Чемпіонат України: сюрпризи на старті

21:05 | 18 декабря 2018
Найсильніші вітчизняні фігуристи, які виступають в «дорослій» категорії, розпочали сьогодні боротьбу за звання чемпіонів України сезону 2018/2019.

Найсильніші вітчизняні фігуристи, які виступають в «дорослій» категорії, розпочали сьогодні боротьбу за звання чемпіонів України сезону 2018/2019. Уже 27-й за ліком національний чемпіонат, який проходить на столичній «Льодовій арені», зібрав 40  учасників – 10 чоловіків, 16 жінок, чотири танцювальні та три спортивні пари. Їх виступи оцінює авторитетна суддівська бригада, до якої уже другий рік поспіль входять також зарубіжні фахівці. Ще однією особливістю змагань є їх відбірковий характер до чемпіонатів Європи (Мінськ 21-27 січня) та світу (Сайтама,Японія 18-24 березня), де, згідно з квотою, виступлять четверо українських спортсменів – по одному в одиночному катанні чоловіків та жінок, а також один танцювальний дует. Наявність такого вагомого бонуса, без сумніву, загострить змагальну ситуацію на київському льоду попри те, що нинішній чемпіонат недорахувався двох своїх «бійців» - золотого та срібного медалістів минулорічного чемпіонату в одиночному катанні відповідно Ярослава Паніота та Анни Хниченкової. Причина відсутності двох лідерів – травми. Але якщо  неучасть Хниченкової була прогнозованою, оскільки про те, що вона ставить свою спортивну кар’єру «на паузу» було відомо заздалегідь, то попередньо заявлений на ЧУ Паніот тримав інтригу «до останнього». Зрештою, як повідомив нашому сайту тренер фігуриста В’ячеслав Загороднюк, було вирішено не вирушати з США до Києва через ризики для здоров’я спортсмена. «Після виступу на етапі Гран прі в Японії  у Ярослава загострилася незалікована остаточно травма», - пояснив тренер, зазначивши, що його учень тренується й незабаром буде у належній формі.

За відсутності Ярослава Паніота нелегка ноша лідера в чоловічому одиночному катанні дісталася Івану Шмуратку. Набравши темп після важкого старту сезону, учень Марини Амірханової добре виглядав на останніх міжнародних турнірах, ставши призером двох з них - Bosphorus Cup  та Volvo Open Cup. Проте сьогодні у короткій програмі спортсмена стався збій – він не впорався з потрійним лутцем, каскадом та впав з потрійного акселя.  «Будемо детально розбиратися, що сталося, зокрема, з акселем. Зазвичай  я його добре стрибаю, але цього разу щось пішло не так», - сказав фігурист після виступу. Він все ж посів перше місце з результатом 59.75, а на мінімальній відстані від лідера з оцінкою 59.35 балів розташувався Андрій Кокура. 15-річний київський спортсмен, який, за словами його тренера Дмитра Дмитренка, володіє повним набором потрійних, на «плюси» виконав усі елементи - йому не підкорився лише каскад 3+3, де Андрій зірвав перший стрибок. На третій позиції харків’янин Ілля Охріменко, чий виступ судді оцінили у 51.69 балів.

У спортивних танцях на льоду, де чотири дуети виконували сьогодні ритмічний танець, - свої несподіванки. Очікуваного лідерства Олександри Назарової та Максима Нікітіна не сталося. Чемпіонів України, які наразі тренуються в Парижі - у Фаб’яна Бурзи, а у Харкові – у Галини Чурілової, випередили також учні харківського тренера Дар’я Попова/Володимир Бєліков. Такою була ціна падіння Максима Нікітіна під час виконання доріжки…Натомість Попова/Бєліков, які успішно виступають у нинішньому сезоні, чисто відкатали своє танго й отримали від суддів 64.13 балів. У Назарової/Нікітіна – друга сума балів – 63.26. «Саша та Максим останнім часом помітно додали у своєму катанні. Коли вони приїхали до Харкова два тижні тому, я не починала «з нуля» підготовку до чемпіонату України, а лише продовжила її. Багато чого було змінено у програмах на краще, але варто враховувати те, що нинішній сезон  склався для цих талановитих спортсменів нелегко», - сказала Галина Чурілова. Щодо лідируючої пари, їх тренер заявила, що задоволена сьогоднішніх виступом, хоча, на її думку, Дар’я та Володимир почувалися на столичному льоду «дещо скуто».

