Департамент охорони здоров’я і науки Всесвітньої легкої атлетики надав коротку довідку, яка містить загальну інформацію про коронавірус і практичні поради для спортсменів і команд, які вирушають на змагання з легкої атлетики.
Департамент охорони здоров’я і науки Всесвітньої легкої атлетики надав коротку довідку, яка містить загальну інформацію про коронавірус і практичні поради для спортсменів і команд, які вирушають на змагання з легкої атлетики.
Основна інформація про коронавірус Інформація Коронавірус – велика сім’я вірусів. Вони можуть викликати хвороби, починаючи від звичайної застуди до серйозніших захворювань, таких як тяжкий гострий респіраторний синдром (ТГРС, або SARS) і близькосхідний коронавірусний респіраторний синдром (БКРС, або MERS-CoV).
Нещодавно, новий вірус SARS-CoV-2 викликав спалах COVID-19, який почався у Китаї. З метою чіткої комунікації, Всесвітня легка атлетика вживає термін COVID-19 по відношенню як до вірусу, так і до захворювання.
Здебільшого COVID-19 передається через респіраторні виділення інфікованої людини, наприклад, через кашель. Проте фекало-оральний механізм передачі інфекції також можливий.
Ознаки і симптоми Захворювання, викликані новим коронавірусом, мають респіраторні симптоми, що включає: - температуру; - біль у горлі; - кашель; - ускладнене дихання.
Якщо ви захворіли, будь ласка, вдягніть маску і ізолюйте себе від інших, доки не пройдете медичне обстеження. Не відвідуйте особисто кабінет лікаря, а лиш проінформуйте тім-лідера команди про ваші симптоми, так вас зможе оглянути у відповідності до підготовлених процедур профілактики інфекції медична бригада, яка працює на тому чи іншому спортивному заході, і ви отримаєте відповідну допомогу і догляд.
Якщо ви контактували з хворою особою або були у зоні підвищеного ризику, про це теж потрібно сказати медичному працівнику.
Для запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції необхідно вживати тих же заходів, що і для попередження звичайної застуди: 1. Мити руки теплою водою і з милом або використовувати спеціальний дезінфікуючий засіб для рук, особливо після чхання, кашлю, а також перед прийомом їжі або роботою з продуктами харчування. 2. Завжди тримайте ваші долоні і пальці подалі від ваших очей, носа і рота. 3. Уникайте контакту з інфікованими людьми. 4. Чхайте і кашляйте у передпліччя або внутрішню частину ліктя, але не в долоню.
Діагностування Медичний працівник повинен замовити лабораторне дослідження зразків матеріалів з дихальних шляхів і сироватки крові для виявлення коронавірусів людини.
Лікування включає в себе догляд за собою і безрецептурні медикаменти: 1. Необхідно відпочивати і уникати перенапруги. 2. Необхідно пити достатньо води. 3. Необхідно уникати паління та місць для паління. 4. Використовувати ацетамінофен, ібупрофен або напроксен для зменшення головного болю і зниження температури.
Практична інформація для команд і спортсменів
Відповідно до наявної інформації щодо спалаху COVID-19, Всесвітня легка атлетика наполегливо рекомендує тим, хто індивідуально їде на змагання:
1. Переконатися у тому, що він/вона не має ознак або симптомів, пов’язаних з можливою COVID-19 інфекцією перед поїздкою до місця проведення змагань.
2. Якщо є бодай якісь симптоми, ізолювати себе, звернутися до лікаря і перенести або відкласти поїздку.
3. Якщо ви захворіли або є підозра на захворювання, необхідно вдягати маску, щоб не заразити інших.
4. Повідомити про подібні випадки тім-лідера або медичного працівника.
Всесвітня легка атлетика також радить окремим людям або командам, які їдуть на змагання, мати з собою у достатній кількості: 1) одноразові маски; 2) антибактеріальні засоби або мило для рук; 3) одноразові серветки.
При цьому Всесвітня легка атлетика перебуває у тісному контакті з організаторами всіх подій з її календаря, включно з організаторами чемпіонату світу з півмарафону у Гдині. У разі необхідності Всесвітня легка атлетика повідомлятиме національні федерації і зацікавлені сторони про будь-які спеціальні мірі, які буде рекомендовано вжити перед змаганнями.
Детальнішу інформацію щодо коронавірусу можна знайти на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.