Сергій Расчупкін: «Дуже задоволені тим, що заявили на весь світ про гірських бігунів України»

09:50 | 19 сентября 2018
Минулого вік-енду Сергій Расчупкін разом з українською командою взяв участь у чемпіонаті світу з гірського бігу в Андоррі. Минулого вік-енду Сергій Расчупкін разом з українською командою взяв участь у чемпіонаті світу з гірського бігу в Андоррі. За його підсумками Расчупкін посів 41-е місце, а після виступу поділився враженнями від змагань з читачами сайту ФЛАУ.

- Ставив перед собою завдання посісти якомога вищу позицію. Зі старту була тактика триматись лідерської групи, і це мені вдавалося до третього кілометру. Потім тримався двадцятки, але після шести кілометрів почали бігти на висоті 2000 метрів над рівнем моря і це дало по швидкості, оскільки досвіду бігу на таких висотах я не маю і не проводив зборів у високогір’ї. Тож біг з усіх сил, що можу, і на фініші все ж відіграв три позиції, - розповідає Сергій Расчупкін. – Щоб швидше прогресувати, не вистачає фінансування, ми все робимо своїми силами. Але навіть при цьому я дуже сильно виріс у порівнянні з попередніми роками і продовжую прогресувати.

У соціальних мережах зустрічала досить багато ваших постів про харчування і про те, що вдалося досить непогано скинути вагу і «підсушитися». Наскільки це вам зараз допомагає і чи виросли ті самі крила?

Наразі ми з дружиною Наталією повністю змінили харчування. Я скинув зайві кілограми і це дуже додало мені сил. Хоча для того, щоб бігти швидко вгору, вага ще досить велика. Найголовніше, що зараз змінилося, це здоров’я: перестав хворіти, самопочуття поліпшилось, швидше відновлююсь, покращились показники і на рівнині. І так, дійсно, відчуття, ніби виросли крила.

Наскільки комфортними були погодні умови під час змагань в Андоррі?

Вдень ми ходили в шортах і футболці, було тепло. А ввечері вже досить прохолодно. Загалом, погода майже така сама, як у мене в Мукачево. Єдина відмінність і найбільша складність – висота над рівнем моря 1600 метрів.

Якщо говорити безпосередньо про день старту, то була комфортна для бігу температура – +24 градуси. Для мене це прохолодно, по дистанції навіть не пив води.

В чому полягали особливості траси?

Траса постійно змінювалася: були відрізки, де ми розганялися навіть по 2,25 хвилини на спусках, були підйоми, коли кілометр біг зі швидкістю 12 хвилин. Взагалі, траса як для звичайного класичного гірського бігу. Присутнє все: і каміння, і сипучка, і ґрунт, і різкі повороти.

Говоримо «гори» - думаємо про краєвиди. Які вони в Андоррі?

Краєвиди там дуже гарні. Але вразили не лише вони. Вразила інфраструктура цієї маленької мальовничої країни: готелі з дуже високим сервісом, дуже хороші дороги, чого не скажеш про ту ж Іспанію, постійно проводяться різні міжнародні змагання.

А наскільки організатори справилися зі своїми завданнями?

Загалом, організація хороша, але були недоліки на рахунок трансферу. Наша команда добиралася за власний рахунок, тому ми прилітали у Барселону в різний час. Тих з на, хто летів з Будапешта, організатори не зустріли і ми доїжджали трансфером з іншими країнами набагато пізніше, ніж мав би бути наш.

Чи задоволена команда виступом? І чому на старт не вийшов Олександр Ченікало?

Участь у чемпіонаті світу – це престиж для держави, за чий би рахунок спортсмени не їхали. Всі дуже задоволенні тим, що змогли виступити під синьо-жовтим прапором і заявити на весь світ про те, що і в Україні є гірські бігуни. Тож те, що ми взяли участь у цьому чемпіонаті і показали хороші результати, це вже успіх!

На жаль, Олександр Ченікало травмувався перед стартом: у нього надрив зв’язок. Він підвернув гомілкостоп і нога посиніла. Попри це він допомагав на старті нашим юніорам і на фініші всій команді, хоча йому було навіть стояти боляче на нозі, не те що бігти.
Источник
Легкая атлетика 23:50 | 21 декабря 2020 Богдан Бондаренко може виступити у зимовому сезоні Легкая атлетика 12:35 | 20 декабря 2020 Meeting de la Reunion: четверте місце і очки до світового рейтингу Анни Касьянової Легкая атлетика 17:35 | 18 декабря 2020 Олега Коноваленка переобрано президентом ФЛА Закарпатської області Легкая атлетика 22:05 | 17 декабря 2020 Основні рішення Ради ФЛАУ Легкая атлетика 19:05 | 17 декабря 2020 Подружжя Касьянових відкриє сезон-2021 змаганнями на острові Реюньйон Легкая атлетика 16:50 | 16 декабря 2020 Ukrainian Majors Running League: календар і реєстрація на забіги-2021 Легкая атлетика 16:05 | 14 декабря 2020 Нормативи і система кваліфікації для участі у чемпіонаті світу-2022 і чемпіонаті світу-2021 U20 Легкая атлетика 12:20 | 10 декабря 2020 Чемпіонат світу-2021 з легкої атлетики у приміщенні перенесено Легкая атлетика 02:05 | 10 декабря 2020 Поправки до правил щодо використання на змаганнях взуття, яке у розробці Легкая атлетика 14:50 | 09 декабря 2020 Опубліковано перелік дисциплін «Діамантової ліги» на 2021 рік