Чоловіча національна збірна України поступилася напередодні в Тбілісі команді Грузії в стартовому поєдинку кваліфікації чемпіонату світу з баскетболу 2023 року.
Про емоції та налаштування команди на наступний поєдинок розповів головний тренер Айнарс Багатскіс.
Нагадаємо, 29 листопада в столичному Палаці спорту (19:00) Україна грає проти Північної Македонії.придбати квиток
Дивіться: Україна – Північна Македонія: промо матчу збірних- Які емоції після матчу?
- Емоції потрібно залишити в залі. Потрібно тверезо розбирати ситуацію. Почали кваліфікацію з мінус 5. Це наш перший тайм з Грузією. У червні буде другий. Прикро. Адже команда працювала, боролася, але не вистачало як називають англійською consistency (злагодженості – ред.). У деяких моментах в атаці та захисті не вистачило імпровізацій. Декілька таких рішень та якість виконання стали вирішальними для підсумкового результату. Перед матчем я казав, що на результат впливатиме те, як твої рішення в атаці впливають на захист, а дії в захисті впливають на захист та атаку. Можливо, грузини більш успішно реалізовували свої моменти в атаці і захисті. Марно було сподіватися, що у них гратиме хтось інший, якщо вони мають чотирьох лідерів. Уся гра суперника йшла через них. Звісно, були певні неочікувані моменти. Макфадден забивав важкі м’ячі. Саме consistency нам не вистачало в захисті, на що я звертав увагу в перерві. Також марно було сподіватися, що вдасться втримати на нуль Шенгелію та Шермадіні. Звісно, моментами досить непогано справлялися з ними. Але в останніх чотирьох епізодах нам не вистачало якихось сантиметрів. Вранці перед матчем ми стратили Геруна. Це вплинуло на всю ротацію. Можливо, в кінці зустрічі не вистачало свіжої енергії, свіжої голови. Планували, що Герун гратиме проти Шенгелії. Тренерський штаб вимушений був виправляти цю несподівану втрату. Частково нам щось вдалося виправити, а частково – ні. Якихось сантиметрів у деяких моментах нам не вистачало.
- Чи вплинула травма Геруна на ігровий план?
- Є певний план на матч. Кожен з гравців знає своє місце та завдання. На тренуваннях ми саме це відпрацьовували. Спочатку планували, що більше навантаження на початку матчу буде в Пустового. Його основним завданням було заповнювати карний майданчик, не нахапавши при цьому фолів. Загалом він отримав чотири фоли: два в атаці і два в захисті. Декому з грузинських гравців дозволяли надто багато зайвої агресії і їм це минулося безкарно. Коли ж ми кілька разів проявляли достатньо агресії, нас одразу карали. Герун, до речі, до останнього готувався до гри. Йому вранці зробили обстеження – нічого небезпечного. Він робив спеціальні вправи на тренуванні. Можливо, допоміг би нам 10-12 хвилин зростом. Адже проти Шермадіні ми оборонялися Пустовим та Петровим. Петров досить якісно зіграв, дуже розумно. Добре розтягував захист суперника. Він був у правильному місці в правильний час, але не вистачало якихось сантиметрів. Довелося перемістити Близнюка. Планували, що він працюватиме проти Макфаддена, та потім уже Шенгелія. Для Войналовича матч став фактично хрещенням у збірній. Він вистояв. Усе правильно зробив, боровся, молодець. Шенгелія, якщо не найкращий, то один з найкращих у Європі на четвертій позиції.
Вирішальними в кінці матчу стали деталі. Десь удача була на боці суперника. Досвідченіші лідери дочекалися свого та використали на повну.
- Як оцінюєте виступ Сидорова та Рендла, у якого давно не було офіційних матчів?
- Мені сподобалася гра Іллі Сидорова. Хотів, щоб він і в другій половині продовжував агресивно діяти. Дуже допоміг і в захисті, і в атаці. У першій чверті потужно підсилив гру з лави.
Рендл за статистикою добре зіграв. Але завжди можна і хочеться краще. Вони обидва давали результат.
- Що сказали в роздягальні після матчу?
- Частково говорив те, про що зараз ми розмовляємо. Баскетбол – в першу чергу особисте налаштування. Команда працювала, боролася, старалася. Ніяких нарікань не може бути. Головне, що я сказав гравцям – не опускати голови. Ми зіграли лише перший тайм з грузинами. За кілька днів нас чекає ще один складний матч. Тому необхідно швидше забути зіграний поєдинок та налаштовуватися на наступний.