Три харківські танцювальні пари – Дар’я Попова/Володимир Бєліков, Анна Чернявська/Володимир Горовий та Софія Лизогуб/Данило Єфременко були єдиними, хто брав участь у передсезонних контрольних прокатах , уже маючи змагальну практику. Більше того, Попова/Бєліков вийшли на лід у Києві у ранзі переможців міжнародного турніру NRW Summer Trophy в Дортмунді (Німеччина), а їхні молодші «колеги» посіли на цих змаганнях відповідно сьоме та восьме місця. Відтак на столичній «Льодовій арені» картина з їхніми програмами виглядала більш цілісною, ніж у багатьох інших учасників. З цим погодилася тренер усіх трьох пар Галина Чурілова.
-Галино Володимирівно, поділіться,будь ласка, тренерськими висновками за підсумками виступів у Дортмунді та Києві своїх учнів, зокрема, Попової/Бєлікова.
-Я дуже задоволена, що ми змогли взяти участь в турнірі NRW Summer Trophy. Це було корисно для всіх моїх дуетів. Стосовно Попової/Бєлікова, то можу констатувати, що для літньої пори вони непогано готові функціонально. Та й технічно також. Дуже важливо, що в Дортмунді ми пройшли так званий моніторинг, коли судді і спеціалісти покадрово «прокрутили» для Дар’ї та Володимира їхні виступи і конкретно розказали, чим задоволені і чим незадоволені у даний момент, які елементи уже хороші, а які потребують допрацювання тощо. Це цінна річ, адже зазвичай ми приїжджаємо на Гран прі без такого інформаційного багажу. Водночас заокеанські спортсмени перед першими етапами встигають «пройти» по чотири-п’ять турнірів.
Ну, і звісно, не може не радувати, що дует досить чисто проїхав на цих змаганнях, без якихось очевидних збоїв. А над тим, що Дар’ї та Володимиру інкримінували у минулому сезоні, зокрема,недостатню пластичність, недотягнуті носки партнера, вони ретельно працюють і щодня доповідають, що зроблено.
-У минулому сезоні Володимир виступав з травмованою ногою. Як він почувається зараз?
- Ситуація краща. Якщо раніше стан його здоров’я не дозволяв тренувати нові підтримки, то зараз цей процес пішов. Про досконалість поки що не йдеться, але ж головне, що дует це робить - і в короткій, і у довільній програмах, причому, з великим бажанням.
-Після прокату ритм-танцю тут, у Києві, Дар’я сказала, що танго – її стихія. А наскільки, на ваш погляд, спортсмени органічні в довільному танці?
- Для довільної програми ми обрали музику Шопена. Якщо говорити про сюжетну лінію, то це просто щаслива історія, поставлена у ліричному ключі. Багато в чому це кардинально нова робота і Дар’я з Володимиром добре з нею справляються. Приємно, що лірика виявилася доступною для партнера, йому подобається її катати, крім того, він продемонстрував, що й емоційно здатен це робити.
- У цьому сезоні, як і торік, дует виступатиме і на юніорському, і на «дорослому» рівні?
-Швидше за все, так. Найближчий старт – третій етап юніорського Гран прі в Каунасі на початку вересня. До цього часу ми залишатимемося у Харкові. Щоправда, є одна проблема – нашу основну ковзанку розтоплюють…Нас прихистила комерційна ковзанка в ТРЦ «Дафі». Вона хоча й на чотири метри вужча і на стільки ж коротша, але це все ж домашні умови, оскільки будь-які переїзди були б зараз недоречні з точки зору вартості і часу.
-В юніорській серії Гран прі дебютуватимуть Анна Чернявська/Володимир Горовий. Чого можна очікувати від вашого юного дуету?
- Вони справді ще дуже юні – Ані 13 років, Володі – 16. Нинішній сезон – перший, коли дует може виступати не тільки в Гран прі, а взагалі на юніорському рівні. Обоє дуже здібні, легкі у катанні, добре відчувають ритм. Їхня довільна – «Кабаре» надзвичайно їм підходить. Мушу визнати, що Аня та Володя часом бувають непередбачуваними, тобто можуть блискуче відкатати програми, а потім, як у всіх емоційних людей, може статися спад на рівному місці. Як, наприклад, у Дортмунді, де вони обоє впали з підтримки. Тому нічого не хочу загадувати і прогнозувати. Просто побажаю успіхів усім своїм учням.
Людмила Власюк.