Ігор Гоцул: «Україна підтримує план реформ ІААФ»

13:25 | 05 декабря 2016
3-го грудня в Монако відбувся позачерговий Конгрес Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, на якому більшістю голосів делегатів було підтримано план реформування ІААФ. Нашу країну на цьому заході представляли президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул та перший віце-президент ФЛАУ Володимир Рудюк.
 
- Спочатку розповім, чому цей Конгрес був саме позачерговим, - говорить Ігор Гоцул. – Тому що план реформ ІААФ розроблявся в терміновому порядку як відповідь на звинувачення світової легкої атлетики в допінгу, корупції, і як відповідь на ті виклики, які були з цим пов’язані. Конгресу передувала дуже широка роз’яснювальна робота, президент ІААФ Себ Кое разом зі своїми колегами, командою, яка розробляла реформи, побував на зборах усіх континентальних федерацій і представив запропоновані реформи. З представниками Європейської Атлетики така зустріч відбулася у жовтні на Фуншалі, і я про неї детально розповідав.
 
Зазначу, що дані реформи активно обговорювалися. Не все з запропонованого сприймалося однозначно. Наприклад, серйозні дискусії викликала зміна системи управління ІААФ. Декларувалося, що вона принесе більшу демократичність, але у декого виникали побоювання, що запропоновані зміни не враховують об’єктивних обставин, є волюнтаристичними. Також неоднозначно сприймалися і запропоновані пропозиції ввести гендерні квоти. За думкою низки критиків це є не стільки реальною необхідністю, а скільки бажанням більше сподобатися публіці.
 
За результатами цих усіх обговорень у план реформ були внесені певні зміни. Наприклад, введення гендерних квот дещо розтягнули у часі. І ось ця оновлена програма була представлена на Конгресі. Більшістю голосів делегати її підтримали. Таким чином, з 2017 року набуває чинності нова Конституція ІААФ. Одночасно була проголосована ще одна редакція Конституції, яка вступить в силу у 2019 році. Ось в цих двох документах поетапно і відображені запропоновані зміни.
 
Ну і, звісно, хочу прокоментувати інформацію щодо позиції української делегації на цьому Конгресі, яка була не вірно інтерпретована деякими ЗМІ. В них, зокрема, говорилося про те, що Україна, а саме Сергій Бубка, не підтримала план реформ. По-перше, Сергій Бубка на Конгресі представляв не Україну, а ІААФ, оскільки є першим віце-президентом цієї організації. І, відповідно, Бубка не був делегатом і не голосував. Делегатами від нас були я, як президент Федерації легкої атлетики України, та перший віце-президент ФЛАУ Володимир Рудюк. Ми і доносили на Конференції позицію України. Після голосування на екрані в залі висвітилося, що наш голос не був зарахований як такий, що проголосував. Відразу після завершення Конгресу ми офіційним листом проінформували генерального секретаря ІААФ про те, що, певно, в силу якихось технічних проблем наш голос не було враховано. І офіційно попросили його зарахувати як такий, який підтримує запропонований пакет реформ.
Источник
Легкая атлетика 23:50 | 21 декабря 2020 Богдан Бондаренко може виступити у зимовому сезоні Легкая атлетика 12:35 | 20 декабря 2020 Meeting de la Reunion: четверте місце і очки до світового рейтингу Анни Касьянової Легкая атлетика 17:35 | 18 декабря 2020 Олега Коноваленка переобрано президентом ФЛА Закарпатської області Легкая атлетика 22:05 | 17 декабря 2020 Основні рішення Ради ФЛАУ Легкая атлетика 19:05 | 17 декабря 2020 Подружжя Касьянових відкриє сезон-2021 змаганнями на острові Реюньйон Легкая атлетика 16:50 | 16 декабря 2020 Ukrainian Majors Running League: календар і реєстрація на забіги-2021 Легкая атлетика 16:05 | 14 декабря 2020 Нормативи і система кваліфікації для участі у чемпіонаті світу-2022 і чемпіонаті світу-2021 U20 Легкая атлетика 12:20 | 10 декабря 2020 Чемпіонат світу-2021 з легкої атлетики у приміщенні перенесено Легкая атлетика 02:05 | 10 декабря 2020 Поправки до правил щодо використання на змаганнях взуття, яке у розробці Легкая атлетика 14:50 | 09 декабря 2020 Опубліковано перелік дисциплін «Діамантової ліги» на 2021 рік