9 січня у Києві Директорат Чемпіонату України розглянув звернення БК Київ-Баскет щодо порушення у матчі-відповіді 1/4 фіналу Кубка України з Черкаськими Мавпами. Поєдинок відбувся 5 січня у столиці. Кияни тоді виграли 76:69, але за сумою двох матчів перемогу у цій чвертьфінальній парі здобули Черкаські Мавпи. Втім, господарі угледіли порушення регламенту (вихід на майданчик одночасно чотирьох легіонерів замість максимально дозволених трьох) і звернулись зі скаргою.
Директорат Чемпіонату України розглянув епізод, вислухав доводи сторін та ухвалив рішення застосувати до Черкаських Мавп відповідну санкцію, а саме зарахувати черкаському клубу поразку позбавленням права подальшої участі в турнірі.
Володимир Гриценко, директор БК Черкаські Мавпи: - помилка тренерського штабу дійсно мала місце. Але рішення настільки жорстке, що воно не відповідає самому порушенню. Це, по-перше. По-друге, це спільне порушення – тренерського штабу Черкаських Мавп, судді протоколу, який не мав права випускати гравця. Це його обов’язок був – зупинити вихід на майданчик четвертого легіонера, і, безперечно, головного судді, який мав би припинити порушення, якщо вже відбулася помилка судді протоколу. Але справа в тому, що гравець вийшов, він грав певний час, потім суддя не виконав вимоги правил проведення чемпіонату і Кубку України, не зупинив гру і не дав тренеру покарання, а ми вважаємо, що за цей проступок тренер мав би бути покараний, як вказано у правилах – технічним фолом В-1 і гра мала продовжуватися. І змін у результаті гри або якихось інших моментів в принципі не мало відбутися. Всі моменти мали бути зараховані, як вказано у правилах. Історія трохи по-іншому повернулася, суддя просто звернувся з проханням до тренера забрати гравця. А в кінці послідував протест, а точніше звернення Київ-Баскета розглянути цю ситуацію. Усе має бути чітко прописано, і по прописаним буквам закону має прийматися рішення, бо правила гри – юридичний документ, який має базуватися і базується на офіційних правилах проведення баскетбольних матчів ФІБА. І цей документ має чітко відповідати саме змаганням Кубку України. А так виникають двоякі судження. Я зрозумів вердикт команді: позбавлення права далі виступати у Кубку, а яке покарання суддям? 1000 гривень? Це абсолютно неадекватні речі. Висновок який? Мають бути чітко прописані, не уніфіковані з подвійним значенням і догадками правила проведення чемпіонату і Кубка Україна. А окремо мають бути правила чемпіонату і правила Кубка України. І тоді не виникатиме подвійних трактувань і догадок. Усе має базуватися на правилах баскетболу ФІБА. А у нас правила прописані для чемпіонату, а робляться висновки по Кубку, робляться якісь аналогії – ми вважаємо, що в принципі це неправильно.
Віталій Лебединцев, спортивний директор Київ-Баскета: - перемогла буква закону, тобто те, що прописано у регламенті. Що таке оцінка ситуації представниками клубів чи учасниками засідання – це порожні слова. Є регламент. Ми не робили наголос на тому, щоб когось добряче покарати чи, навпаки, помилувати. Ми взяли за основу, що не дай Боже, і самі можемо опинитися у такій ситуації, коли виглядатимемо порушниками регламенту. По-перше, ми усі люди. Тут слід сконцентрувати увагу нашого клубу Київ-Баскет на тому, що регламент є непорушним для виконання. Я б взяв за основу тільки це. Ми просто маємо серйозно і професійно ставитися до того, що прописано у документі. В даній ситуації не пощастило з цим вердиктом, який виніс Директорат, Черкаським Мавпам. Але ж прецедент у грі мав місце. Нікому не бажаю повторити це. Ми й самі не хочемо потрапити у цю ситуацію. І насамперед самі будемо ставити питання до нашого штабу клуба, який відповідає за регламент, починаючи від керівників і завершуючи тренерами, гравцями. Ми усі живемо за регламентом проведення чемпіонату і Кубка України і маємо його дотримуватися.
Таким чином, стали відомі усі учасники Фіналу чотирьох Кубка України: БК Одеса, БК Київ-Баскет, БК Дніпро, БК Політехнік.