Не так давно у м. Києві на радість усім поціновувачам боксу запрацював новий унікальний та сучасний музей, експозиція якого присвячена досягненням братів Кличків. Проте назвати це буденним словом "музей" вкрай важко, адже адміністрація та фанати зробили усе можливе, аби з перших кроків залою слави Віталія та Володимира ми поринали у світ спортивних звитяг найтитулованіших українських боксерів та забували, що там, за дверима виставки вирують вулиці міста Києва та тече повсякденне життя. Кожен стенд та кожен кадр на екранах переносить відвідувача у найяскравіші мити перемог братів Кличків: захопливі та омріяні.
Метою створення експозиції було не лише зібрати в одному місці нагороди та спортивні "артефакти" пов`язані із блискучим шляхом братів Кличків до спортивних вершин, але й створити затишне місце, де фанати та вболівальники зможуть просто збиратися аби поспілкуватися та порадіти разом, де кожен українець зможе відчути гордість за свою країну, а кожен маленький глядач, у якого все життя попереду, побачить якого успіху можна досягти, якщо впевнено йти до поставленої мети.
Саме для наймолодших відвідувачів дирекція музею організувала день відкритих дверей, який пройшов 1-го вересня. Учні київських шкіл мали змогу відвідати експозицію та прослухати екскурсію від першого тренера Володимира та Віталія Кличків, Володимира Золотарьова. Але й це ще не все! Саме у День Знань колекція музею поповнилась першою європейською олімпійською медаллю у надважкій вазі, яку у 1996 році виборов Володимир Кличко.
Проте і про першовересневий захід, і про саму виставку досягнень братів Кличків краще розкаже директор експозиції та її засновник Сергій Найда.
Сергію, розкажіть у чию світлу голову прийшла ця ідея – створити музей успіху братів Кличків?
Виставку організовано за ініціативи фан-клубу братів Кличків. Наша основна аудиторія – це вболівальники. От якраз з учасниками фан-клубу ми сиділи одного разу та радились як би нам вшанувати Віталія та Володимира та дати змогу усім бажаючим дізнатись про зірковий шлях титулованих боксера. Спочатку надумали зробити невеличкий куток слави у школі, де вони навчались. Хотіли представити їх речі пов’язані із навчанням, на кшталт зошитів та підручників. Згодом ця ідея переросла у великий проект, який, на мою думку, проект досяг результату, на який ми були націлені.
Музей працює з червня місяця. Чи багато гостей встигло відвідати вас за цей недовгий період?
Протягом 3 місяців до виставки завітало близько 10-ти тисяч глядачів. Ще до відкриття експозиції бажаючими відвідати музей було заброньовано усі дні та забито увесь час на місяць уперед. Ми працюємо за попереднім замовленням, оскільки екскурсія передбачає відео-шоу і вимагає вчасного приїзду до музею, аби разом переглянути відеоряд.
Розкажіть трохи детальніше про ваш першовересневий захід.
Проект до першого вересня ми створили сумісно із планетарієм міста Києва. У приміщенні планетарію ми розмістили невеличку"зону братів Кличків", де відвідувачі можуть сфотографуватися поруч зі стендом, а після програми планетарію прийти до нас у гості. Тільки сьогодні у нас представлена олімпійська медаль Володимира і ми хочемо "поділитися" нею із учнями київських шкіл.
Чи є якийсь особливий експонат, який має для Вас особливе значення?
Знаєте, в перші дні, коли ми тільки створювали музей я дуже багато спілкувався із братами Кличками та вболівальниками, які дарували нам експонати і через мої руки пройшли сотні цікавих "артефактів". Звісно, найбільшу увагу привертають чемпіонські пояси, адже це те, що ми бачимо по телебаченню під час переможних митей. Але особисто для мене ексклюзивним став оригінальний мат з поєдинку "Кличко-Хей".
Кожен експонат має певне значення, особливо якщо знати, що ми збирали їх по всьому світу. Наші вболівальники живуть у різних країнах світу. Наприклад, є фанат, який мешкає у Німеччині і який десять років збирав постери з поєдинків братів. Тож всі наші експонати цінні, а для мене – безцінні.
Після відкриття музею шанувальники почали передавати експонати: речі з автографами, картини, атрибутику. Є дуже цікавий шарж у нас у колекції (див. фото). Також багато речей знаходиться за кордоном, особливо у Німеччині, де жили та тренувались брати Клички. На жаль, у зарубіжних країнах ще дуже мало знають про нашу виставку, але ми працюємо над цим.
Які Ваші найближчі плани з розвитку музею?
Серед найближчих планів провести дві екскурсії, де гідами виступатимуть самі брати Клички. Думаю, мені й самому буде цікаво послухати, адже не кожен знає всю історію успіху Кличків, а, що найголовніше, її "родзинку".
І наостанок – яка Ваша велика та висока мета, а кажучи простіше, в чому вбачаєте покликання виставки досягнень братів Кличків?
Напевно, створити такий музей – це бажання більшості вболівальників та самих Віталія і Володимира аби показати чого вартує така важка дорога до чемпіонства. Речі, які ми експонуємо дуже особисті та важливі для Кличків, але ми вважаємо, що саме такі речі надихають йти до мети та не зупинятися на своєму шляху. Через це ми і плануємо проводити масштабні освітні програми для школярів у галузі спорту на базі нашої експозиції.