Прометей вийшов до основного раунду Ліги чемпіонів

20:20 | 18 сентября 2021
Волею календаря український Прометей і російська Парма-Паріматч визначали останнього учасника основного раунду Ліги чемпіонів.

До цього в Софії обидві команди провели по два матчі кваліфікації - український чемпіон здолав болгарський Левскі 96:56 і чеську Опаву 100: 78, а росіяни спершу вибили ізраїльський Хепоель Ейлат 79:76, а потім впоралися з французьким Ле Маном 82:69.

Обидві команди вперше грають в кваліфікації Ліги чемпіонів, тому битва за дебютну участь в основному раунді Ліги чемпіонів очікувалася серйозна.

На стартових хвилинах команди придивлялися один до одного, а потім на майданчику почала вимальовуватися перевага Прометея. Українська команда в першу чергу намагалася надійно грати в захисті, діючи щільно, перекриваючи вільні зони і видавлюючи суперника.

Це призвело до того, що у Прометея за першу половину матчу було відразу 7 перехоплень проти 3 при майже рівній кількості втрат і 11:2 за набраними очками у відривах. Крім того, при рівній кількості підбирань у Прометея було 6:0 за очками по підбираннями і 20:8 за очками в фарбі на користь українського клубу.

Але в третій чверті ситуація на майданчику повернулася на 180 градусів. Уже Парма почала грати дуже щільно в захисті, а гравці Прометея помилятися під тиском. Перевага українців почала танути і в підсумку росіянам вдалося зрівняти рахунок і навіть вийти вперед. З цього моменту почалася боротьба нервів з великою кількістю помилок у обох команд.

Парма в ці хвилини виглядала впевненіше, але за чотири хвилини до кінця Прометей вчасно повернувся в гру, зробив ривок 7:0 за хвилину і змусив наставника Парми Казіса Максвітіса брати два тайм-ауту поспіль. Це лише дозволило вирівняти гру його команді - за 22 секунди до кінця Прометей вів 4 очки і Пармі за цей час вдалось відіграти лише два з них. Підсумковий рахунок 67:65 на користь Прометея.

Найрезультативнішими гравцями Прометея стали Д'Анджело Харрисон и Ди Джей Стефенс, які записали на свій рахунок по 20 очок.