Минулого вікенду в Україні пройшли дебютні змагання Кубку ВЮБЛ, які було зіграно у декількох містах — Києві, Одесі, Кропивницькому та Харкові. Про проведення турнірів та організаційні результати змагань розповів директор департаменту організації та проведення змагань Федерації баскетболу України Олександр Гаврилов.
Читайте: Кубок ВЮБЛ: Результати та переможці першого ігрового тижня
Наскільки важливо було організувати цей турнір, враховуючи те, що діти надовго залишились без баскетболу?
- Такий формат змагань - «Кубок ВЮБЛ» проводиться нами вперше. Враховуючи, що баскетбольний сезон завершився достроково і переможці ВЮБЛ визначались згідно рейтингу команд, проведення цих змагань було дуже важливим. А ще ми всі скучили за баскетболом і так довго без гри мабуть не можемо.
У чому були головні складнощі в контексті організації цих змагань після довгої перерви?
- Враховуючи, що змагання відбуваються у 8 містах нашої країни, а всі фінансові витрати по організації змагань, (розміщення та харчування спортсменів, їх трансфер до місця проведення змагань, оренда залів, суддівство, нагородження, забезпечення трансляції та індивідуальним дезінфікуючими засобами) взяла на себе ФБУ, основні складнощі мабуть були в організації самого процесу підготовки до змагань.
Мені здається, що нам вдалось на належному рівні організувати та провести ці змагання. Хочу подякувати нашим місцевим підрозділам за активну допомогу в організації змагань у своїх містах.
Це означає, що командам залишалося тільки приїхати на змагання?
- Так, все інше забезпечували ми.
Завдяки чому вдалося забезпечети трансляції абсолютно всіх матчів Кубку?
- Враховуючи те, що сьогодні складна епідеміологічна ситуація в країні, а змагання відбуваються без глядачів, прийняли рішення про забезпечення якісної трансляції змагань.
Трансляцію такого рівня для юнацьких команд ми робили вперше. Вона була на рівні трансляцій вищої ліги, а може навіть кращою. І тут дуже добре попрацював наш Департамент інформаційних технологій. А ще ми давно хотіли це зробити, хотілось щоб ті батьки, які знаходяться вдома в іншому місті мали змогу подивитися, як грає їх дитина.
Які запобіжні заходи застосовуються під час матчів і підготовки до них у зв'язку з коронавірусом?
- При організації та проведенні змагань були забезпеченні всі необхідні протиепідемічні заходи. Змагання відбувались без глядачів, перерва між матчами була одна година, протягом якою забезпечувалось прибирання. Всі учасники змагань були забезпеченні індивідуальними дезінфікуючими засобами та масками. Забезпечували трансфер до місця проведення змагань. Досвід проведення змагань у такому форматі ми розглянемо при формуванні Регламенту проведення ВЮБЛ у сезоні 2020/2021.