16 червня в режимі відеоконференції відбулося перше засідання Робочої групи ФЛАУ, створеної з приводу трагедії під час трейлу на Одещині.
16 червня в режимі відеоконференції відбулося перше засідання Робочої групи ФЛАУ, створеної з приводу трагедії під час трейлу на Одещині.
До складу Робочої групи увійшли:
Іван Гешко – голова групи; Іван Третьяков – виконавчий директор Run Ukraine; Ігор Кретов – виконавчий директор бігового клубу TOP Runners; Олександр Олівсон – організатор заходів з гірського бігу; Сергій Попов – член комісії з позастадіоних видів змагань, учасник трейлових забігів; Антон Діденко – лікар збірної команди України з легкої атлетики (види витривалості); Сергій Романчук – головний тренер збірної команди України з легкої атлетики (види витривалості) Яна Бочарська – директор Департаменту змагань секретаріату ФЛАУ; Ольга Яроцька – секретар комісії позастадіоних видів змагань; Євген Пронін – член Ради ФЛАУ та партнер ФЛАУ з юридичних питань.
На початку засідання президент Легкої атлетики України Ігор Гоцул наголосив, що цю Робочу групу було створено не лише з метою розібратися в трагічній ситуації, яка склалася під час змагань на Одещини і призвела до загибелі ультрамарафонки Катерини Катющевої, але й щоб спільними зусиллями вийти на узагальнення, які у майбутньому дозволять мінімізувати подібні ризики.
В результаті обговорень під час засідання, Робоча група відпрацювала наступну стратегію подальших дій:
1. Звернутися до всіх організаторів масових пробігів з нагадуванням про зону їхньої відповідальності; 2. Здійснити переклад на українську мову Medical guidline від World Аthletics та ITRA та розіслати на всіх організаторів масових пробігів в Україні; 3. Наполегливо рекомендувати організаторам змагань з трейлу та гірського бігу використання чіпової системи разом з GPS-трекерами на старті та на всіх контрольних точках; 4. Розробити шаблон листа-звернення до місцевих органів влади, ДСНС, поліції для подальшого використання організаторами масових пробігів; 5. Розробити схему комунікації в екстрених ситуаціях між організаторами пробігів та ФЛАУ; 6. Забезпечити організаторів пробігів юридичною підтримкою від ФЛАУ; 7. Проведення семінарів для організаторів забігів на регулярній основі щонайменше один раз на рік з залученням фахівців від WA, UIA, ITRA; 8. Проведення роз`яснення серед учасників змагань про складність гірських та трейлових забігів, про обов’язкову наявність спорядження, про важливість життя, а не чергової медалі; 9. Звернутися до МОЗ з проханням звернути увагу на стан та наявність медичного автопарку в регіонах, наявність відповідного штату лікарів для можливості співпраці з організаторами позастадіонних змагань; 10. Відпрацювати рекомендації щодо ефективної співпраці між ТФЛА та організаторами масових пробігів.
Також Робочою групою ФЛАУ наразі готуються відповідні рекомендації для організаторів масових пробігів, які найближчим часом будуть оприлюднені.