На арені кінноспортивного комплексу «Донбас Эквіцентр» завершився Чемпіонат України з конкуру серед дорослих вершників, що проходив 21-23 червня 2013 року. Чемпіонами України стала пара з луганського КСК «Колос» — Микола Луганський зі своїм Кінг Праймом. Крім того, в призову трійку змагань по конкуру в особистому заліку потрапили представники Донецької та Миколаївської областей.
«Срібло» чемпіонату дісталося дончанці Алісі Данилової та її Травано Зет (Донбас Эквіцентр). А скарбничку МОШ ВСМ «ДО» (Миколаївська область) поповнили «бронзою» Ігор Желобенко зі своїм Каліпсо.
«Це моя перша перемога у змаганнях такого рівня, хоча беру участь у дорослих чемпіонатах в четвертий раз, — розповів Микола Луганський, новий Чемпіон України з конкуру. — Суперники були гідні, маршрути — складні і цікаві, а арена для конкуру просто прекрасна».
Відзначимо той факт, що в командному заліку перше місце посіла Донецька область. Перемогу регіону забезпечували троє дончан — Віктор Губанов (КСК «Ягуар»), Страшок Павло (КСК «Люкс») і 18-річна дебютантка Аліса Данилова («Донбас Эквицентр»). Зазначимо, що для юної спортсменки цей чемпіонат пройшов під статусом «вперше». «Для мене сьогодні багато чого було вперше: перший раз я виступала на чемпіонаті України, вперше змагалася в статусі дорослого вершника, вперше захищала честь Донецької області на рідній арені, — поділилася враженнями майстер спорту міжнародного класу Аліса Данилова.
Окремо варто відзначити володаря гран-прі (маршрут № 11, висота 145 см з перестрибуванням). Майстер спорту Ірина Баранчинова з харківського КСК «Люботин» на Батискафі пройшла маршрут без штрафних за 87,59 секунд.
Нагадаємо, що за три дні змагань вершники пройшли 12 маршрутів з різним ступенем складності — заввишки від 110 до 145 см для коней від 5 років і старше. У Чемпіонаті взяли участь близько 30 вершників, з них п'ятеро — майстри міжнародного класу.
Підсумовуючи минулий Чемпіонат, Пітер Райсмайкерс, радник Президента Федерації кінного спорту з конкуру, Олімпійський Чемпіон сказав: «Спостерігаючи за змаганнями, зазначив, що в Україні є талановиті вершники і непогані коні. На жаль, учасників було небагато, видна велика різниця між професіоналами та аматорами. Відчувається, що дуже багатьом не вистачає школи і досвіду, спортсмени не розвиваються. Для порівняння, у Голландії лише у перший день змагань беруть участь більше 50 вершників. Кінний спорт дуже розвинений, турніри проходять щотижня.
Але вихід завжди є. Зараз у Федерації кінного спорту України змінилося керівництво, і, сподіваюся, що кінний спорт отримає розвиток, а талановиті вершники будуть підтримані».