Позаду 131-н матч регулярного сезону Суперліги Windrose. Тепер відзначаємо поточні підсумки щодо командних показників
22 – стільки перемог в активі чинного чемпіона, Прометея. А, загалом, враховуючи закінчення попереднього сезону, у нього серія на турнірі із 28-ми виграшів поспіль. Слобожанський колектив повторив досягнення Будівельника 2016 / 2017 років. Серія київського клубу тривала із 14-го жовтня до 29-го квітня. Ліпший показник – рекорд лише у Хіміка, який у сезоні 2014 / 2015-го під керівництвом Карліса Мужнієкса виграв «золото».
18 – влучань із периметру за матч – найкращий показник сезону і належить він Харківським Соколам, які спромоглися на подібне у жовтневій зустрічі із Будівельником. Другим у цьому «рейтингу» клубів розташувався Прометей, який реалізував 17 атак здалеку знову ж таки у жовтні, але у зустрічі із Київ-Баскетом. Будівельник – третій: у листопаді його баскетболісти 15 разів влучили з-за меж дуги.
31-не – підбирання на чужому щиті у грі першого жовтня із Харківськими Соколами зробив Прометей, і це – абсолютний командний максимум нинішнього сезону. Кривбас отримав 29 «других шансів» у нападі у жовтневій зустрічі із Черкаськими Мавпами, тоді як Дніпро заробив їх 23: це сталося 22-го жовтня у протистоянні із Миколаєвом.
59 - а це вже найбільша загальна кількість підбирань за гру. Вони належать Прометею, і саме у тій-таки грі проти Харківських Соколів на початку жовтня. Днем пізніше Будівельник зробив 57 підбирань у конкуренції із Хіміка. Третім розташувався Київ-Баскет, який оформив максимальні для себе 55 підбирань 2-го грудня із Черкаськими Мавпами.
31-на результативна передача за поєдинок. Два клуби змогли продемонструвати подібну командну взаємодію у нападі: Будівельник – у зустрічі із Дніпром наприкінці жовтня і вже сам дніпровський колектив, але у вересневому матчі із Харківськими Соколами.
0 – перемог на виїзді: єдиним клубом без виграшів на чужих майданчиках нині залишається Миколаїв. Таких поєдинків у нього 10. Прометей при цьому є єдиним колективом, який не поступався вдома, та й єдиним, який не робив цього у гостях.
Суперліга Windrose. Статистичні підсумки першої частини сезону. Індивідуальні рекорди
90,5 – очок, у середньому за поєдинок. Найрезультативнішим клубом сезону є Прометей. Також у першій трійці дві столичні команди: Будівельник (87,0) і Київ-Баскет (82,2).
69,1 – пропущених очок , у середньому за гру. Як і напад, найкращий захист чемпіонату – у Прометея. Другий результат – у Київ-Баскета (74,4), а третій – у Хіміка (74,6).
105 – командних набраних очок за гру. Таким рекордом сезону володіють Харківські Соколи. Вони набрали їх у домашній зустрічі 28-го жовтня із Будівельником (105:99). На одне очко менше заробив Прометей, коли у заключному поєдинку турніру 2021-го переміг на виїзді Дніпро (104:85). По 102 очки результативності мають Київ-Баскет у зустрічі на своєму майданчику із Хіміком 31-го жовтня (102:64) та Будівельник, який в останній день вересня узяв гору над Одесою (102:56).
46 – найменша кількість очок, набраних однією командою за матч. Це сталося із Кривбасом у зустрічі із Тернополем 21-го листопада (46:50). До слова, це найменш результативне протистояння сезону. На додачу у ньому була і найменш щедра на набрані очки половина, а їх було 44.
Матч зірок Суперліги Windrose повертається! Квитки вже у продажу!
38 – найбільша кількість очок однієї команди за чверть: так зіграв Миколаїв проти Тернополя 3-го жовтня. При цьому найменшим показником результативності за десятихвилинку є чотири очки. Цього сезону подібне спіткало Харківських Соколів у грі із Дніпром (23.09), Тернопіль – у протистоянні із Прометеєм (17.10) і Кривбас – у зустрічі із Тернополем (21.11).
46 – найбільша переможна різниця очок. Таким був підсумок конкуренції між Будівельником та Одесою 30-го вересня (102:56) і Прометея – із Черкаськими Мавпами 8-го жовтня (100:54).
8 – найбільша кількість важких матчів (які закінчуються з різницею у менш, ніж 5 очок) – це статистика Тернополя. З цих восьми поєдинків команда програла 5. Натомість Одеса перемогла у 5-ти важких протистояннях, і це найкращий результат сезону. Більш того: ця команда має стовідсотковий показник виграшів у подібних поєдинках.
204 - найліпша сумарна результативність від двох команд за один поєдинок. Постаралися Харківські Соколи та Будівельник: наприкінці жовтня київський клуб поступився у гостях – 99:105.
21,4 – результативна передача, у середньому за матч. Найліпше нинішнього сезону рухає м’яч Дніпро. Друге місце за Прометеєм (20,6), а третє – у Будівельника (18,9).
9,8 – перехоплень, у середньому за поєдинок у Прометея. На другому та третьому рядках розташувалися Київ-Баскет (7,9) і Миколаїв (7,7).
37,1 – такий відсоток влучань із периметру у Харківських Соколів, і він – найкращий серед учасників Суперліги Windrose (реалізовано 202 кидки із 545-ти виконаних). Прометей – другий: 35,8% (211 / 590), а на третьому місці Черкаські Мавпи (35,3% - 144 / 408).
4 – саме стільки баскетболістів Харківських Соколів серед тих, хто зіграв нинішнього сезону не менщ, ніж у 10-ти поєдинках, виходять у стартовій п’ятірці клубу. Це Майкл Девіс (21-н матч), Александар Зечевіч (22), Дмитро Глєбов (22) і Деджуан Граф (21). У Будівельника троє його представників, якщо беруть участь у протистоянні, то з перщих секунд: це Джиан Клавелл (10), Майкл Стоктон (20) і Дрю Гордон (21). Трьома клубами, в яких подібних гравців немає, - це Київ-Баскет, Дніпро та Тернопіль.