Топ-5 перфомансів Аліни Ягупової за збірну України

09:35 | 05 ноября 2021
Капітан жіночої збірної України Аліна Ягупова поза сумнівом – найкраща баскетболістка сучасності нашої країни.

Капітан жіночої збірної України Аліна Ягупова поза сумнівом – найкраща баскетболістка сучасності нашої країни. Вона брала участь у чотирьох чемпіонатах Європи, а на клубному рівні двічі визнається MVP жіночої Євроліги.

Незважаючи на напружений графік у клубі, Аліна ніколи не відмовляється грати за збірну України та тішить своїми виступами рідну публіку, видаючи неймовірні поєдинки.

11 листопада Аліна Ягупова піде зі збірною України у новий похід – відбір на Євробаскет-2025 розпочнеться матчем проти титулованої збірної Франції.

Чекаючи на новий яскравий поєдинок у виконанні Ягупової проти Франції, згадуємо пам'ятні матчі Аліни у футболці національної збірної.

27 червня 2012 року

Угорщина – Україна 73:78 (відбір на Євробаскет-2013)

Аліна Ягупова дебютувала за національну збірну у 2011 році, але ще більше року після цього залучалася до збірної U-20. У серпні 2012 року вона зі збірною U-20 зіграла на чемпіонаті Європи, а перед цим провела перший яскравий матч у складі національної збірної проти Угорщини.

За 30 хвилин ігрового часу Ягупова набрала 27 очок (вперше більше 20 очок у збірній), реалізувавши 100% двоочкових (8/8) та 50% триочкових (2/4) та допомогла збірній відсвяткувати виїзну перемогу після двох поразок у відборі. У результаті Україна лише завдяки перевазі у особистих зустрічах випередила Угорщину та вийшла на Євробаскет.

13 червня 2015 року

Україна – Румунія 78:71 (Євробаскет-2015)

На тому чемпіонаті Європи Ягупова стала найкращою за набраними очками серед усіх гравців турніру, але наша національна збірна виграла лише один матч – проти Румунії.

У тій грі Аліна за 31 хвилину набрала 33 очки, реалізувавши 6/6 двоочкових та 15/16 штрафних, додавши до цього 2/9 триочкових. Також Ягупова у тій грі зробила 7 підбирань (6 під своїм кільцем) та віддала 2 передачі.

20 лютого 2016 року

Україна – Сербія 78:75 (відбір на Євробаскет-2017)

Історична домашня перемога у Палаці спорту над чинним чемпіоном Європи. Аліна Ягупова у тій грі провела на майданчику усі 40 хвилин, набравши 31 очко. Вона реалізувала 6/7 двоочкових, 3/5 триочкових та 10/11 штрафних, додавши до цього 4 підбирання та 6 передач.

Відео повної гри:

Збірна України тоді з першого місця у групі пробилася на чемпіонат Європи.

15 листопада 2017 року

Україна – Болгарія 94:44 (відбір на Євробаскет-2019)

Найрезультативніший матч Аліни Ягупової у формі збірної України. У домашньому матчі у Палаці спорту проти Болгарії Аліна набрала 41 очко, реалізувавши одразу 9 із 16 триочкових. Також на рахунку Ягупової 5/10 двоочкових та 4/4 штрафних, 9 підбирань та 4 передачі.

Моменти гри Аліни Ягупової в той матчі

17 листопада 2019 року

Україна – Португалія 72:60 (відбір на Євробаскет-2021)

Цей домашній матч Україна грала у Харкові, Аліна тоді приїхала до розташування збірної з невеликою травмою і майже не тренувалася. Але це не завадило їй провести на паркеті 33 хвилини, за які вона набрала 29 очок (5/7 двоочкових, 5/13 триочкових), зробити 7 підбирань та 5 передач.

Огляд гри:

Україна в тому відборі двічі обіграла Португалію, але двічі програла Бельгії (яка зрештою здобула бронзу ЧЄ), хоча Аліна у кожному з двох матчів проти бельгійок набирала по 32 очки. На жаль, цього виявилося замало для виходу із групи.

Побачити гру Аліни Ягупової можна вже 11 листопада в Києві, у Палаці спорту проти Франції. Поєдинок розпочнеться о 19:00. Квитки на гру можна придбати тут.

Баскетбол 17:50 | 24 марта 2022 БК Говерла запровадив гуманітарний проєкт для юних баскетболістів Баскетбол 09:50 | 24 марта 2022 Артем Пустовий набрав 8 очок в матчі Єврокубку, результативні матчі українців в Чехії та Хорватії Баскетбол 11:20 | 23 марта 2022 Ковляр і Ткаченко допомогли своїм командам здобути чергові перемоги Баскетбол 17:05 | 22 марта 2022 України за кордоном: Аліна Ягупова стала MVP матча Фенербахче, Уро-Ніле показала результативну гру Баскетбол 14:05 | 22 марта 2022 Володимир Герун набрав 19 очок в матчі чемпіонату Турції Баскетбол 13:05 | 22 марта 2022 БК Хмельницький організовує дитячі табори в Литві Баскетбол 10:05 | 22 марта 2022 В"ячеслав Петров буде грати у Франції Баскетбол 19:05 | 21 марта 2022 Аліна Ягупова лідирує в гонці за титул MVP Євроліги Баскетбол 14:50 | 21 марта 2022 В результаті обстрілу в Рубіжному згорів спорткомплекс Баскетбол 12:20 | 21 марта 2022 Повернення Пустового в Барселону та дербі у Латвії