2 грудня у Вінниці провели майстер-клас «Їж розумно» в рамках проекту НОК України #OlympicLab.
Захід пройшов у ресторані «Marmaris», який приєднався до олімпійського руху на Вінниччині та допоміг у проведенні цього свята.
Організатором виступило відділення Національного олімпійського комітету України у Вінницькій області.
На нього були запрошені провідні місцеві велосипедисти віком 9-13 років. Майстер-клас відкрив голова обласного осередку НОК, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор з плавання Павло Хникін.
«Ми вперше у Вінниці організовуємо одну з активностей у рамках проекту #OlympicLab «Їж розумно». Вирішили зробити захід для цільової аудиторії – велосипедистів, які мають певні здобутки. В подальшому плануємо, щоб відповідні фахівці ділилися секретами здорового харчування із юними боксерами, плавцями тощо», - прокоментував головний олімпієць Вінниці.
Свої поради щодо здорового харчування школярам надали Олімпійський призер з велоспорту, неодноразовий чемпіон світу, екс-рекордсмен світу Сергій Чернявський і призер чемпіонату Європи, міжнародних та всеукраїнських змагань Владислав Кремінський. Зірки розповіли про свої спортивні досягнення. Зокрема, Сергій Чернявський згадував про срібну олімпійську вершину, а його виступи можна було побачити на великому екрані. Він наголошував, що необхідно було підвести себе до олімпійського старту з мінімальною вагою. Складно було втриматися від смачної їжі навіть в їдальні олімпійського селища, а обирати доводилося найменш калорійне.
«Це обезжирені ряжанки, йогурти, салати. Їсти необхідно було мінімальну кількість. Зрозуміло, юним спортсменам не потрібно дотримуватися цього, адже їх організм зростає», – ділиться Сергій Чернявський.
Під час передолімпійського тренувального процесу на сніданок Сергій Чернявський випивав чашку чаю, їв булочку с джемом і маслом. На обід – овочевий суп на воді, на вечерю – макарони з сиром, яйцем і кониною (вона має найменше жиру) та салати (без помідорів). Така їжа допомагала втрачати вагу і позбавлятися жирового шару.
Владислав Кремінський каже, що за останні роки підхід до спортивного харчування мало в чому змінився. Зранку він радить спортсменам харчуватися кашами (найкорисніша – вівсянка з кип’ятком чи йогуртом), зелений чай (в жодному разі не кава) з вафлями; допускається одне варене яйце.
«На обід бажано їсти і перше, і другу страву, але небагато і без хліба. Зокрема, легкий нежирний суп і кашу. М’ясо перед тренуванням не варто вживати, адже воно перетравлюється вісім годин. На вечерю переважно мають бути білки – будівельний матеріал для м’язів. Це варене чи печене нежирне м’ясо – приміром, куряча грудка. А також нескладний гарнір – хоча б салат з буряка, який допомагає кровоносній системі», – розповідає Владислав Кремінський.
«Пити можна магазинне (нежирне) молоко, кефір або мінералку. В жодному разі не солодку воду та взагалі солодке не рекомендовано», - поділився меню відомий велосипедист.
Учасники майстер-класу і почесні гості поласували приготовленим дітьми овочевим салатом із натуральною бринзою та спагеті зі шпенатом. Після цього отримали пам’ятні сувеніри відділення НОК України у Вінницькій області.
«Знаю, що салати приносять користь спортсменам, і часто їх їм. У них мені особливо подобаються оливки, бринза, огірки, перчик. Фаст-фуди батьки не купляють, та й солодкого їм небагато. Взагалі готовий відмовитися від солодощів для того, щоб стати чемпіоном світу», – ділиться 9-річний велосипедист Андрій Качер.