Чемпіонат України з фігурного катання серед юніорів назвав усіх переможців та призерів. Упродовж трьох днів на столичній Льодовій арені фігуристи боролися не лише за нагороди, але й за «путівки» на юніорський чемпіонат світу, який відбудеться у березні у Болгарії. Та якщо для спортивних і танцювальних пар, а також одиночниць лише перемога відкривала двері до ЧС, то у чоловічому одиночному катанні Україна має право заявити двох учасників – завдяки успішному виступу на минулорічному чемпіонаті світу Ярослава Паніота.
Саме юнаки з’ясовували сьогодні стосунки на київському льоду. У загальному заліку з результатом 219.59 переконливу перемогу виборов Іван Павлов(Київ). Він лідирував після короткої програми і так само емоційно та впевнено відкатав довільну. За свій «Кривавий діамант» він отримав від суддів 145.62 – 70.55 за техніку та 75.10 за компоненти. Друге місце посів Іван Шмуратко (Київ) - 197.05, який останнім часом прогресує досить швидкими темпами. У довільній він успішно впорався з каскадами,зокрема, 3Lz+3T,але заробив «мінуси» на потрійному ріттбергері. Оцінка фігуриста за виконання довільної – 126.16 балів. Цього разу третім став переможець юніорського чемпіонату України-2017 Ян Ткаліч з Дніпра.За підсумками двох програм він набрав 166.05 балів, а за довільну отримав 109.57 балів.
«Мені сподобалося сьогоднішнє катання як Івана Павлова, так і Івана Шмуратка. Павлов виконав практично все,що було заплановано. Помилився лише в одному стрибку – потрійному лутці, де йому зовсім трохи не вистачило швидкості. Зараз я не можу сказати, чи будуть зміни у довільній програмі до чемпіонату світу. Ми думаємо включити до неї тулуп у чотири оберти, хоча останнім часом через біль у нозі Іван мало його тренував. Але він налаштований на те, щоб повернутися до роботи над цим стрибком. Щодо Івана Шмуратка, то я згодна, він помітно додав у своєму катанні, став на льоду цікавішим, у нього краще йдуть стрибки. Варто відзначити працездатність фігуриста, він дуже добре працює на тренуваннях, тому його прогрес є цілком логічним. Шмуратко вчить зараз потрійний аксель та сальхов у чотири оберти, уже були досить пристойні спроби їх виконати. Якщо він так працюватиме і далі, буде ще краще», - розповіла нашому сайту тренер обох фігуристів Марина Амірханова.
У спортивних танцях на льоду у двобої двох провідних дуетів – харківського Дар’ї Попової/Володимира Бєлікова та київського Марії Голубцової/Кирила Бєлоброва судді віддали перевагу першій парі - 141.99 балів. Харків’яни, які лідирували після короткої програми, отримали найкращу суму і за виконання довільної - 60.49 балів. Голубцова/Бєлобров з результатом 58.69 за довільну та 133.42 у загальному заліку залишилися другими.
«Я похвалила своїх учнів за сьогоднішній прокат, вони все зробили на належному рівні. Якщо говорити про технічну сторону,то дует став значно краще виглядати – фігуристи додали у ковзані, ребрах , стали впевненішими у виконанні елементів. А емоційно…Того, що є, мені, як тренеру, не вистачає. Я маю на увазі енергетику, діалог між двома людьми. Саме такі емоції, свободу, простір потрібно привнести у програму. Оскільки на певному рівні продовжують рухатися вперед лише ті спортсмени, які цим володіють», - сказала тренер чемпіонів Галина Чурілова.
Третьою танцювальною парою в Україні у юніорській категорії стали Анна Чернявська/Володимир Горовий з Харкова. Фігуристи набрали загалом 109.64 балів, а їхню довільну судді оцінили у 49.07 балів.