Як УАФ вже повідомляла, Виконавчий комітет УЄФА на своєму засіданні в Ньйоні ухвалив рішення кардинально змінити формат жіночої Ліги чемпіонів і ввести централізований маркетинг.
За рішенням УЄФА в жіночій Лізі чемпіонів вводиться груповий етап із 16-ти команд, а також централізований маркетинг і організація телетрансляцій. Зміни затвердив Виконавчий комітет УЄФА на засіданні в Ньйоні 4 грудня. Це перше практичне застосування стратегії УЄФА з розвитку жіночого футболу #TimeForAction, яке ставить за мету подвоїти охоплення й цінність жіночої Ліги чемпіонів.
Кількість матчів зросте на 20%. Або на 39%, якщо не брати до уваги перший раунд, який проводиться у форматі міні-турнірів. Таким чином, у змаганнях стане більше матчів між рівними за класом суперниками, їхній рівень підвищиться, вони стануть більш привабливими для глядачів. УЄФА розробив новий формат у тісній співпраці з клубами й Асоціацією європейських клубів. Він встановить новий стандарт для міжнародних змагань серед жіночих клубів.
Головні зміниНинішню стадію 1/8 фіналу замінить груповий етап. У чотирьох групах по чотири команди кожна команда зіграє з кожною вдома й у гостях. По дві кращі вийдуть до чвертьфіналу.
У першому сезоні з новим форматом вісім ігрових днів (два у другому раунді, чотири на груповому етапі і два у чвертьфіналі) будуть заплановані на такі дати, щоб не перетинатися з іншими великими турнірами з футболу.
Топ-6 асоціацій (відповідно до жіночого клубного рейтингу УЄФА на початок попереднього сезону, тобто на літо 2020 року в разі із сезоном-2021/2022) представлятимуть по три команди, асоціації із сьомої по 16-у — по дві. Усі інші асоціації (серед яких наразі Україна) зможуть делегувати одну команду — національного чемпіона (як і раніше).
Груповому етапу передуватимуть два раунди, розбиті на Шлях чемпіонів і Шлях представників ліг, як у чоловічій Лізі чемпіонів. Завдяки цьому на груповому етапі будуть представлені мінімум 10 асоціацій. Перший раунд пройде у форматі групових міні-турнірів із півфіналами, матчем за третє місце й фіналом. У другому раунді пари суперників проведуть матчі вдома й на виїзді.
Формат турніруУсі розклади погоджені з 50-а асоціаціями, чиї представники беруть участь у жіночій Лізі чемпіонів-2019/2020.
Розподіл путівок
Путівки до групового етапу
До групового етапу безпосередньо повинні потрапити чинний володар трофею й переможці трьох найсильніших чемпіонатів.
Путівки до другого раунду
Шлях чемпіонів: чемпіони національних асоціацій із рейтингом 4—6.
Шлях представників ліг: срібні призери національних асоціацій із рейтингом 1—6.
Путівки до першого раунду
Шлях чемпіонів: чемпіони національних асоціацій із рейтингом від 7 й нижче.
Шлях представників ліг: срібні призери національних асоціацій із рейтингом 7—16, а також бронзові призери національних асоціацій із рейтингом 1—6.
Шлях чемпіонівПерший раунд (серпень)
Чемпіони, що стартують із цього раунду, будуть розподілені по міні-турнірах.
Турніри проходитимуть в одному місці у форматі одноматчевих півфіналів, за якими відбудуться матч за третє місце й фінал.
Переможці фіналів вийдуть до другого раунду.
Другий раунд (серпень/вересень)
Чемпіони асоціацій із рейтингом 4—6 і переможці першого раунду візьмуть участь у другому раунді, де будуть розбиті на пари й зіграють по матчу вдома й на виїзді.
Сім переможців Шляху чемпіонів вийдуть до групового етапу.
Шлях представників лігПерший раунд (серпень)
Бронзові призери національних асоціацій із рейтингом 1—6 і срібні призери національних асоціацій із рейтингом 7—16 будуть розподілені по чотирьох міні-турнірах.
Турніри проходитимуть в одному місці у форматі півфіналів, що складатимуться з одного поєдинку, за якими відбудуться матч за третє місце й фінал.
Переможці фіналів вийдуть до другого раунду.
Другий раунд (серпень/вересень)
Переможці першого раунду і срібні призери національних асоціацій із рейтингом 1—6 продовжать боротьбу у другому раунді, де будуть розбиті на пари й зіграють по матчу вдома й на виїзді.
П"ять переможців Шляху представників ліг вийдуть до групового етапу.
Груповий етап (жовтень, листопад, грудень)
На цій стадії переможці другого раунду приєднаються до клубів, що мають автоматичні путівки (чинний володар трофея й чемпіони трьох перших асоціацій у рейтингу).
16 клубів поділять на чотири групи по чотири команди.
У шести турах кожна команда у групі зіграє з кожною вдома й на виїзді.
По дві найкращі команди кожної групи отримають путівки до 1/4 фіналу.
Плей-офф (березень, квітень, травень)
Формат залишається незмінним: двоматчеві чвертьфінали й півфінали, а потім фінал з одного матчу в заздалегідь обраному місці. Планується, що фінал пройде у вихідні за тиждень до фіналу чоловічої Ліги чемпіонів.