Пан Чжоу Жуйсі — відомий спортсмен, вже багато років представляє Україну на змаганнях з ДКП по всьому світу. Він є власником КСК «Сілін» — цілої стайні пробіжних коней, які успішно виступають на найпрестижніших турнірах за кордоном. Пан Чжоу детально вивчає досвід провідних європейських фахівців з цієї дисципліни, глибоко поринає у сучасні методики підготовки коней і сам тренує свою команду. Він також створює всі умови для розвитку дитячого кінного спорту, в його клубі діти займаються безкоштовно. В квітні 2017 року пан Чжоу організував старт у своєму клубі, який спортсмени вже охарактеризували як найкращий за всю історію існування пробігів в нашій державі. Чудова організація і неперевершена монгольська гостинність надовго запам’ятається всім учасникам змагань!
Користуючись нагодою, ми записали коротке інтерв’ю, в якому розпитали пана Чжоу про його бачення розвитку пробігів в Україні.
Л.Г. — Пане Чжоу, ви давно займаєтесь пробігами. Що саме приваблює вас у цьому виді?
Ч.Ж. — Пробіги — надзвичайно складна і цікава дисципліна. Це ціла наука, яку можна вивчати роками, не втрачаючи інтересу, і, в той же час, це — виклик. Вони змінюють спортсмена. Подолавши дистанцію 40 км, ти — вже інша людина. Після 80км — ще інша, а після 100 іще інша! І так триває нескінченно. Ти самовдосконалюєшся, стаєш сильнішим, вчишся контролювати себе.
Л.Г. — Наскільки мені відомо, у вашій країні теж існує різновид пробігів...
Ч.Ж. — Так, в нас є Байга, але цей вид змагань значно відрізняється від сучасних дистанційних пробігів. Байга — це гонка на витривалість коней і людей, без обмеження швидкості, під час якої лише найсильніші доходять до фінішу. В Європейських пробігах, навпаки, здоров’я коня ставиться понад усе. Ветеринари суворо контролюють життєві показники тварини і суть в тому, щоб зберегти коня, попри тривалі швидкісні навантаження. Це самий гуманний по відношенню до коней вид спорту з системним тренінгом, який передбачає застосування високотехнологічних пристроїв, таких як кардіомонітори, засоби геолокації тощо. Повторюю, пробіги — це наука!
Л.Г. — Як саме ви тренуєте своїх коней? У вас є власна система тренінгу?
Ч.Ж. — Я багато подорожую, беру участь у різних пробіжних турнірах, в тому числі, в США. Давно зробив висновок, що головне в пробіжному тренінгу — це правильно закладена база. Наприклад, ми готуємо молодого коня до стартів у сезоні. Відповідно, починаємо підготовку коня взимку із роботи кроком. Грудень — щодня годину кроку. Січень — щодня дві години, лютий — щодня три години кроку. Це закладає основу формування міцного скелету та м’язів. І лише з весни — додаємо жвавіші алюри, знову ж таки, по схемі, розробленій з урахуванням планів на сезон та особливостей конкретного коня. Все треба робити поступово, не поспішаючи, — в цьому і є секрет!
Л.Г. — Які ви бачите перспективи розвитку пробігів в Україні, адже це досить дорогий вид спорту?
Ч.Ж. — За Радянського Союзу, спорт був лише для вузького кола професійних спортсменів. Особисто я вважаю це неправильним: «показуха», та й годі. Кінний спорт повинен бути доступним для широкого кола людей, адже це — здоров’я! Люди, які вважають, що пробіги — це дорого, просто не помічають скільки грошей вони витрачають на непотрібні речі та на ліки. Набагато доцільніше — витрачати ці кошти на утримання коня, їздити на ньому верхи і забути про ліки! Потрібно заохочувати якомога більше аматорів, пояснювати їм, що пробіги — це набагато доступніше, ніж може здатися. Особливо, потрібно сприяти дитячому спорту.
Л.Г. — Пане Чжоу, поділіться вашими планами на майбутнє.
Ч.Ж. — По-перше, я хочу купити ще коней, особисто для себе. Таких, що зможуть долати дистанцію 160км під моєю вагою, а я — досить важкий вершник. Я також планую продовжувати розбудовувати свій клуб у пробіжному напрямі, а саме, створити повну інфраструктуру для проведення змагань: ще одну стайню, готель для спортсменів та їхніх команд, тощо. В планах — проведення міжнародних стартів. Пробіги повинні стати популярною і масовою дисципліною в Україні, саме це — моя мета на майбутнє!
Автор — Леся Гордієнко