Богдан Івнєв: «Лікар у боксі – це поєднання кількох умінь в одному спеціалісті»

12:35 | 24 сентября 2018
Ми вже повідомляли, що Богдан Івнєв став першим українцем серед лікарів міжнародної категорії.

Ми вже повідомляли, що Богдан Івнєв став першим українцем серед лікарів міжнародної категорії. Привітавши його із цим великим професіональним досягненням, ми розпитали медичного фахівця про іспит, досвід роботи в спортивній медицині та подальші плани.

– Богдане, розкажіть, де й у які строки проходили іспити АІВА для лікарів із боксу?

Ці іспити та саме навчання проходили у Будапешті під час чемпіонату світу з боксу у молоді. AIBA приурочує проведення навчань до якихось спортивних подій, щоб майбутні співробітники могли не тільки теоретично, а також практично навчити та підготувати до роботи у федерації за міжнародним стандартами. До речі, проводились не тільки курси лікарів, а ще й катменів, тренерів різної категорії, ITO.

– Це були практичні чи тільки теоретичні заняття? Що було цікавого?

Звичайно, більшу частину часу ми проводили в аудиторії з теоретичними матеріалами, але з великою кількістю мультимедійних матеріалів з реальними випадками з рингу. Дуже важко втиснути досвід та навички лектора в такий короткий навчальний цикл. В завершую чий день перед початком боїв ми поїхали до місця проведення чемпіонату, щоб на свої очі побачити як проходять деякі етапи перед змаганням.

– Якою мовою здавали іспити?

Виключно англійська, так як це міжнародна федерація та повинна бути єдина мова спілкування. Деякі іноземні лікарі бачили своїх колег з тих самих країн та починали розмовляти на своїй мові, але це відразу жорстко припинялось.

– Наскільки важкою для вас є робота лікаря у боксі?

Знаєте, робота лікаря в боксі - це повинна бути квінтесенція та «мікс» декількох лікарів в одній людині. Трошки від травматолог, дещо від нейрохірурга, щось від реаніматолога, шматочок офтальмолога, навички загального хірурга. Також важливе значення займає вміння скерувати процес у випаду якихось надзвичайних ситуацій, розумний менеджмент відіграє велику роль у цій спеціальності. На жаль, спеціалізації спортивного лікаря немає у нашій країні, але з подальшим розвитком професійного спорту, на мою думку, вона з"явиться.

– Хто ви за медичною спеціалізацією?

Я закінчив інтернатуру та здобув спеціалізацію з офтальмології у Вінницькому медичному університеті та продовжую працювати за спеціальністю, але вже в Києві.

– Як потрапили у бокс? Чому вирішили присвячувати свій час цьому виду спорту?

Не можу сказати, що це було випадково. Моє оточення та друзі цікавились боксом, змаганнями, вболівали та спілкувались на цю тему. Таким чином я сам почав захоплюватись и коли мені запропонували поїхати на навчання - не вагався жодної хвилини. Саме бокс, тому що це дійсно чоловічий вид спорту у якому видно силу, витримку, волю боксерів, мати трохи спортивної злості та азарту, але в той самий час поважати свого суперника.

– Які турніри у вас уже в доробку?

Найперші кроки були на тому самому чемпіонаті світу, як один з етапів екзамену. Також працював на професійних боях, які були приурочені до дня міста Вінниці. Так, досвіду ще недостатньо, але меж немає та в майбутньому ціль – працювати на Олімпійських іграх.

– Які перспективи відкриває перед вами цей іспит АІВА? Кажуть, ви перший в історії України лікар із таким статусом?

Перспектив у роботі є безліч. Це як і удосконалення своїх навичок лікаря, так і спілкування та популяризація українського боксу на світовій арені. Хочеться, щоб нашу країну знали не тільки завдяки Олександру Усику або Василю Ломаченку, але й завдяки іншим молодим та талановитим боксерам, розумним та талановитим менеджерам ФБУ та просто показувати, що наші спеціалісти різних галузей конкурентноспроможні та компетентні у багатьох питаннях. Поки що так, але у майбутньому хочеться проводити такі курси на теренах України, щоб більше наших лікарів мали можливість спробувати себе!


Источник
Бокс 11:50 | 24 марта 2022 Україна здобула 10 медалей на ЧЄ з боксу U-22, а Юрія Захарєєва було визнано найкращим боксером турніру Бокс 21:50 | 23 марта 2022 Чемпіонат Європи до 22 років серед чоловіків: одне «золото», три «срібла» Бокс 12:50 | 23 марта 2022 Служителі одного пана, який рветься до влади в українському боксі, з перших днів російського вторгнення ведуть брудну, ганебну діяльність та пропаганду розколу українського боксу! Бокс 11:05 | 23 марта 2022 Ольга Шалімова: «Свою бронзову медаль, що я її отримала завдяки Богові, присвячую загиблим воїнам Збройних Сил України…» Бокс 09:20 | 23 марта 2022 Чемпіонат Європи до 22 років: склад фінальних пар на 23 березня Бокс 21:35 | 22 марта 2022 Кароліна Махно - чемпіонка Європи до 22 років Бокс 17:05 | 22 марта 2022 Андрій Мальований: «Бажаю Кароліні Махно та нашим хлопцям перемог у фінальних поєдинках» Бокс 09:50 | 22 марта 2022 Чемпіонат Європи до 22 років: склад фінальних пар на 22 березня Бокс 13:20 | 21 марта 2022 Тарас Шелестюк: «Для мене наші люди це супергерої в реальному житті» Бокс 22:20 | 20 марта 2022 Чемпіонат Європи до 22 років: результати восьмого дня змагань