Вибороти право виступити на чемпіонаті світу в приміщенні, встановити особистий рекорд, набратися досвіду, здобути першу медаль національної першості в кар’єрі… На чемпіонаті України в приміщенні в Сумах кожен спортсмен вирішував свої завдання, пишучи тим самим захопливий спортивний сценарій.
Справжньою прикрасою чемпіонату стала участь у ньому рекордсменки України з потрійного стрибка Ольги Саладухи. В Сумах учениця Анатолія Бойка перемогла, повторивши найкращий результат сезону в світі – 14,65 м.
У змаганнях серед чоловіків переміг Віктор Кузнецов. Для цього йому було достатньо виконати лише дві спроби, одна з яких була результативною (16,54 м). У зв’язку з мікротравмою Віктор і тренери прийняли рішення, що доцільніше буде не стрибати далі й поберегти себе до чемпіонату світу.
У лідери світового сезону зі спортивної ходьби на 10000 м вийшов Олександр Венгловський (42.09,93 хв).
А от юніорський топ-лист світового сезону зі стрибків у висоту очолила Ірина Геращенко. І це попри те, що спортсменка навіть не робила ставку на зимовий сезон. Більше того, її 1,95 м, показані в Сумах, є нормативом для участі в чемпіонаті світу в приміщенні. У змаганнях серед чоловіків переміг Юрій Крімаренко (2,25 м). Атлет також намагався подолати планку на висоті 2,30 м, але це завдання доведеться відкласти до наступного, можливо, навіть більш важливого турніру.
Неабияке видовище подарували Ольга Ляхова та Анастасія Ткачук. Саме між ними розгорнулася боротьба за перемогу в фіналі А на дистанції 800 метрів. Дівчата трималися в загальній групі 60 метрів, а на останньому колі влаштували справжній спринтерський забіг. Переможницею з нього вийшла Ляхова. Щоправда, повільний початок не дозволив дівчатам показати високі результати. У них незвичні для них 2.23,38 та 2.24,16 хв відповідно.
До заключних метрів не було відомо, хто переможе з бігу на 400 метрів у жінок. Чемпіонку України, Анну Рижикову (Ярощук) (54,19 с) та бронзового призера змагань Ксенію Карандюк розділили 5 сотих секунди. А Христині Стуй до «золото» не вистачило і того менше – лише три соті (54,22 с).
У чоловіків 400 метрів найшвидше подолав Віталій Бутрим. А чудовим доповненням до чемпіонства йому став норматив на чемпіонат світу – 46,72 с.
Лідер нинішнього сезону в Україні з бігу на 60 метрів Наталія Погребняк 19 лютого відсвяткувала День народження, а вже за два дні зробила собі подарунок у вигляді перемоги на чемпіонаті України з результатом 7,29 с.
У змаганнях чоловіків переміг Ігор Бодров. Його містичні 6,66 с – це найкращий результат нинішнього року серед атлетів з країн СНД. Зазначимо, що для Бодрова змагання в Сумах були лише другим стартом у 2014-му.
60 метрів з бар’єрами виграла Анна Плотіцина. Дистанцію вона подолала з особистим рекордом – 8,15 с. Другою фінішувала багатоборка Анна Мельниченко (8,30 с). Як і на командному чемпіонаті України в приміщенні в Запоріжжі, вона змагалася в окремих видах. І якщо штовхання ядра (13,92 м, 7-ме місце) було в перший день турніру, то стрибки у довжину довелося чергувати з бар’єрним бігом, оскільки фінали накладалися.
Виконавши дві спроби в секторі для стрибків у довжину, Анна відправилася на доріжку, після чого встигла стрибнути ще тричі. З результатом 6,06 м вона п’ята.
В окремих видах змагався і найсильніший багатоборець країни Олексій Касьянов. Він виграв стрибки у довжину (7,64 м) та 60 метрів з бар’єрами (7,93 с).
Галина Облещук виграла змагання зі штовхання ядра (18,31 м). Анна Корнута стала чемпіонкою України зі стрибків у довжину (6,53 м).
Цікавими обіцяли стати й естафети. Чоловіча команда Запорізької області ще напередодні змагань заявила: «Завтра ми у всіх виграємо! І це буде дещо, адже ми не лише представляємо одну область, а й тренуємося в одній групі».
Сказали – й дотримали слова. У четвірці вихованців Костянтина та Михайла Рураків сплелися досвід і молодість. Серед уже досвідчених бійців був учорашній учасник юнацького чемпіонату світу, сьогоднішній юніор Михайло Яворський. На другому етапі він прийняв естафету від Олексія Рємєня й зумів вивести команду на другу сходинку. Відрив від лідера був несуттєвим, і Олег Герман відправляв на заключний етап Володимира Буракова з чудовим шансом на перемогу. Володимир ним скористався сповна, «привізши» на фініші найближчим переслідувачам, команді Житомирської області, більше ніж півтори секунди (3.15,57 хв).
Захоплюючими були й забіги серед жінок. У першому з них на заключному етапі знову зійшлися Христина Стуй та Анна Рижикова (Ярощук). на той момент Дніпропетровська область уже була попереду, і Анні вдалося втримати перевагу – 3.43,35 хв. Зусиль задля цієї перемоги також доклали Тетяна Компанієць, Анастасія Лебідь і Юлія Баралей. У четвірки м. Києва – 3.43,47 хв.
У другому забігу всі старання суперниць на заключному етапі нівелювала Ольга Ляхова, яка виступала за Полтавську область. Прийнявши паличку другою, вже за кілька секунд вона знищила відставання у 20 м і майже всю свою частину дистанції долала у гордій самотності. З результатом 3.51,05 хв її команда посіла п’яту сходинку в підсумковому протоколі.
Ознайомитися з результатами змагань можна на сайті ФЛАУ.