23 поради для успішного тренування

08:20 | 07 октября 2020
Український тренер Валентин Мельничук адаптував матеріал американського колеги Алана Стейна для вітчизняних фахівців.

Український тренер Валентин Мельничук адаптував матеріал американського колеги Алана Стейна для вітчизняних фахівців.

У ньому ви знайдете 23 поради для успішного тренування.

1. Дізнайтеся, як насправді зв'язатися з вашими гравцями. Дізнайтеся, що змушує їх розмовляти, що їх мотивує і як найкраще їх навчати.

2. Обійми соціальних мереж і технологій... це нікуди не дінеться. Це важливо для ваших гравців, тому і для вас це також важливо.

3. Навчіться говорити їхньою мовою (я не маю на увазі профанацію). Топ-2 способи спілкування гравців сьогодні - через текстові повідомлення і соціальні мережі (особливо Instagram і Twitter). Навчіться використовувати ці платформи.

4. Зрозумійте це: послідовність створює перевагу - перевага породжує довіру - довіра породжує лояльність - лояльність будує сильну програму. Будьте в злагоді з усім, що ви робите. Гравці не будуть вас поважати, якщо ви цього не зробите.

5. Заохочуйте цю триступеневу політику помилок зі своїми гравцями - визнайте це. Фіксуйте це. Не повторюйте! У перший раз це помилка. Другий раз це рішення.

6. Тренерський підхід і зусилля перед X і O.

7. Без правильного ставлення і зусиль між X і O їхні дії не мають значення. Чітко сформулюйте свої основні цінності, принципи і роль кожного гравця. Вони не підлягають обговоренню. Вони складають культуру вашої програми.

8. Гравці хочуть знати все. Скажіть їм! Поясніть, чому ви робите те, що робите, чому ви вірите в те, у що вірите, і чому ви очікуєте від них ABC. Чим вище сприймається релевантність, тим вище віддача. І до кінця дня завдання №1 тренера полягає в тому, щоб отримати вищу віддачу від кожного учасника програми.

9. Соціальні мережі створили безліч поверхневих «друзів» - переконайтеся, що ваші гравці знають, що ви дійсно дбаєте про них (на майданчику і за його межами).

 10. Не намагайтеся бути «друзями» з вашими гравцями. Якщо ви будете занадто близько до них особисто, ви не можете тримати їх підзвітними. Ви повинні бути зразком для наслідування, учителем і наставником... але не приятелем.

11. Гравці вчаться по-різному. Переконайтеся, що ви можете ефективно навчати кожного учня (аудіо, візуально, особистісно).

12. Гравці хочуть продемонструвати свою індивідуальність (взуття, зачіски, тощо). Не бійтеся. Майте деяку поблажливість в своїх правилах. Сьогоднішні кумири і рольові гравці (LeBron, Carry) Сильно відрізняються від MJ і Bird.

13. Створіть клімат і культуру, яка цінує людей над продуктивністю. Ваші гравці повинні знати, що ви піклуєтеся про них по-перше як про людину і по-друге як про гравця.

14. Якщо ви хочете дізнатися, чи гарний ви тренер... запитайте свого найгіршого гравця.

15. Ви або тренуєте це, або дозволяєте йому статися. Ви або приймаєте, або виправляєте це.

16. Замініть «але» на «зараз» при інструктажі гравця. Наприклад, «Мені подобається ваша позиція, тепер спробуйте поставити лікоть над вашим коліном». Це незначна зміна матиме неабиякий вплив.

17. Зосередьтеся на тому, якими ваші гравці можуть бути... не такими, які вони зараз є.

18. Наука показує, що більшість людей мають досить чітке визначення того, що правильно і неправильно вже у віці 13 років.

19. Тримайте їх підзвітними. Невігластво - не виправдання. Однак навчіться обирати свої битви. Діти будуть дітьми. Якщо гравці публікують щось дурне в соціальних мережах... не засуджуйте їх на все життя. Використовуйте це, як життєвий урок. Тримайте їх підзвітними, але використовуйте це для навчання.

20. Гравці дійсно хочуть бути залученими до відповідальності. Це показує їм, що ви дбаєте і інвестуєте в їхній успіх.

21. Більшість гравців сьогодні виросли в «поколінні трофеїв», що створило величезне почуття права. Гравці повинні вивчати інше слово «З» ... заробляти. Створіть систему, в якій гравці повинні заробляти.

22. Гравці сьогодні хочуть грати відразу. Вони не розуміють поняття «право виходу». Молоді гравці хочуть зіграти серйозні хвилини. Навчіться направляти це бажання, але зосередьте увагу на тренувальному процесі і на довгостроковій перспективі.

23. Одна з найбільших змін між гравцями дитячих команд 1995 і 2017 років - з батьками. Батьки набагато більш залучені і набагато більш чутні (особливо в соціальних мережах). Батьки можуть бути величезною підтримуючої системою... або вони можуть бути джерелом шкоди і роздратування.

Источник
Баскетбол 17:50 | 24 марта 2022 БК Говерла запровадив гуманітарний проєкт для юних баскетболістів Баскетбол 09:50 | 24 марта 2022 Артем Пустовий набрав 8 очок в матчі Єврокубку, результативні матчі українців в Чехії та Хорватії Баскетбол 11:20 | 23 марта 2022 Ковляр і Ткаченко допомогли своїм командам здобути чергові перемоги Баскетбол 17:05 | 22 марта 2022 України за кордоном: Аліна Ягупова стала MVP матча Фенербахче, Уро-Ніле показала результативну гру Баскетбол 14:05 | 22 марта 2022 Володимир Герун набрав 19 очок в матчі чемпіонату Турції Баскетбол 13:05 | 22 марта 2022 БК Хмельницький організовує дитячі табори в Литві Баскетбол 10:05 | 22 марта 2022 В"ячеслав Петров буде грати у Франції Баскетбол 19:05 | 21 марта 2022 Аліна Ягупова лідирує в гонці за титул MVP Євроліги Баскетбол 14:50 | 21 марта 2022 В результаті обстрілу в Рубіжному згорів спорткомплекс Баскетбол 12:20 | 21 марта 2022 Повернення Пустового в Барселону та дербі у Латвії

Баскетбол
Чемпионат Европы
Группа А
09 сентября 2013
Группа Д
09 сентября 2013
Группа Д
08 сентября 2013
Группа А
08 сентября 2013
Группа Д
07 сентября 2013
Группа А
06 сентября 2013
Группа А
05 сентября 2013
Группа Д
05 сентября 2013
Группа А
04 сентября 2013
Группа Д
04 сентября 2013