Для одного з провідних українських танцювальних дуетів Марії Голубцової та Кіріла Бєлоброва наступний сезон буде останнім юніорським рубежем. Однак перед тим, як для цієї яскравої та надзвичайно харизматичної пари відкриються двері у дорослий світ, їм належить виступити в турнірах юніорського Гран прі, а також низці міжнародних та національних змагань, де фігуристи мають намір довести,що максимально готові до нових викликів.«Хотілося б показати, що на сеньйорському рівні ми виступатимемо не лише тому, що дозволяє вік, але й завдяки гідному цього статусу катанню», - каже Кіріл.
Учні Марії Тумановської-Чайки дали інтерв’ю нашому сайту в останній перед від’їздом на збір тренувальний день на столичній Льодовій арені. Вони розповіли про підготовку до важливого для них сезону, роботу над новими програмами, а також поділилися враженнями від відпустки та зізналися, що думають один про одного.
-Передусім, розкажіть, будь-ласка, куди ви завтра вирушаєте?
Кіріл. Ми їдемо до Оберстдорфа, куди традиційно запрошують нашого тренера Марію Миколаївну(Тумановську-Чайку - авт.). Збір триватиме три тижні, здебільшого працюватимемо над фізичною підготовкою, щоб були сили для прокату програм.
Марія. Збір у літній період – це важче і серйозніше, ніж звичайні буденні тренування, оскільки нам потрібно не просто автоматично відпрацювати, а намагатися довести до досконалості всі складові обох програм. Так що три тижні в Оберстдорфі будуть досить жорсткими.
-На якій стадії наразі ваша підготовка? Чи можете дещо відкрити секрети нових програм?
Марія. Постановка довільного танцю завершена, він готовий. Звісно, програма ще сирувата і про досконалість говорити зарано. Над цим працюємо, але всі карти розкривати поки що не будемо. Скажу лише, що це історія про життя та смерть, в ній присутня вічна тема - протистояння добра та зла.
Кіріл. Наша нинішня довільна програма дещо відрізняється від того, що ми робили раніше. Наприклад, досить «різка» музика в другій частині – для нас це трохи незвично. Але ж завжди цікаво пробувати щось нове…. Щодо ритмічного танцю, то, скажімо, «Tea-Time Foxtrot», який свого часу придумали поляки Наталя Калишек та Максим Сподирєв, нам все ж ближчий, ніж торішнє танго. Це легкий, веселий танець і він вписується у наш стиль.
-Наскільки важким і тривалим був пошук музичної теми для довільної програми?
Кіріл. Насправді з цим пов’язана незвичайна історія, можна сказати містична. Ідея програми нашому тренеру прийшла…уві сні, тобто їй наснилося, що ми катаємося під певну музику. Коли Марія Миколаївна нам про це розказала і запропонувала спробувати, ми зрозуміли, що це, як кажуть, знак згори.
-Що нового можна буде побачити у ваших програмах?
Кіріл. Ми багато чого змінили,практично всі елементи інші. Тепер треба добре попрацювати над якістю. З липня плануємо розпочати прокат програм повністю, це станеться в Оберстдорфі.
-Зазвичай ваші костюми вирізняються вишуканістю та стилем. Чим здивуєте цього разу?
Марія. Над дизайном костюмів працює вся наша команда. У ритм-танці, де в наступному сезоні передбачена тема мюзиклів, ми взяли ряд елементів з обкладинок творів цього жанру, але дещо додали й від себе. Досить цікавими, зокрема, з точки зору відповідності до образів, будуть костюми у довільномі танці. Але дизайнерський процес наразі перебуває на початковій стадії, можливо, ще будуть зміни у деталях. Хоча дві примірки ми вже пройшли.
-Зараз усі думки фігуристів пов’язані з новими стартами. Але, як кажуть, «плануючи майбутнє, озирнись»…Які уроки ви винесли з минулого сезону?
-Марія. Я би не дала однозначної відповіді на це питання…У сенсі результатів минулий сезон був для нас не надто поганим і не надто хорошим. Тут важлива інша річ: як ми відчували себе в тому сезоні, як виглядали, як вписувалися в ключові акценти. На мою думку, нам не вдалося досягти максимуму в намаганні зробити все на льоду якнайкраще. Це один з уроків і ми спробуємо виправити ситуацію в наступному сезоні. Тобто більше думати про роботу, не відволікатися на сторонні речі, не зациклюватися на моментах, які нас бентежать, у тому числі, один в одному. Ми дорослішаємо і разом з цим приходить розуміння та усвідомлення того, що справі, якою займаєшся, треба віддавати всі сили.
Кіріл.Так, треба вчитися абстрагуватися від того, що може зашкодити тренуванням. Це нелегка робота, але вона є одним із завдань на літо.
-В танцях важко швидко просуватися вперед, але цілком очевидно, що ваше катання стає все якіснішим. Чи є внутрішнє відчуття прогресу?
