Міні-баскетбол – перша важлива сходинка розвитку дитячого баскетболу

09:50 | 08 февраля 2022
У вересні Виконком ФБУ прийняв важливе рішення щодо розвитку українського юнацького баскетболу, затвердивши Регламент та Правила змагань з мінібаскетболу для дітей віком з 6 років до 11 років.

У вересні Виконком ФБУ прийняв важливе рішення щодо розвитку українського юнацького баскетболу, затвердивши Регламент та Правила змагань з мінібаскетболу для дітей віком з 6 років до 11 років.

Читайте: У Києві відбулися матчі другого етапу ВЮБЛ

Раніше баскетболом починали займатись з 11-12 років. За ініціативою президента ФБУ Михайла Бродського цей діапазон розширили і дітей стали набирати до ДЮСШ з 9 років, а тепер вже дитячі тренери працюють з дітьми ще з більш раннього віку – з 6 років.

Чемпіонат України проходить для дітей із 11-12 років, а для більш юного покоління ФБУ запроваджує організацію змагань за регіональною ознакою у вигляді фестивалів, свят мінібаскетболу. Це повністю відповідає рекомендаціям ФІБА, та й ніде у Європі не проводять змагання з баскетболу для таких юних. У такому віці діти повинні гратися та граючи вчитися любити баскетбол.

Суть подібних змагань в тому, що діти будуть збиратись своїми командами та навчатимуться баскетболу через гру з іншими колективами. Передбачається, що у змаганнях можуть брати участь команди ДЮСШ, звичайних шкіл і навіть просто команді, зібрані батьками з гравців одного двору.

Департамент організації та проведення змагань та Технічна комісія ФБУ адаптували Регламент та Правила змагань з мінібаскетболу, наукова група надала рекомендації щодо проведення рухових ігор та естафет, враховуючи специфіку залів нашої країни. Грати юні баскетболісти можуть 4х4, 3х3, змішаними складами (дівчата та хлопці), за спрощеними правилами, за скороченим часом та без командного рахунку на табло. Не треба професійних суддів – тренери, старші баскетболісти допоможуть малюкам розібратися з базовими основами правил баскетболу.

Наразі наукова група ФБУ працює над програмою для ДЮСШ для груп набору для 6-річних. З часом змагання для дітей до 11 років будуть підлаштовані під нормативи та вимоги програми.

Харківська міська федерація вже пішла далі. Чи не найважливіша складова підготовки баскетболіста – ігрова практика. Саме тому організаторам варто докласти значних зусиль, аби надати дітям максимум ігрових хвилинок за короткий час Прикладом подібної організації змагань є турнір Junior Cup, який баскетбольний клуб Junior у Харкові проводить п’ять сезонів.

"Ми граємо 4 чверті по 8 хвилин. 4 на 4. У нас спрощені правила (немає часу атаки, немає порушення зони). Майданчик за розміром менший, але кільця на стандартній висоті. В іншому правила такі самі", - розповідає один з організаторів турніру Олег Манойленко.

"Концентруємось на збільшенні ігрових годин для наших вихованців. Особливо для дітей першого та другого року навчання. Тренування заради тренувань – абсолютно демотивуючий процес. Діти повинні розуміти, заради чого вони виконують складні управи та працюють над поліпшенням своїх фізичних кондицій.

Наразі у нас беруть участь у сезоні 10 команд. Запрошуємо всіх бажаючих з міста. В цьому сезоні побільшало команд і дзвонять навіть з інших областей, просять взяти участь. Проблема лише з логістикою. Намагаємося сезон провести за 3 місяці. Ігри у нас лише у вихідні, не граємо на канікулах. Намагаємось призначати час, щоб ігри не пересікались з тренуваннями.

У заявці від 12 до 16-18 осіб. Незалежно від того, скільки грала дитина, нагороджуємо всіх призами. Завдання – закохати дітей у баскетбол та подарувати незабутні емоції.

Після кожної гри двоє найкращих дітей отримують магніти. Їх отримують не обов'язково найрезультативніші гравці. Це може бути той, хто зробив багато підбирань, перехоплень, передач. Намагаємося виділити та нагородити якомога більше дітей. Емоції у цьому віці дуже важливі.

Результати матчів ми враховуємо, рахунок ведемо, але за п’ять сезонів ми побороли самоціль перемогти, тренери толерантно ставляться один до одного і коли переможець певного матчу зрозумілий, то команди не намагаються розгромити суперника, а тренери дають гравцям конкретні завдання – відпрацьовувати пресинг, дальні кидки і т.п.

Граємо чемпіонат, два кола, потім робимо Матч зірок, на якому нагороджуємо всіх учасників. До участі запрошуємо по два гравці кожної команди і додаємо людей за статистикою.  Додаємо багато конкурсів. Основні – конкурс кидків та конкурс умінь. Є конкурси, де може взяти участь будь-який гравець, до пандемії навіть влаштовували конкурси серед батьків. Чим більше спонсорів, тим більше конкурсів та призів", - говорить Олег Манойленко.

Наразі наукова група ФБУ працює над програмою для ДЮСШ. З часом змагання для дітей 9-10 років будуть підлаштовані під нормативи та вимоги програми.

Источник
Баскетбол 17:50 | 24 марта 2022 БК Говерла запровадив гуманітарний проєкт для юних баскетболістів Баскетбол 09:50 | 24 марта 2022 Артем Пустовий набрав 8 очок в матчі Єврокубку, результативні матчі українців в Чехії та Хорватії Баскетбол 11:20 | 23 марта 2022 Ковляр і Ткаченко допомогли своїм командам здобути чергові перемоги Баскетбол 17:05 | 22 марта 2022 України за кордоном: Аліна Ягупова стала MVP матча Фенербахче, Уро-Ніле показала результативну гру Баскетбол 14:05 | 22 марта 2022 Володимир Герун набрав 19 очок в матчі чемпіонату Турції Баскетбол 13:05 | 22 марта 2022 БК Хмельницький організовує дитячі табори в Литві Баскетбол 10:05 | 22 марта 2022 В"ячеслав Петров буде грати у Франції Баскетбол 19:05 | 21 марта 2022 Аліна Ягупова лідирує в гонці за титул MVP Євроліги Баскетбол 14:50 | 21 марта 2022 В результаті обстрілу в Рубіжному згорів спорткомплекс Баскетбол 12:20 | 21 марта 2022 Повернення Пустового в Барселону та дербі у Латвії

Баскетбол
Чемпионат Европы
Группа А
09 сентября 2013
Группа Д
09 сентября 2013
Группа Д
08 сентября 2013
Группа А
08 сентября 2013
Группа Д
07 сентября 2013
Группа А
06 сентября 2013
Группа А
05 сентября 2013
Группа Д
05 сентября 2013
Группа А
04 сентября 2013
Группа Д
04 сентября 2013