Найбільший кворум з 320 делегатів зібрав Спортивний Форум FEI (FEI Sports Forum), що пройшов 4-5 квітня в Лозанні, Швейцарія.
Перший день роботи форуму був присвячений офіційним особам FEI, їх кар’єрам, оплаті та освіті. Окремо обговорювалось залучення Національних федерацій в освітній процес, вартості, календарю та географії, стандартам та стратегії курсів.
На першій сесії обговорювались питання оптимального кар’єрного росту офіційних осіб, подання на присвоєння категорій, подання на скасування категорій та санкції. Також делегати обговорили шляхи визначення якості роботи офіційних осіб та доречність або недоречність ліміту віку суддів та ветеринарів.
Представниця Новозеландської федерації Вікі Глінн підтримала скасування вікового ліміту для офіційних осіб. «З юридичної точки зору, це більше схоже на дискримінацію за віковою ознакою, — заявила вона. — Ліміт віку повинен бути скасований.»
Делегати підкреслили важливість підтримки освіти з боку FEI для підвищення рівня розуміння спорту серед офіційних осіб та правильного застосування правил FEI.
Друга сесія була присвячена освіті, залученню Національних федерацій до освітнього процесу, оптимізації витрат без шкоди для якості та стандартам і стратегії освіти.
Генеральний секретар НФ Нідерландів Маартен Ван ден Хайден закликав до стандартизації освітніх матеріалів та підкреслив бажання його федерації надати власні матеріали для використання у FEI та інших НФ для освітніх потреб.
Генеральний секретар FEI Сабріна Ібан’єс завершила перший день Форуму підкресливши, що вдалося обговорити дуже багато аспектів освіти офіційних осіб.
«Ми можемо використовувати досвід інших видів спорту, — сказала вона. — Висновки будуть винесені на засідання Бюро і створяться робочі групи для вирішення окремих питань. І згодом ми повернемося до вас з конкретними пропозиціями.»
У другий день форуму основну увагу учасники приділили змінам формату проведення змагань на Олімпійських та Всесвітніх Кінних Іграх, а також висвітлення цих заходів у мас-медіа.
Усі присутні визнали необхідність змін олімпійського формату, зокрема скорочення команд до трьох членів і скасування визначення командного результату по трьох кращих.
Перший віце-президент FEI Джон Мадден (John Madden) підкреслив важливість такого скорочення, оскільки це, на його думку, забезпечить більшу кількість націй-учасниць на Іграх. «Це проста математика: наразі ми маємо 200 місць для учасників та 40 Національних Олімпійських комітетів. З пропозицією скорочення ми так само матимемо 200 місць, але вже для 55 прапорів. Три вершника в команді додають нам 25%.»
Усі погодилися з необхідністю залучення нових націй до Олімпійських Ігор. Тим не менш, дискусія щодо додаткової комбінації вершник/кінь тривала довше відведеного часу і була зосереджена більше на олімпійському форматі ніж на форматі ВКІ (FEI World Equestrian Games™) та неолімпійських дисциплінах.
Фінальна сесія Спортфоруму надала учасникам можливість обговорити пропозиції стосовно перегляду правил з триборства. Пропозиції стосувалися нових мінімальних вимог до заявок на Олімпійські Ігри та Чемпіонати, аби зробити їх більш доступними для нових націй, новий формат змагань, оновлення системи нарахування очок та планів по презентації та популяризації дисципліни.
Дискусії ще не завершено, а отже онлайн-платформа FEI відкрита для подальшого обговорення усіх тем, що піднімалися на Спортивному Форумі FEI
Попередні варіанти правил, основані на обговореннях, що тривали останні 12 місяців, будуть відправлені до Національних Федерацій 15 липня з вимогою до НФ відправити свої відгуки стосовно цих змін до 9 вересня. Остаточні версії змін до правил будуть оприлюднені на сайті www.fei.org 28 жовтня, а голосування щодо цих редакцій відбудеться на Генеральній Асамблеі FEI 22 листопада в Токіо, Японія.