«Розвиток українського гандболу неможливий без зміни мислення». Президіум ФГУ розглянув низку резонансних питань

13:56 | 10 февраля 2016
У Києві відбулось зібрання Президіуму Федерації гандболу України. У Києві відбулось зібрання Президіуму Федерації гандболу України. На ньому розглядались підсумки виступів чоловічої збірної у відборі до ЧС-2017, було прийнято рішення щодо покарання Максима Карамишева за неучасть в останніх матчах національної команди. Також обговорили ситуацію з відмовою ГК «Карпати» та ГК «Реал» відпускати своїх гравців на збір жіночої молодіжної збірної. Крім цього було затверджено плани підготовки чоловічих кадетської та молодіжної збірних  
Віталій Андронов і надалі тренуватиме чоловічу збірну 
Головний тренер національної команди Віталій Андронов на Президіумі дав своє детальне бачення того, що вийшло і не вийшло у чоловічої збірної у кваліфікаційному турнірі до чемпіонату світу-2017. «У нас була дуже гаряча дискусія з приводу національної команди. Втім відразу скажу, що передумов для змін тренера немає, - розповів сайту ФГУ член Президіуму Євген Петрушевський. - План виходу з ситуації залишається незмінним – це робота над помилками та робота з молоддю, формування нової генерації в українському гандболі».
Максима Крамишева виключено зі збірної 
Також на Президіуму розглянули ситуацію з неучастю Максима Крамишева у січневих матчах збірної. Через брак фінансування гандбольний клуб ZTR посеред сезону надав Кармишеву статус вільного агента. Йому дали можливість шукати собі новий клуб. Вирішуючи питання з новим місцем роботи, Карамишев не приїхав до збірної на останні матчі відбору до ЧС-2017. Втім коли кваліфікаційний турніри вже завершився, гандболіст звернувся з проханням надати для його нового клубу – турецького «Бешикташу» – офіційне підтвердження того, що він є гравцем національної збірної. «Таке поводження обурило багатьох, - зазначив член Президіуму ФГУ Євген Петрушевський. - Максим вирішив, що пошук команди для нього на першому плані, а зі збірною вже як вийде. Як колишній гравець, я його розумію, втім Федерація та збірна завжди чесно поводились із ним та всіма іншими гравцями національної команди. Карамишев підписав контракт із Міністерством молоді та спорту України. В цьому документі прописано, що гравець має перебувати у розташуванні збірної, якщо його було викликано, та брати участь у матчах зірної. Максим вирішив, що пошук нової команди для нього важливіше. Натомість ми стали йому потрібні, коли йому знадобилось підтвердження для клубу».   Президіум ФГУ прийняв рішення зробити звернення до Міністерства молоді та спорту про необхідність розірвати контракт з Карамишевим і надалі не вважати його гравцем національної збірної. Про це також повідомлено Європейську федерацію гандболу, Федерацію гандболу Туреччини та клуб «Бешикташ». 
«В збірній мають грати ті, хто дійсно мають бажання. Якщо ми будемо умовляти когось, то системи у нас не буде. Для багатьох, особливо для молодих гандболістів, збірна це можливість проявити себе і вийти на більш високий рівень, – вважає Євген Петрушевський». 
«Фінансування гандболу залежить від наших результатів»
Чималий резонанс викликала й відмова гандбольних клубів «Карпати» (Ужгород) та «Реал» (Миколаїв) відпускати своїх гравців на збір жіночої молодіжної збірної, що пройшов з 28 по 30 січня пройшов в Херсоні. Молодіжна збірна готується до відбірних матчів на чемпіонат світу-2016. 
«У нас всі надалі думають, що можуть відсидітися осторонь. Деякі клуби живуть своїм життям і гадають, що проблеми інших їх не торкнуться. Втім, насправді, зараз кожен має свою міру відповідальності. На сьогодні бюджетне фінансування всього виду спорту залежить від результатів, які ми даємо. Нажаль, гандбол з 2012 року був виведений у другу групу фінансування, у зв’язку з чим кожний учень, тренер, фахівець гандболу в середньому недотримує від 500 до 1000 гривень щомісячно. Щоб повернутися до питання про повернення у першу групу фінансування, ми маємо дати результат. Однак як можна розраховувати на успіх, якщо у нас тренер національної збірної (Борис Петровський – керманич «Карпат») та головний тренер кадетської команди (Андрій Портной  - керманич «Реалу»), керуючись клубними інтересами, не дають гравців у молодіжну збірну Всі сигнали про об’єднання в українському гандболі розбиваються об позицію: «моя хата скраю». Однак це наші загальні проблеми. Наша молодіжна збірна - це наш потенціал, в ній ми можемо бачити тих, хто за кілька років може прийти до національної збірної, - розповів Євген Петрушевський».    
Чоловіча молодіжна збірна (U-20) 22-24 лютого проведе збір у Запоріжжі
Серед інших питань, що були розглянуті на Президіумі ФГУ - підготовка молодіжної та кадетських чоловічих збірних України. 
Згідно з планом, наданим головним тренером молодіжної збірної Володимиром Леонтьєвим, перший збір команди пройде в Запоріжжі з 22 по 24 лютого. Помічником Максимова буде Микола Крохмаль. Також на зборі перебуватиме тренер національної збірної Віталій Андронов. В березні планується проведення другого збору з виїздом та контрольними матчами. Третій збір пройде вже перед виїздом у Словаччину на квітневий відбірний турнір до ЧС-2016. 
Також президіум ФГУ прийняв за основу детальний план підготовки чоловічої кадетської збірної (U-18), який надав її головний тренер В’ячеслав Дідушенко. Підготовка команди здійснюватиметься у співробітництві із ГК ZTR. Кадетська збірна готуватиметься до серпневого відбірного турніру в Болгарії, де розігруватимуться путівки на чемпіонат Європи-2016. 
Напрямок розвитку гандболу обраний в ФГУ та Міністерстві полягає в тому, щоб наявні ресурси максимально залучати для молодіжних та кадетських збірних. Проте без зміни ментальності всіх, від кого залежить майбутнє цього виду спорту, рухатись швидко навряд чи вдасться.     Сергій ЦУКІЛО ФЕДЕРАЦІЯ ГАНДБОЛУ УКРАЇНИ
Источник