Головний тренер національної збірної України Майк Фрателло підбиває підсумки чемпіонату світу для української збірної:
«Все буде залежати від роботи, яку виконають гравці цього сезону, коли кожен з них гратиме у своїх клубах. Цей сезон має бути дуже важливим для них. Кожному з них потрібно більше хвилин, більше часу на майданчику, більше впевненості, їм треба ставати кращими, просто ставати сильнішими після роботи в залі. Я сподіваюся, що у молодих хлопців з цієї команди дуже багато хороших сезонів ще попереду. Для багатьох це лише другий чи третій сезон з національною командою, сезон відчуття, що це таке. Коли вони приїжджають до тренувального табору, вони вже можуть пригадати, чого вони досягли торік, де вони були рік тому, чого їм слід досягти в наступному сезоні. Це залишковий ефект, необхідний на другий, на третій, на четвертий рік для створення команди, яка здатна чогось досягти. Хороший приклад – збірна Іспанії, яка створювалася довгі роки. Багатьох гравців зібрали ще, можливо, 10 років тому. Зараз це вже 10 років досвіду, і можна побачити що вони стали єдиним цілим, можна бачити їхнє взаєморозуміння. Ви бачите Наварро, По Газоля, Марка Газоля, Руді Фернандеса – це все люди, які зіграли разом величезну кількість матчів за збірну. До них з часом долучалися нові, такі як Ібака, Рубіо, вони ставали частиною цього покоління, той же Кальдерон. Збірна України з гравцями, яким зараз 21-22-23 роки, має чудове майбутнє. До цієї команди можуть долучатися нові обличчя. Можливо, ці нові українські гравці допоможуть команді, ми сподіваємося, що вони стануть частиною команди, допоможуть їй зростати і ставати краще.
Чи є хтось, хто міг би підсилити цю команду? Певно, що це гравець НБА Олексій Лень. На жаль, Хоель Боломбой травмував своє коліно. Ми мали змогу побачити, що він собою являє, та у нього сталася ця травма, швидкої реабілітації, як це не прикро, бути не могло. Та добре, що це не серйозне ушкодження, нічого не розірвано, нічого не зламано, але він потребував 6-8 тижнів відновлення, для того, щоб бути знову в формі. Отже, я сподіваюся, що в майбутньому він повернеться і зможе допомогти, це було би хорошим доповненням. Є ще деякі молоді гравці молодше 18 років, навіть 16, які на шляху і можуть розвиватися.
Дві команди, які ми змогли переграти – Туреччина і Домініканська Республіка – пройшли до наступного кола. З Фінляндією ми відстали дуже сильно, але повернулися, мали шанс, адже різниця була 4 очки. Проте, наприкінці ми не змогли зупинити їх там, де треба, і не змогли довести атаку. У США ми виграли першу чверть, так, наприкінці другої чверті вони відірвалися в рахунку на 12 очок, але, можливо, ми грали проти найкращої команди світу, побачимо. Я все ж гадаю, що найбільшим розчаруванням став виступ проти Нової Зеландії. Навіть враховуючи те, що ми повернулися на початку другої половини і навіть трішки повели в рахунку, у нас не було того відчуття, яке було притаманне нам в інших матчах і, що цікаво, обидві поразки були після перемог. Перший день нормально, другий значно важче – це питання сили, стабільності. Треба ставати потужнішими, набирати вагу. Багато молодих гравців ще не готові до такого, їм слід додавати вагу, ставати потужніше. Їм 21-23 роки, але за три наступні роки мають додавати по 6-7 кілограмів щосезону, мають ставати сильнішими, більш змужнілими. Тоді після переможних матчів, зможуть перемагати і на наступний день.
Добре, що нам не потрібно було здобувати путівку на чемпіонат Європи. Наступного року замість України буде чотири країни-господарки ЄвроБаскету. Люди, котрі ніколи не проходили відбір на ЄвроБаскет, наприклад, із НБА, якщо вони постійно за цим не стежать, вони навіть не здогадуються, наскільки це може бути важко. Лише після того, як пройдеш весь цей шлях, як це було з нами, розумієш, як воно. Що це може означати для гравців, котрі грають за свої клуби протягом сезону, а потім грають ще й за свою країну. Тренери в клубах жадають, щоб вони були максимально корисними для команди, в тому числі і в НБА, коли треба грати з найкращими баскетболістами з усього світу, а потім приїжджають до збірних грати відбір, маючи незначну перерву між одними змаганнями та підготовкою до інших. І тут тренер теж вимагає максимальної корисності. Це дуже важко для гравців. Вони мають бути готовими до цього психологічно. Вони повинні мати фізичні кондиції, дбати про себе, щоб вберегтися від травм. Зараз я надзвичайно це ціную, бо знаю, що це таке безпосередньо. Щороку ми сідаємо з Олександром Волковим і спілкуємося про майбутнє ще до того, як я поїду додому. Він говорить про свої плани, про завдання, і ми вирішуємо, як будувати роботу надалі».
Інтерв"ю Майка Фрателло