Марія. Безумовно, прогрес є і цей факт нас надихає. Може й трапляється якийсь короткий період спаду, коли здається, що стоїш на місці і треба стрімкіше рухатися вперед, але зазвичай такий настрій швидко проходить.
-Наскільки завантаженим буде для вас майбутній сезон?
Кіріл. Ми точно знаємо, що виступимо на двох етапах юніорського Гран прі. Далі будемо розглядати участь у міжнародних турнірах. Було б добре потрапити на юніорський чемпіонат світу, для цього потрібно пройти відбір на чемпіонаті України. Насправді цей сезон особливий і найвідповідальніший для нас – завершення юніорського періоду хотілося б ознаменувати хорошими результатами.
-Що для вас є найважливішим у танцях?
Кіріл. Взаєморозуміння та взаємозв’язок з глядачами, коли історія, яку ми показуємо на льоду, знаходить у них відгук і вони переживають її разом з нами. Мені здається, це і є вершиною майстерності.
Марія. На мій погляд, виступ має бути не просто виконанням елементів - глядачам не особливо цікаві наші крюки-викрюки. Хочеться, щоб вони зрозуміли суть і сюжет танцю, перейнялися його образами та емоціями.
-Ким із світових зірок фігурного катання ви захоплюєтеся?
Марія. У танцях наші кумири відомі – Габріелла Пападакіс та Гійом Сізерон. Але, звичайно ж, не лише вони одні у цьому світі, є багато фігуристів, гідних поваги.
Кіріл. У мене особисто викликає захоплення Юдзуру Ханю, котрий після важкої травми повертається на лід і виграє Олімпійські ігри. Прикладом є Альона Савченко – її мужність та цілеспрямованість, з якими вона йшла до олімпійської медалі просто вражають.
-Ви справляєте враження ідеального за підбором танцювального дуету. А як би ви самі охарактеризували один одного?
Марія. Мені дуже імпонує спортивна впертість Кіріла та його цілеспрямованість. З того моменту, коли мій партнер усвідомив, чого хоче від життя, він досить рішуче йде до своєї мети – я маю на увазі не лише тренування, але й його прагнення розвиватися інтелектуально. Він всім цікавиться і це викликає повагу. А ще Кіріл дуже вредний. Зрештою, так само, як і я…
Кіріл. Про Машу хочу сказати, що, крім неї, я би ні з ким не катався. Вона підходить мені ідеально. Бувають незначні протиріччя, але у підсумку ми завжди знаходимо спільну мову. Вона мені допомагає, підтримує в різних ситуаціях. Щоправда, й критикує.
-Як ви це сприймаєте?
Кіріл. Я дуже не люблю критику! Та оскільки я розумію, що це для мого блага, то доводиться миритися.
Марія. Ну, може, й справдітреба трохи пом’якшити, щоб не виходило так жорстко…
-Наскільки ви активні у соціальних мережах?
Марія. Скажу так: одне фото на півроку в Інстаграм – це вже дуже добре. Ми не відчуваємо нагальної потреби повідомляти цілому світу про кожний свій крок. Вважаємо це марним, та й часу шкода. Я не думаю, що пости на кшталт «я прийшла на ковзанку», «я уже на льоду» такі вже цінні.
Кіріл. Ми обоє неактивні у соцмережах, нам це справді нецікаво. Є багато інших, корисніших речей, на які варто витратити вільний час.
-Наприклад?
Кіріл. Передусім, навчання. І я, і Маша навчаємося в педуніверситеті ім. Драгоманова, уже закінчили перший курс. Крім того, особисто я зараз вчуся грати на піаніно, слухаю багато класичної музики. Правда, поки що уроки не беру, займаюся сам, просто мені це цікаво.
Марія. А у мене більше в ходу пісні під гітару. Я нещодавно купила її і вчуся грати.
-Не хочеться відпочити від музики?
Кіріл. У жодному разі! Ми слухаємо багато різної музики, шукаємо у ній ідеї для програм…
Марія. Але намагаємося підходити до цього творчо. Якщо це, приміром, «Лебедине озеро», то не хочеться катати саме лебедя, можна ж придумати іншу інтерпретацію.
-Як пройшла ваша відпустка? Чимало спортсменів, судячи з тих же соцмереж, віддають перевагу відпочинку з екстримом…
Марія. Тільки не ми! Ні, ми також любимо драйв, але не можемо собі дозволити, оскільки ризик зазнати травми у такому випадку цілком реальний. Ми відпочивали більш спокійно – спочатку поїхали разом в круїз, побували в Барселоні, Марселі, Генуї, тобто подивилися світ. Трохи важкувато було ходити історичними місцями, але надзвичайно цікаво. Потім з’їздили в Єгипет, полежали на сонечку, пограли в улюблений волейбол.
Кіріл. Все це було ще в березні, оскільки ми вирішили раніше розпочати сезон, щоб краще підготуватися. Тому вийшли на лід в квітні. І вже безпосередньо перед Оберстдорфом тренувалися по 5 годин на день. Тобто все йде за планом, сподіваємося, що виконаємо всі завдання на сезон.
Людмила Власюк.