DNA по-європейськи: українські медалі і командний півфінал на Європейських іграх

05:50 | 24 июня 2019
На Європейських іграх розпочався легкоатлетичний турнір і спортсмени вже розіграли особисті медалі. На Європейських іграх розпочався легкоатлетичний турнір і спортсмени вже розіграли особисті медалі.

Чотири роки тому українці у цьому виді спорту участі не брали, тож для нашої команди легкоатлетів сьогодні був подвійний дебют – на Європейських іграх загалом і у змаганнях за форматом DNA (Dynamic New Athletics – динамічна нова легка атлетика) зокрема.

Власне, DNA новий для всіх, не лише для українців. До цього у такому форматі проводилися лише тестові змагання. За останні роки півтора він вдосконалювався, до правил і регламенту вносилися зміни. Приміром, збільшили кількість країн-учасниць, а естафету, в якій мали бігти з парашутами або вагою, стрибати і метати, замінили на гонку переслідування за системою Гундерсона. Проте питань у вболівальників і тим більше пересічних глядачів все одно залишилося немало. Проте перш ніж пояснити деякі моменти у правилах, скажемо про найприємніше – медалі. А їх у нашій команді сьогодні п’ять!

***

Участь у легкоатлетичному турнірі на Європейських іграх беруть 24 команди. Згідно з місцями, які команди посіли на командному чемпіонаті Європи-2017, організатори розділили їх на чотири матчі, по шість команд у кожному. Українці виступали у четвертому, заключному. За кожний виступ атлет або естафета отримувала очки – 12 за перемогу, 10 очок за друге місце, 8 за третє і т.д..

Змагання у бігових дисциплінах, не рахуючи гонки переслідування, відбувалися за класичними правилами, чого не можна сказати про технічні. Зі стрибків у висоту серед чоловіків, стрибків у довжину серед жінок і метання списа у жінок учасники виконували лише по три спроби. Їх розподілили на дві підгрупи, і кожен з учасників провів по дві дуелі з суперниками. За перемогу спортсмен/спортсменка отримували по три бали. Згідно з набраною сумою визначалися пари на фінальні дуелі. Переможці підгруп розігрували перше і друге місця, атлети, які стали другими, - третє і четверте, а ті, хто посів треті сходинки, - п’яте і шосте.

При цьому стрибуни у висоту заявляли суддям висоти таємно від суперників, тим самим додаючи інтриги змаганням. Тобто дізнатися, на яку висоту стрибатиме атлет Х, атлет Yміг лише тоді, коли Х виходив у сектор. При цьому від спроби до спроби висоту можна було як підвищувати, так і знижувати.

На завершення кожного матчу команди змагалися у гонці переслідування (естафета 800-600-400-200 м).Участь у ній брали змішані команди – по дві жінки і два чоловіки у кожній. Команди стартували з часовим гандикапом за системою Гундерсона. Команда-лідер після восьми видів програми (а у четвертому матчі це була саме Україна) стартувала під постріл стартера, решта – з затримкою у 0,33 секунди за кожне очко програшу лідеру. Саме за результатами цієї гонки і розподіляли місця.

***

Якщо ж говорити про індивідуальні виступи, то саме у перший день розігрували особисті медалі. Переможця визначали за найкращим результатом з усіх матчів. Власне, як і володарів інших призових і не лише місць. Так, українці виграли п’ять нагород – два золота, срібло і дві бронзи.

Перше золото і максимальні 12 очок у скарбничку команди Україні принесла змішана естафетна команда 4х400 метрів. Данило Даниленко, Тетяна Мельник, Анна Рижикова і Станіслав Сеник промчали дистанцією за 3.17,31 хв, не залишивши жодного шансу суперникам ані у своєму матчі, ані за підсумком чотирьох.

Переможцями стала і змішана естафетна команда України в гонці переслідування у складі Євгена Гуцола, Ольги Ляхової, Олексія Позднякова і Яни Качур (4.25,02 хв).

Анна Плотіцина стала переможницею матчу з бігу на 100 метрів з бар’єрами і принесла команді 12 очок, а за підсумками всіх чотирьох матчів виграла срібну медаль. Її результат – 13,14 с.

Першу ж медаль українській команді принесла Марина Бех-Романчук. Українка виграла матч і з результатом 6,58 м стала бронзовою медалісткою Європейських ігор.

Ще одну бронзу до скарбнички команди поклав Богдан Бондаренко. Змагання зі стрибків у висоту він почав з 2,21 метра, які легко подолав. У другій дуелі планка на висоті 2,28 метрів йому не підкорилася. Не встояла вона і у фіналі. Таким чином за підусмками всіх матчів Богдан з результатом 2,21 м третій (вище стрибали Максім Нєдасєков (2,27 м) та Ілля Іванюк (2,26 м)). А от своєму матчі українець другий. Так як Бондаренко не подолав планку у фіналу, його суперник, як би це парадоксально не звучало, виграв матч з замовленим ним результатом… 1,94 м.

***

Ганна Гацько-Федусова стала другою у матчі з метання списа і принесла команді десять очок. У фіналі вона показала результат 55,61 м, а найкраща спроба випала на першу дуель – 58,46 м. Проте для медалі цього, на жаль, було недостатньо.

Сергій Смелик приніс команді вісім очок, фінішувавши третім з бігу на 100 метрів (10,55 с) у своєму матчі. Христина Стуй була на цій дистанції п’ятою у матчі (11,83 с), що забезпечило команді ще чотири очка.

Артему Шаматрину вистачило 14,21 секунди для того, щоб стати третім у матчі з бігу на 110 метрів з бар’єрами. Для медалі такого результату, звісно, було замало.

***

Вигравши гонку переслідування, а з нею і матч, збірна України напряму вийшла до півфіналу, оминувши чвертьфінальні змагання. Таке право отримували переможці матчів та дві найкращі команди серед тих, які стали другими. Решта завойовуватиме право виступити у півфіналі у чвертьфіналах.

Півфінальні змагання відбудуться 26 червня. Програма змагань на всіх стадіях буде однаковою.

Детальніше ознайомитися з форматом DNA можна за посиланням: http://uaf.org.ua/images/doc/DNA.docx
Источник
Легкая атлетика 23:50 | 21 декабря 2020 Богдан Бондаренко може виступити у зимовому сезоні Легкая атлетика 12:35 | 20 декабря 2020 Meeting de la Reunion: четверте місце і очки до світового рейтингу Анни Касьянової Легкая атлетика 17:35 | 18 декабря 2020 Олега Коноваленка переобрано президентом ФЛА Закарпатської області Легкая атлетика 22:05 | 17 декабря 2020 Основні рішення Ради ФЛАУ Легкая атлетика 19:05 | 17 декабря 2020 Подружжя Касьянових відкриє сезон-2021 змаганнями на острові Реюньйон Легкая атлетика 16:50 | 16 декабря 2020 Ukrainian Majors Running League: календар і реєстрація на забіги-2021 Легкая атлетика 16:05 | 14 декабря 2020 Нормативи і система кваліфікації для участі у чемпіонаті світу-2022 і чемпіонаті світу-2021 U20 Легкая атлетика 12:20 | 10 декабря 2020 Чемпіонат світу-2021 з легкої атлетики у приміщенні перенесено Легкая атлетика 02:05 | 10 декабря 2020 Поправки до правил щодо використання на змаганнях взуття, яке у розробці Легкая атлетика 14:50 | 09 декабря 2020 Опубліковано перелік дисциплін «Діамантової ліги» на 2021 рік