Після завершення Софією Нестеровою спортивної кар"єри пошук Артемом Даренським нової партнерки тривав недовго. Нею стала 15-річна Софія Голіченко. Таке рішення було не лише логічним, але й взаємовигідним, адже обидва фігуристи отримали нові можливості. Софія - кататися з найсильнішим та найдосвідченішим українським «парником», Артем – відкрити з перспективною і чарівною партнеркою нові грані свого катання. Новостворена спортивна пара тренується в Дніпрі у відомого фахівця Лілії Батутіної.
«Ми із Сонею давно знайомі і ще весною вирішили, що спробуємо стати в пару. Це була ідея моєї мами і, звісно, моя. Після цього ми звернулися до Лілії Олександрівни (Батутіної-авт.), все обговорили з нею і вона погодилася нас тренувати», - сказав Артем Даренський в інтерв"ю сайту УФФК.
-Вам вдалося провести спільні тренування, перш ніж ввели карантин?
-Так. Коли всі питання було погоджено, Соня приїхала з Києва до Дніпра і ми два-три дні встигли покататися разом. Потім вона поїхала і якраз оголосили карантин.
-Як у подальшому ви будували свою співпрацю, уже під час вимушеної самоізоляції?
-Тренер давала нам завдання і ми самостійно їх виконували, кожний окремо. Відпрацьовували стрибки на підлозі, робили розтяжку. Мої завдання були з акцентом на підкачування рук плюс спеціальна фізична підготовка. Соня більше займалася бігом. Коли обмеження послабили, Соня знову приїхала до Дніпра і ми вже працювали разом - в залі, на вулиці.
-Як пройшло перше тренування на льоду? Важко було починати?
-Як для мене, то не надто важко. Мабуть, спрацював фактор досвіду. Ми вийшли на лід десь наприкінці травня і вже на перших заняттях все йшло добре. Пробували стрибки і все в принципі виходило, суттєвих проблем не виникало.
-Зазвичай пари, у яких ще немає спільної практики на льоду, проходять період звикання і він буває непростим…
- Здається, нас це оминуло. Особисто я ні на перших, ні на подальших тренуваннях з Сонею дискомфорту не відчував. Ми відразу включилися в роботу , взаєморозуміння було і є повним. Соня в усьому може розраховувати на мою допомогу. Зрештою, у парному катанні це звична річ, завжди потрібно бути впевненим, що при необхідности партнер допоможе і підстрахує.
-Чим вам імпонує ваша партнерка?
-Багато чим. Зокрема, вона досить швидко все схоплює. Жодного разу не було такого, щоб ми довго «билися» з тим чи іншим елементом, намагаючись його вивчити. Нам легко даються всі верхні підтримки, ми швидко знаходимо спільну мову у роботі над програмами. От лише деякі стрибки треба підтягувати.
-Я так розумію, що з програмами ви уже визначилися?
-Скажу так. В обох програмах всі заходи поставлені. Звісно, все буде відпрацьовуватися, може, щось змінимо, але основа вже є. Щодо музичних тем, то в короткій це класика з повільною музикою на початку і темповою наприкінці, а у довільній – саундтрек з фільму «Люди в чорному».
-Чи є у вас наразі проблеми з льдом? За яким графіком працюєте?
-Ми тренуємося на Льодовій арені в Дніпрі і поки що з льодом все нормально. Перше заняття о 10.00, це робота над програмами чи відпрацювання стрибків. Перед льодом - розминка або хореграфія. Після годинної перерви в залі робимо підтримки, вчимо нові позиції, потім пробуємо ці напрацювання на ковзанці. Далі виконуємо індивідуальні плани – Соня бігає, я йду в тренувальний зал.
-Скажіть, Артеме, яку мету ви ставите в наступному сезоні?
-Ситуація з сезоном ще неясна, відтак невідомо які старти будуть… Але у будь-якому разі треба орієнтуватися на те, що все буде добре. Тому пріоритетне завдання – показати максимально якісне катання і стабільне виконання елементів.