Тренер паралімпійської збірної України Сергій Овчаренко поділився враженнями від виступу своєї команди на чемпіонаті світу.
Збірна України серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату повернулася з чемпіонату світу-2019, який проходив в іспанській Севільї, зі срібними нагородами. Про виступ на турнірі в інтерв’ю офіційному сайту УАФ розповів тренер віце-чемпіонів світу Сергій Овчаренко.
— Чого не вистачило вашим підопічним у фінальному матчі з росіянами? Може, перегоріли хлопці?
— Програш зумовили кілька факторів. За правилами, на полі має обов’язково бути один гравець першого класу інвалідності. Так от, наш основний голкіпер травмувався, і наш гравець першого класу значно поступався аналогічному гравцеві росіян. Також дався взнаки нелогічний гол, який ми зовсім не за грою пропустили на початку другого тайму. І, нарешті, варто врахувати, що російська збірна завжди була серед фаворитів.
— А щодо інших матчів? Який поєдинок, окрім фіналу, був найскладнішим?
— Відверто кажучи, нам пощастило: у групі тільки збірна Аргентини була серйозного рівня та й суперник у чвертьфіналі нам дістався найслабший — Голландія.
— Як проходила підготовка команди до турніру?
— Дякуючи Укрцентру «Інваспорт», ми провели три збори в Новомосковську перед вильотом до Іспанії. Найбільша проблема — це відсутність своєї бази, адже, окрім основного поля, потрібні ще як мінімум тренажерна зала та запасне поле зі штучним покриттям.
— Що, на вашу думку, відіграє головну роль у такому потужному поступі українських паралімпійців на чемпіонатах світу, адже з 11-ти останніх форумів вони неодмінно повертаються з медалями?
— Рецепт простий: праця тренерів плюс неабияка мотивація самих спортсменів.
— У команді багато представників Дніпропетровської області. Із чим це пов’язано?
— Я сам із Дніпра, доцент Придніпровської академії фізичної культури і спорту. Саме наш ВНЗ першим в Україні почав набирати спортсменів з інвалідністю у середині 90-х. Усе завдяки нашому ректорові, відомому боксерові часів СРСР Вікторові Григорійовичу Савченку. Саме тому таке широке представництво: наразі 12 випускників академії — паралімпійські чемпіони з футболу.
— Працювати тренерським дуетом легше чи це просто необхідність?
— Багато збірних мають тренерські штаби по 12 спеціалістів — Англія, США, Іран тощо. Нас лише п"ятеро разом із перекладачем, тренерів — двоє. Я працюю з командою, Юрій Тимофеєв — із воротарями.
— Чи плануються якісь кадрові зміни в команді? Як узагалі відбувається перегляд кандидатів?
— Задля нових перемог ми маємо підсилюватися. Зараз команда проходить період омолодження. Цей процес може затягнутися на рік-два. Кандидатів запрошуємо з чемпіонатів України. Також нам телефонують самі бажаючі з різних куточків країни. Їх ми також беремо на збори на перегляд.
— Які подальші плани тренерського штабу та збірної загалом?
— Наразі ми готуємося до кваліфікації чемпіонату світу 2021 року. Сам відбір пройде в Італії наступного року.
Роман Дяченко