На третьому місці йде київський дует Юлія Жата/Ян Луковський (56.30), який вперше у сезоні вийшов на змагальний лід після перенесеної партнером складної операції на плечі. «Нас буквально накрили негаразди – операція Яна, проблеми з американською візою(фігуристи тренуються у США-авт.), через що ми упродовж місяця тренувалися в Фінляндії. Щоправда великий «плюс» у тому, що там ми працювали з Мауріціо Маргальо ( бронзовий призер Олімпіади-2002 в дуеті з Барбарою Фузар-Полі-авт.). Це була ефективна продуктивна робота зі справжнім фахівцем», - розповіла Юлія Жата.

В парному катанні «старі знайомі» - Софія Нестерова/Артем Даренський, Софія Голіченко/Іван Павлов та юні Вікторія Бичкова/Іван Хобта виглядали на льду по-новому завдяки явному прогресу в своєму катанні. Крім того, для Софії та Артема, які захопили лідерство після короткої програми (49.78), це перші змагання з новим тренером – відомим фахівцем з Дніпра В’ячеславом Ткаченком, до якого вони перейшли півтора місяці тому,попрощавшись з Лілією Батутіною. «Спортсмени були не в найкращому стані, в Артема були проблеми з коліньми, тому певний час було витрачено на лікування та реабілітацію. Ми нормально почали працювати та поновлювати елементи лише останні три тижні», - зазначив В’ячеслав Ткаченко.

Друге місце перед довільною програмою посідає київсько-богуславська спортивна пара Софія Голіченко/Іван Павлов (43.46). Як заявила тренер фігуристів Олена Амосова, навіть вона здивована, який великий крок вперед зробили за короткий час її учні. «Вони вивчили складні елементи, зокрема, підтримки, які їм, колишнім одиночникам, доводилося розучувати «з нуля». Крім того, у нас в наявності три підйома, підкрутка, а до юніорського чемпіонату України ми маємо намір освоїти потрійний підкрут – наразі пробуємо його лише в залі. Незадоволена я лише ковзанням на невеликому ходу, тут хотілося б більше впевненості», - сказала Олена Амосова.

Завтра, 19 грудня стануть відомі чемпіони України у чоловічому одиночному катанні, спортивних танцях на льоду та парному катанні, а жінки у цей день виступлять з короткою програмою.

Источник
Фигурное катание 19:05 | 23 июля 2020 ISU опублікувала квоти для національних команд на сезон 2020/2021 Фигурное катание 16:20 | 22 июля 2020 Український тренер в ОАЕ: вболіваю не лише за своїх підопічних, але й за фігуристів на батьківщині Фигурное катание 14:50 | 20 июля 2020 Серію Гран прі серед юніорів сезону 2020/21 скасовано через коронавірус Фигурное катание 13:05 | 14 июля 2020 Серія Challenger в наступному сезоні проводитиметься як окремі турніри Фигурное катание 10:35 | 14 июля 2020 Китай не планує скасовувати етап Гран прі в Чунцині Фигурное катание 14:50 | 03 июля 2020 Етап юніорського Гран прі в Японії скасовано Фигурное катание 10:35 | 30 июня 2020 Вадим Честаховський: тренуємося в екстремальних умовах, але залишаємося оптимістами Фигурное катание 18:05 | 22 июня 2020 Артем Даренський: «У нас з Сонею повне взаєморозуміння на льоду» Фигурное катание 16:20 | 19 июня 2020 ISU поки що не змінюватиме вартість низки елементів Фигурное катание 15:50 | 19 июня 2020 Жеребкування суддів для скасованих чемпіонатів залишається чинним для їх проведення у 2021 році - ISU

Фигурное катание
Гала-концерт
Итоговая классификация
25 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
23 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
21 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольный танец
Финал
20 февраля 2018

Фигурное катание
Короткий танец
Квалификация
19 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
17 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
16 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольная программа
Финал
15 февраля 2018

Фигурное катание
Короткая программа
Квалификация
14 февраля 2018

Фигурное катание
Произвольный танец / Команда
Финал
12 февраля 2018