Аліна Шух: «Вже відпочила й готова працювати далі»

14:25 | 11 сентября 2017
Взимку 2017-го Аліна Шух встановила історичне досягнення, побивши 15-річний світовий юніорський рекорд у приміщенні з п’ятиборства Кароліни Клюфт. Зробила вона це двічі – спочатку у Запоріжжі, а потім і в Таллінні. Та оскільки український манеж не був сертифікованим, офіційним рекордом вважається результат, показаний саме в Естонії (4542 очка).
 
 
- Нагороди отримувати завжди приємно. Думаю, зі мною погодяться абсолютно всі, - каже Аліна Шух. - Щодо спогадів про рекорд… Пройшло вже півроку. Показані результати відразу забуваються: спортсмен в ейфорії буквально у перший день після змагань, а потім все. Він тренується далі, готується до нових змагань, знову з’являються думки щодо того, а як вдасться виступити наступного разу. Тому не можу сказати, що й досі пригадую той рекорд.
 
Але якщо все ж пригадувати, то спочатку я встановила світовий рекорд у Запоріжжі. Мене відразу попередили, що манеж не сертифікований і рекорд можуть не зафіксувати. Тому, як це у мене буває, довелося його повторювати. І я це зробила за тиждень у Таллінні. Але тоді емоції були не найвищими, я не до кінця розуміла, що відбувається, який рекорд. Рекорди встановлюються на дорослих змаганнях, саме до них потрібно прагнути. У юнацькому віці і взагалі фіксуються навіть не рекорди, а найвищі досягнення. Тобто свій вік є свій вік, це сходинки на шляху до дорослого спорту.
 
Коли ви їхали в Таллінн, знали, що в тому ж манежі один зі своїх світових рекордів встановив Ештон Ітон?
 
Так, звісно. Після змагань приємно було розуміти, що встановила рекорд там же, де й Ештон Ітон. До цього ж це було не більше, ніж просто знання цього факту. Мені дуже сподобався манеж у Таллінні, він дуже затишний і домашній. Якщо ви готові, то там можна зробити все, що завгодно. Хоча у Запоріжжі мені манеж теж подобався.
 
Щодо Таллінна, то я взагалі там часто буваю, адже мій менеджер, Айвар Каротамм, звідти. Люблю це місто, тож встановити рекорд там було вдвічі приємніше.
 
Встигли відновитися і відпочити після складного сезону?
 
Цілком! Після чемпіонату світу відпочила, відновилася як фізично, так і емоційно; вже готова працювати далі. Відпочивати потрібно до того моменту, коли вже хочеться на тренування, коли набридло лежати і хочеться вже бігти на тренування. У мене цей період настав.
 
Уже відомо, де будете провидити навчально-тренувальні збори?
 
З 11 вересня до 4 жовтня будемо на зборах у Чорноморську. Туди ми їдемо нашою групою з моєю мамою, Майєю Шух, яка і є нашим тренером. Ми звикли там готуватися, для підготовчого періоду нам підходить цей збір. А щодо подальших зборів нічого не можемо говорити, на даний момент у цьому питанні ще невизначеність.
Источник
Легкая атлетика 23:50 | 21 декабря 2020 Богдан Бондаренко може виступити у зимовому сезоні Легкая атлетика 12:35 | 20 декабря 2020 Meeting de la Reunion: четверте місце і очки до світового рейтингу Анни Касьянової Легкая атлетика 17:35 | 18 декабря 2020 Олега Коноваленка переобрано президентом ФЛА Закарпатської області Легкая атлетика 22:05 | 17 декабря 2020 Основні рішення Ради ФЛАУ Легкая атлетика 19:05 | 17 декабря 2020 Подружжя Касьянових відкриє сезон-2021 змаганнями на острові Реюньйон Легкая атлетика 16:50 | 16 декабря 2020 Ukrainian Majors Running League: календар і реєстрація на забіги-2021 Легкая атлетика 16:05 | 14 декабря 2020 Нормативи і система кваліфікації для участі у чемпіонаті світу-2022 і чемпіонаті світу-2021 U20 Легкая атлетика 12:20 | 10 декабря 2020 Чемпіонат світу-2021 з легкої атлетики у приміщенні перенесено Легкая атлетика 02:05 | 10 декабря 2020 Поправки до правил щодо використання на змаганнях взуття, яке у розробці Легкая атлетика 14:50 | 09 декабря 2020 Опубліковано перелік дисциплін «Діамантової ліги» на 2021 рік