Близько дев’яти годин поспіль на восьми майданчиках для баскетболу 3х3 в київському Палаці спорту відбувалися ігри всеукраїнського фіналу чемпіонату серед команд загальноосвітніх навчальних закладів.
Переможці регіональних змагань з 23-х областей і міста Києва приїхали на фінал до столичного Палацу спорту – юнаки і дівчата з різних куточків нашої країни змагалися на головній арені України за звання чемпіонів.
У цих змаганнях беруть участь команди дівчат і юнаків двох вікових категорій: 1997 і 2000 років народження. Чемпіонат тривав з листопада 2014 року до травня 2015 року. Баскетбол 3х3 став найпопулярнішим видом спорту серед школярів. На першому етапі цих змагань 128490 юнаків і дівчат змагалися на першість школи, першість району, міста. 33588 команд вийшли на старт другого етапу – обласних змагань з однією метою – вибороти право представляти свій клас, свою школу, свій район, місто у фіналі чемпіонату в київському Палаці спорту.
Те, що до Києва з’їхалися найсильніші команди своїх областей, стало помітно відразу – практично всі поєдинки проходили в напруженій і видовищній боротьбі. Дев’ять годин ігор пройшли на одному диханні, так, що хотілося насолоджуватися красивою грою ще й ще.
Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов:
«Ви знаєте, я давно вболівальник баскетболу. Я безумно щасливий, тому що тут вирують справжні, гарні, позитивні емоції. Тільки-но дівчата, котрі перемогли в чемпіонаті, як вони раділи! Ці емоції передаються всім – батькам, суспільству, тим, хто займається баскетболом. Тому те, що робить зараз Федерація баскетболу України для цього виду спорту, дуже важливо. Він новий, але його внесено до програми перших Європейських ігор, що відбудуться в червні в Баку. Я думаю, що у нього гарні перспективи, адже це динамічний, цікавий вид спорту. Приємно, що такий вид спорту розвивається в країні. Цього року виділено 57 мільйонів гривень відповідно до державного бюджету виділено на підготовку до цих Ігор. Ці гроші використовуються, передбачено призові в тому розмірі, який ми можемо прогнозувати. Якщо їх виявиться замало – слава Богу, це означає, що буде багато медалей. Нині йде планомірна підготовка, до Баку поїдуть близько 250 українських спортсменів. Загалом там буде близько 6 тисяч спортсменів з 49 країн Європи. У нас нормальна співпраця з Федерацією баскетболу. Зрозуміло, і вони хочуть більшого, і не завжди ми можемо дати, тому що ми воюємо, економіка у нас не в дуже гарному стані, зрозуміло, що грошей бракує на повноцінну підготовку. Я хочу всім сказати одну просту річ, що сьогодні Міністерство зорієнтовано на підтримку тих олімпійських видів спорту, які можуть дати медалі, як спорт найвищих досягнень. Ми підтримуємо не олімпійські федерації, які співпрацюють з нашими Збройними силами, Національною гвардією, СБУ, МВС, тобто, які допомагають воїнам АТО».
За підсумками змагань чемпіонами і призерами стали:
Дівчата 2000 року народження
1 місце Бердянська загальноосвітня школа №3
2 місце Мамаївський загальноосвітній навчальний заклад №2 БК «Кобри» (с.Мамаївці Чернігівської області)
3 місце Загальноосвітня школа №28 міста Рівного
MVP серед дівчат 2000р.н. стала Олена Попова (Бердянська загальноосвітня школа №3):
«Ми не думали, що фінал буде настільки красивим, в такому гарному місці, як місто Київ. Ми виклалися на всі сто відсотків, наскільки могли, і посіли перше місце. Мені сподобалася команда з Рівного, вони – хороша команда і сильні суперники, в півфіналі ми виграли у них лише одно очко. Ми тренуємося і влітку, я постійно ходжу на майданчик, де граємо три на три. В ДЮСШ, де я тренуюся, готувалися спеціально до цього турніру, грали три на три».
