здобув срібну нагороду. Яка з цих двох медалей була важчою? З цього запитання ми розпочали розмову з Олексієм після його повернення зі США.
 
- Мені здається, що ця важча набагато, - говорить Олексій Касьянов. - В 2012-му році я ще не усвідомлював, що то – срібна нагорода чемпіонату світу. Але тут, можливо акліматизація далася взнаки, але виступати не легко було. Хоча, думка про те, що може бути медаль, після перших трьох-чотирьох видів, надавала сили, щоб достойно виступити.
 
- Який з семи видів дався найважче та виконанням якого залишилися найбільше задоволені?
 
- Найважчим був біг на 1000 метрів. Я коли пробіг перші 600 метрів – з жахом усвідомив, що потрібно бігти ще два кола, і що суперники тікають і мені потрібно додавати. Але, думав, треба бігти, бо втратити таку можливість заробити медаль – я просто собі б цього не пробачив. Виклався на цій дистанції повністю, відходив від неї дуже довго, дуже важко було після фінішу. Ну а найбільші позитивні емоції – від стрибків з жердиною. Нарешті я досяг прогресу у цій дисципліні, проведена робота принесла результат.
 
- Причому, встановили особистий рекорд – 4 м 90 см!
 
- Ми багато тренувалися, і на тренуваннях було видно, що я готовий стрибати вже й вище, ніж 4.90. Головне – виконати стрибок, який ми натренували, а він ще не дуже стабільний. І якщо він буде виходити завжди, то можна стрибати і за п’ять мерів.
 
- Які загалом враження залишилися від чемпіонату світу?
 
- Мені здається, що в новому форматі він вийшов дуже видовищним та цікавим. Сподобалася організація – зручно було і глядачам, і спортсменам. Єдине що – це велика різниця в часі з Україною. Дуже комфортно було змагатися вранці, а ось вечірня програма проходила в напівсонному стані. Під час розминки перед змаганнями зі стрибків у висоту я ніяк не міг налаштуватися. Тренери, коли бачили мої пробні стрибки, за голову хапалися – хоча б взяв початкову висоту, бо те, що я творив на розминці, ні куди не годилося. Але потім розповідали, що мене як підмінили. Включився в змагання, підвищився адреналін, і показав у підсумку не поганий результат.
 
- Ця портлендська нагорода дозволяє дивитися з оптимізмом на Олімпійські ігри, додає на Ріо додаткову мотивацію?
 
- Ми завжди готуємося на максимальний результат, хочеться здобувати лише високі місця. Звичайно, там вже як вийде. Виступає 40 спортсменів, і всі вони націлені на найвищий результат. Хто з них в даний момент виявиться сильніщим… Зараз, коли у секторі є Ештон Ітон, звичайно, не важко спрогнозувати, хто виграє, а от за дві інші нагороди боротьба буде найзапеклішою. Раніш я вважав, що за нагороди борються спортсмени з ТОП-10. Але зараз у світі настільки щільні результати, що на п’єдестал спроможний піднятися будь хто з ТОП-20.
 
- Зараз, після прильоту, чим будете займатися, скоро до тренувань повернетеся?
 
- Хочеться тиждень відпочити, пройти відновлювальні процедури – басейн, сауна. Ну а після цього відразу почну цілеспрямовану підготовку до літнього сезону.
Источник
Легкая атлетика 23:50 | 21 декабря 2020 Богдан Бондаренко може виступити у зимовому сезоні Легкая атлетика 12:35 | 20 декабря 2020 Meeting de la Reunion: четверте місце і очки до світового рейтингу Анни Касьянової Легкая атлетика 17:35 | 18 декабря 2020 Олега Коноваленка переобрано президентом ФЛА Закарпатської області Легкая атлетика 22:05 | 17 декабря 2020 Основні рішення Ради ФЛАУ Легкая атлетика 19:05 | 17 декабря 2020 Подружжя Касьянових відкриє сезон-2021 змаганнями на острові Реюньйон Легкая атлетика 16:50 | 16 декабря 2020 Ukrainian Majors Running League: календар і реєстрація на забіги-2021 Легкая атлетика 16:05 | 14 декабря 2020 Нормативи і система кваліфікації для участі у чемпіонаті світу-2022 і чемпіонаті світу-2021 U20 Легкая атлетика 12:20 | 10 декабря 2020 Чемпіонат світу-2021 з легкої атлетики у приміщенні перенесено Легкая атлетика 02:05 | 10 декабря 2020 Поправки до правил щодо використання на змаганнях взуття, яке у розробці Легкая атлетика 14:50 | 09 декабря 2020 Опубліковано перелік дисциплін «Діамантової ліги» на 2021 рік