Вища ліга: підсумки першої частини сезону

10:50 | 30 декабря 2021
Команди Вищої ліги чоловіків зіграли половину турнірної дистанції ігрового року.

Команди Вищої ліги чоловіків зіграли половину турнірної дистанції ігрового року. Позаду більша частина першого етапу.

Традиційно змагання у цьому дивізіоні чемпіонату України тривають у кілька етапів. Цього сезону на першому етапі учасники грають в двох сформованих за територіальним принципом групах у чотири кола.

На другому етапі боротьбу за нагороди продовжують по чотири команди з групи. Вони так само гратимуть по два матчі вдома та по два на виїзді. Потім – плей-оф, який починається з чвертьфіналу. На цій стадії серії тривають до двох перемог. Подальші серії – до трьох перемог.

Серед команд першої групи, які вступали в боротьбу на старті сезону, вирізняються Прометей-2 та Маріуполь. Слобожанці окрім основного завдання з виховання перспективної молоді для головної команди задекларували ще й загально клубний принцип поточного сезону – якомога більше перемог кожної команди в кожному чемпіонаті. Відтак за підсумками першої половини ігрового року Прометей-2 на другому місці в групі. Слобожанці в жовтні програли по матчі в Дніпрі та Сумах, а в листопаді поступилися в одному матчі в Маоіуполі.

Саме маріупольці наразі очолюють першу групу. Команда Сергія Заваліна поступово набрала ходи та наприкінці року вийшла в лідери. Зокрема у грудні Маріуполь без поразок відіграв у Сумах та Миколаєві. А гравці приазовців серед статистичних лідерів за індивідуальними показниками.

Миколаївці після важкого старту в жовтні так і не змогли відшукати баланс у грі й відтак з двома перемогами в у 14-ти поєдинках замикають турнірну таблицю першої групи.

Непогано стартували в чемпіонаті Черкаські Мавпи-2 – три перемоги в чотирьох матчах. Однак надалі молоді команди Георгія Ступенчука стало важко конкурувати з суперниками по групі.

За третю сходинку турнірної таблиці ведуть боротьбу СумДУ та Дніпро-2 – у обох по 7 перемог у 14-ти матчах.

Дещо інша ситуація в другій групі. Тут одразу зібралися два фіналісти Вищої ліги минулого сезону – БІПА та рівне, півфіналіст – Старий Луцьк та переможець минулого сезону в Першій лізі – Хмельницький. Усі ці команди зберігають шанси на плей-оф. Хіба що в одеситів вони наразі найменші.

Після перемоги в попередньому чемпіонаті одеська БІПА стартувала в сезоні значно оновленою. Основи минулорічного складу, а головне – легіонерів, не залишилося. Відтак одесити ідуть наразі п’ятими – 5 перемог у 14-ти матчах.

Рівне та Старий Луцьк загалом зберегли зіграну основу команд. На початку сезону рекордсмен Вищої ліги за результативністю Євген Коровяков (4498 очок на кінець 2021 року) змінив Рівне на Старий Луцьк. Рівняни довго залишалися єдиною командою в чемпіонаті без поразок. Та на кінець року мають їх уже три. Вперше команда Михайла переверзія поступилася в листопаді в Хмельницькому, потім вдома програла один матч Старому Луцьку і вже в грудні програла одну зустріч в Южному Хіміку-2.

Старий Луцьк натомість має на одну поразку менше – відтак очолює групу.

Третім у другій групі йде минулорічний переможець Першої ліги Хмельницький. Наразі це найрезультативніша команда чемпіонату. У матчі 12 грудня проти Львівської Політехніки (121:75) господарі набрали 121 очко, що є рекордом поточної першості.

У сезон Вищої ліги хмельничани вступили з поєднанням молодих та досвідчених гравців у складі. Зокрема за амбіційного новачка дивізіону виступають Микола Полюляк, Антон Давидюк, Антон Буц, Максим Ожегов – усі з суперліговим досвідом. Доповнюють баланс складу легіонери Метью Мазік та Роберт Вудсон. Тренерський штаб Хмельницького очолює литовець Аурімас Ясіліоніс. У клубі не приховують амбітну мету – у найближчій перспективі піднятися до рівня Суперліги. Великі плани підкріплюються будівництвом у місті нового Палацу спорту.

Нарешті четвертим у групі іде традиційно сильний клубною молоддю Хімік-2. Після важкого старту в жовтні южненці налагодили гру та закріпилися в зоні плей-оф.

За середньою результативністю в чемпіонаті наразі попереду гравці Маріуполя Максим Лук’янов (22 очка) та Микита Бібіков (21,77). Також у першій десятці по два баскетболіста з Рівного та Хмельницького, по одному з СумДУ, Хіміка-2 та Прометея-2. Лише Юрій Романовський з Черкаських Мавп-2 представляє команду, яка наразі не претендує на плей-оф.

Приблизно схоже становище серед лідерів за підбираннями. Тут попереду Михайло Волчанов з БІПИ (9,93).

За передачами лідирує Михайло Шкода з Маріуполя (7,43).

СТАТИСТИКА ВИЩОЇ ЛІГИ

Источник
Баскетбол 17:50 | 24 марта 2022 БК Говерла запровадив гуманітарний проєкт для юних баскетболістів Баскетбол 09:50 | 24 марта 2022 Артем Пустовий набрав 8 очок в матчі Єврокубку, результативні матчі українців в Чехії та Хорватії Баскетбол 11:20 | 23 марта 2022 Ковляр і Ткаченко допомогли своїм командам здобути чергові перемоги Баскетбол 17:05 | 22 марта 2022 України за кордоном: Аліна Ягупова стала MVP матча Фенербахче, Уро-Ніле показала результативну гру Баскетбол 14:05 | 22 марта 2022 Володимир Герун набрав 19 очок в матчі чемпіонату Турції Баскетбол 13:05 | 22 марта 2022 БК Хмельницький організовує дитячі табори в Литві Баскетбол 10:05 | 22 марта 2022 В"ячеслав Петров буде грати у Франції Баскетбол 19:05 | 21 марта 2022 Аліна Ягупова лідирує в гонці за титул MVP Євроліги Баскетбол 14:50 | 21 марта 2022 В результаті обстрілу в Рубіжному згорів спорткомплекс Баскетбол 12:20 | 21 марта 2022 Повернення Пустового в Барселону та дербі у Латвії

Баскетбол
Чемпионат Европы
Группа А
09 сентября 2013
Группа Д
09 сентября 2013
Группа Д
08 сентября 2013
Группа А
08 сентября 2013
Группа Д
07 сентября 2013
Группа А
06 сентября 2013
Группа А
05 сентября 2013
Группа Д
05 сентября 2013
Группа А
04 сентября 2013
Группа Д
04 сентября 2013