Юнаки 2000 року народження
1 місце Южненська Авторська М.П.Гузика експериментальна спеціалізована загальноосвітня школа-комплекс
2 місце Перша міська гімназія міста Черкас
3 місце Середня загальноосвітня школа №15 міста Дніпропетровська
MVP серед юнаків 2000р.н. став Денис Клевзуник (Южненська Авторська М.П.Гузика експериментальна спеціалізована загальноосвітня школа-комплекс):
«Хороший турнір, хороші ігри, команди приїхали з різних міст, тож змагання вийшли цікавими, особливо фінал. Нам було важко. Тренер давав нам комбінації. Звісно, іноді дещо не вдавалося, втім, зрештою, ми зробили те, чого хотіли – виграли цей турнір, посіли перше місце. Фінальна гра завжди найскладніше, адже в ній зустрічаються дві найсильніші команди, які до фіналу перемогли багато команд. Ми думали, що в півфіналі з командою з Дніпропетровська нам буде важче, втім, вдалося легко їх обіграти. Я вірив, тренувався, йшов до цього. Моя праця привела мене до звання MVP».
Дівчата 1997 року народження
1 місце Харківська гімназія №43
2 місце Бердянська загальноосвітня школа №3
3 місце Загальноосвітня школа №7 міста Переяслава-Хмельницького
MVP серед дівчат 1997 р.н. стала Аліна Лах (Харківська гімназія №43):
«Емоції позитивні, адже це вперше виграли чемпіонат України. Ми дуже раді, не очікували такого результату, адже суперники були дуже сильні. Напередодні гри ми зібралися, налаштувалися, як команда. Наш тренер налаштувала нас на перемогу. І тому такий результат. Потрібно, щоб в Україні розвивався баскетбол, сьогодні до київського Палацу спорту з різних міст України приїхали люди, котрі хочуть і люблять грати в баскетбол, вони показують свої результати, те, чому вони навчилися. Це, звісно, досвід, нові знайомства. Були дуже сильні команди з Бердянська, Переяслава-Хмельницького, Києва, Дніпропетровська. Багато було сильних команд».
Юнаки 1997 року народження
1 місце Волинський обласний ліцей
2 місце Середня загальноосвітня школа №46 міста Дніпропетровська
3 місце Київська школа №275
MVP серед юнаків 1997р.н. став Ілля Нємцу (Середня загальноосвітня школа №46 міста Дніпропетровська):
«Я не показав той рівень гри, на який розраховував я, команда, тренер у фінальному матчі. Я мав показати лідерські якості, закинути, захиститися. Нічого цього не вдалося, десь через розслабленість, десь через невезіння. Причин багато, але результат залишається результатом. Турнір дуже сподобався, все відмінно було організовано. Такого свята баскетболу давно не було, хіба що фінали Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги, в яких я брав участь. Практично всі матчі були дуже напруженими, причому неочікувано напруженими, ми сподівалися на більш легкі перемоги. Зрештою, у фіналі удача нам не посміхнулася. Я не ділю баскетбол 3х3 чи баскетбол 5х5, я люблю баскетбол просто, я люблю перемагати, люблю бути лідером, люблю ці емоції, цю пристрасть. Я закоханий у цю гру».
MVP усього турніру став Павло Масицький (Волинський обласний ліцей):
«Ми всі працювали на команду, як завжди. Наші завдання – максимальні, ми їхали сюди не просто пограти, а посісти перше місце, це була наша мета. Торік ми посіли 5 місце, пробилися до 1/8 фіналу, але там була невдача – обіграли нас. У нас посилена фізична підготовка, тренер у нас дуже хороший, він займався баскетболом. Тут море емоцій, адреналіну, як і в інших видах спорту, бо я не лише баскетболом займаюся, а ще футболом, волейболом, перепробував різні види спорту і знайшов себе в баскетболі».