Другий за ліком легкоатлетичний турнір KyivAthleticsFestivalна призи президента ФЛА м.
Другий за ліком легкоатлетичний турнір KyivAthleticsFestivalна призи президента ФЛА м. Києва Віктора Грінюка вписав нову сторінку в історію української Королеви спорту. Вперше у рамках одних змагань на старт на доріжки стадіону вийшли як професіонали, так і аматори. Останні виступали у трьох дисциплінах: з бігу на 100, 400 і 1500 метрів.
Змагання відбувалися на стадіоні СДЮШОР №6, відомому багатьом під назвою «Піонер». Успішному проведенню турніру сприяла навіть погода – на відміну від попередніх днів, обійшлося без дощу.
Участь у KyivAthleticsFestivalвзяли, зокрема, такі зірки української і світової легкої атлетики, як призерка Олімпійських ігор Єлизавета Бризгіна і призерка чемпіонату світу у приміщенні Тетяна Петлюк.
Для Бризгіної ці змагання стали одними з перших у сезоні. Недивно, що й інтерес до 200-метрівки у присутніх на стадіоні був непідробним. Вже у першому колі не встигла Ліза стартувати, як присутні на трибунах не стрималися: «Нічого собі!» - настільки суттєвою була її перевага над суперницями. Ситуація не змінилася й у фіналі, де вона перемогла з часом (23,95 с). До речі, підтримувала її сестра – Анастасія Бризгіна, яка лише напередодні повернулася з молодіжного чемпіонату Європи.
Анастасія була не єдиною зірковою гостею на стадіоні. На змагання у якості гостей завітали, зокрема, новоспечена дворазова чемпіонка Європи серед молоді Юлія Левченко і переможниця Всесвітньої Універсіади Юлія Чумаченко. І двома Юліями перелік відомих імен не вичерпувався.
Тетяна Петлюк вкотре продемонструвала всім присутнім свій професіоналізм.Про все говорило вже її налаштування на старт. На жаль, серед суперниць у Тетяни була лише її учениця – Діана Троянська. Тож боротися за результат довелося майже самій. Та навіть це не завадило їй показати найкращий результат не лише нинішнього сезону, а й з часів, коли вона стала мамою – 2.03,84 хв.
На старт 800-метрівки серед чоловіків вийшов Дмитро Бікулов. Подолавши їх за 1.48,31хв, він переміг. Проте після фінішу досить швидко спростував чутки про зміну дистанції: «Я не переходжу на 800 метрів. Бігаю їх, оскільки вимушений – травми не дають поки що повноцінно тренуватися і виступати на дистанції 400 метрів. Проте я сподіваюсь відновитися і для початку відібратися хоча б до складу естафетної команди 4х400 метрів». А от щодо його майбутнього на 800-метрівці всі крапки над «і» розставить час. Хто знає, можливо, Дмитро все ж кине виклик і складе конкуренцію Євгену Гуцолу бодай на національній арені.
Серед відомих учасників були також Володимир Киц, який виграв дистанцію 1500 метрів (3.49,84 хв), та учасниця чемпіонату Європи з гірського бігу, який нещодавно відбувся у Церматті, Олена Китиця. У Києві вона також змагалася з бігу на 1500 метрів, але серед жінок. Всю дистанцію вона бігла поряд з Ярославою Ястреб, проте випередити її не змогла. Ястреб перемогла, а Китиця виграла срібло.
Поступово повертається на доріжку й Оксана Шкурат. На дистанції 100 метрів з бар‘єрами вона поступилася лише Юлії Должковій. А от 110 метрів з бар’єрами виграв учасник молодіжного чемпіонату Європи в Євле Віктор Солянов.
Дмитро Кравець за спробами став переможцем змагань зі стрибків у висоту, залишивши позаду Сергія Спільняка. Але перемогою Кравець не обмежився. Упродовж змагань він двічі встановлював особисті рекорди – 2,15 і 2,20 метри.
Яна Гладійчук показала найкращий результат сезону зі стрибків з жердиною (4,35 м). Марія Мокрова не мала рівних з бігу на 100 метрів, а Данило Даниленко переміг з бігу на 200 метрів.
Досить цікавою була боротьба і у секторі для стрибків у довжину як серед
чоловіків, так і серед жінок. Олександр Резанов у заключній спробі (7,41 м) вирвав перемогу у Ігоря Рикуса. А у жінок Юлія Фірсова (5,90 м) змогла таки стрибнути далі, ніж Маргарита Ахкозова (5,83 м).
«Приємно, що на змагання заявилось понад 200 учасників, серед яких були й атлети з Туреччини. Але понад 70 з них – аматори. Хотілось би, щоб професіональні спортсмени не ігнорували такі турніри. Тим більше багато хто з них жаліється на брак змагань. Тим більше ми намагаємося створити для них якомога кращі умови», - зазначив один з організаторів змагань Сергій Копанайко.
А організатори і справді постаралися. Крім спортивної складової варто відзначити і роботу зі спонсорами. Змагання проводяться лише другий рік, проте вже вдалося залучити у якості партнера ТМ МОРШИНСЬКА СПОРТ, яка також забезпечувала водою учасників Суперліги командного чемпіонату Європи з багатоборства у Луцьку. А подарунки переможцям і призерам крім Віктора Грінюка дарували також представники національної ТМ Tracking, які виготовляють бігові шкарпетки і компресійні гольфи. Також змагання підтримав біговий клуб Track&Speed, який спеціалізується саме з бігу на стадіоні.
Творчо підійшли й до медалей – їхній дизайн розробив, а потім і виготовив легкоатлет і скульптор Сергій Бородін.
На старт змагань аматорів заявилося понад 70 атлетів, і хоч на старт вийшли не всі, та ці виступи подарували особливі емоції і надовго запам’ятаються учасникам. Серед них, до речі, було і троє діток.
«Ми давно хотіли об’єднати на одних змаганнях і професіоналів, і аматорів. Дуже радий, що цього року нам це вдалося. Можливо, наступного року ми зробимо ще й окремі дитячі забіги. Принаймні нам цього дуже хотілось би», - додав Сергій Копанайко.
Всі результати змагань Kyiv Athletics Festival