У Києві завершилися тренувальні збори національної команди України. Серед інших у них брали участь гравці Хіміка Кирило Марченко, Андрій Войналович, Віталій Зотов.
Враженнями від зборів, очікуваннями від наступного сезону вони поділилися з прес-службою клубу.
- Як минув київський збір для кожного з вас?
- Кирило: З тренером ми познайомилися ще на попередньому зборі перед матчами з Австрією та Угорщиною, і в цей раз вже знали куди їдемо. Матчів не було, просто підтягували фізичні кондиції і основний акцент був на те, щоб дізнатися один одного краще, як в ігрових взаємодіях, так і поза майданчиком. Також це була хороша можливість зустрітися і дізнатися як справи у інших хлопців зі збірної.
- Віталій: Якщо говорити про тренувальний процес, то перші чотири дні ми набирали кондиції, потім вже почали тренуватися з контактом, в тейпах. Теж згоден з Кирилом, це був більше збір-спілкування, зустрітися один з одним, дізнатися як справи. В цілому, повторювали комбінації і напрацювання, трохи відпрацювали захист, загалом спокійний збір.
Читайте: Айнарс Багатскіс: це був дуже цінний збір- Андрій: Багато з нас до цього збору були у відпустці, плюс карантин, всі відпочили і з настроєм підійшли до роботи, дуже класно провели цей збір, потренувалися по максимуму. Була приємна атмосфера, я вперше познайомився з хлопцями, поспілкувався, прийняли добре. Цікаво було попрацювати з тренером з іншої команди Суперліги, подивитися як він ставить тренувальний процес. Як на мене, цей тренувальний збір минув відмінно.
- Чи не важко було починати роботу після тривалої перерви через карантин?
- Кирило: Ми тренувалися по відеозв'язку, всі збиралися, у нас було по одному тренуванню в день. Вдома робили вправи з важкими м'ячами і гумками, ось у такому режимі тренувалися і підтримували кондиції. Спочатку незвично було, що так рано закінчили чемпіонат, така була пауза, але поступово втягнулися через пару тренувань.
- Який підхід сповідує тренерський штаб в збірній?
- Віталій: За підсумками двох зіграних матчів у відборі акцент робиться на великих. Є три-чотири бігмени, між якими розподіляється основне навантаження з набирання очок.
Цей збір - хороша можливість підготуватися до сезону, тому що всі клуби цього літа пізно починають свої передсезонні підготовки.
- Як вважаєте, чи буде це вашою перевагою?
- Андрій: Хоч і невеликий був збір, але його дуже зручно розділили - трохи було функціональних тренувань, трохи по техніці і вже під кінець акцент був на ігрові взаємодії, грали 5х5. Після збору в Києві відчувається, що покращилася функціональна підготовка.
- Розкажіть як провели літо.
- Кирило: Не скажу, що я багато відпочивав. Ми тренувалися, потім просто підтримував кондиції індивідуально. З'їздив з родиною до батьків до Харкова на тиждень-півтора і по поверненню відразу почалися збори.
- Віталій: Як закінчили тренуватися, з'їздив теж додому до батьків на місяць, побачився з рідними, давно їх не бачив. Також підтримував кондиції, тренувався, ходив в тренажерний зал, іноді виходило з знайомими хлопцями піти пограти.
- Андрій: У мене майже те ж саме. Вперше за п'ять років у мене була відпустка, а то постійно літо проводив в збірних, потім відразу починалася підготовка з Хіміком. Вдалося перший раз за кілька років нормально побути з рідними і сім'єю.
- Кирило, що ти думаєш про підвищення рівня Суперліги?
- Приємно бачити, що росте рівень баскетболу в країні, додаються команди, приїжджають сильні легіонери. Виходить, збільшується конкуренція і на кожен матч ти повинен виходити з максимальним настроєм, не має значення, на якому місці твоя команда. У всіх хороші склади, будь-яка команда може виграти у будь-якої. І ти, як гравець, хочеш показати хороший баскетбол, довести, що ти не дарма в цій команді, що ти можеш вигравати і боротися нарівні з легіонерами. Потрібно просто виходити на кожну гру і боротися.
- Віталій, ти наступний сезон вже повноцінно проведеш в складі Хіміка. Які очікування від нового сезону?
- Я думаю, у нас збирається хороша команда, непогані легіонери, сильні українські гравці, тому будемо боротися за найвищі місця. Плюс у нас попереду Фінал чотирьох Кубка України, який відбудеться в Южному. Ставимо перед собою максимальні цілі на наступний сезон. У Суперлізі є клуби, які будуть грати в європейських турнірах, підбирають сильні склади, щоб відповідати міжнародному рівню. І це подвійна мотивація, щоб довести, що ми чогось варті.
- Андрію, як ти оцінюєш свою роль в Хіміку і чого чекаєш від сезону?
- Вважаю, що пора показувати себе, пора показувати максимальний результат, потрібно прагнути до більш високого рівня, потрапити в основний склад національної збірної. Хочу цей сезон відіграти по максимуму і показати себе.