У Києві пройшов семінар з підготовки суддів та комісарів до чемпіонату та Кубка України сезону 2014-2015 р.р.
В рамках семінару було підбито підсумки попереднього чемпіонату, приділено увагу змінам у правилах баскетболу, критеріям суддівства в різних ігрових ситуаціях, обов’язкам комісара, механіці суддівства. Арбітри та комісари склали тест з правил баскетболу, крім того, судді – тест з фізичної підготовки, а комісари – тест з роботи комісарів. А також і ті, і інші дали відповіді на запитання відеотесту.
Член Президії ФБУ, начальник суддівського відділу ФБУ, комісар ФІБА Володимир Драбіковський:
«Це традиційний передсезонний семінар, який ми проводимо щороку для суддів і комісарів, котрі обслуговуватимуть матчі Суперліги та Кубка України. Особливість цьогорічного семінару в тому, що з 1 жовтня будуть зміни в правилах баскетболу. Тому багато часу ми приділили саме цьому аспекту. Основна зміна така: коли команда, яка атакувала кільце, знімає м’яч, то їй дається не 24 секунди, як було раніше, а 14 секунд володіння м’ячем. Це зроблено для того, щоб гра була ще більш швидкісною, динамічною та видовищною. Ця, на перший погляд, незначна зміна тягне за собою безліч ігрових ситуацій. Судді мають бути до цього готовими. Друга зміна полягає в тому, що за технічний фол відтепер не два штрафні кидки, а один. А після двох технічних фолів іде дискваліфікація гравця.
Фізичний тест здали всі арбітри Суперліги, результати теоретичного тесту будуть відомі після перевірки. Втім, як правило, судді з ним справляються. Тест містить 25 запитань, результат тесту зараховується, якщо зроблено не більше п’яти помилок. Однак у випадку незаліку рефері має право на ще одну спробу здати тест через місяць. Під час відеотесту судді та комісари переглядали ігрові ситуації і мали обрати правильних з кількох варіантів відповіді, приміром, фол нападаючому чи захиснику, була пробіжка чи ні і т.п. Відеотест не йде в залік семінару, він є суто інформативним, для загального розвитку. Ми перевіряємо результати і для себе визначаємо, як арбітри і комісари сприймають ті чи інші ігрові епізоди. Через деякий час ми опублікуємо правильні відповіді, і учасники семінару матимуть змогу перевірити, де вони дали вірні відповіді, де, можливо, помилилися».