Київська міська федерація регбі організувала на території Державного музею авіації України імені О.К. Антонова історичну реконструкцію серії матчів, що проходили в концентраційних таборах під час Другої світової війни. Змагання відбувалися між військовополоненими країн Південної Африки та Нової Зеландії.
«Воїни армій цих країн, потрапляючи в полон, мали більш привілейоване становище, ніж радянські військовополонені. Насамперед це проявлялося в можливості отримувати гуманітарну допомогу від організації «Червоний Хрест». Окрім медикаментів та одягу, солдати також просили м’яч для регбі», – зазначає тренер однієї з команд Олег Сморчков.
Любов військових цих країн до регбі була настільки великою, що солдатам навіть вдалося провести чемпіонат світу серед військовополонених.
Особливо цікавими є історії про те, як солдати самотужки виготовляли форму для матчів. Олег Сморчков розповідає, що гравці країн Південної Африки виварювали в окропі жилети Червоного Хреста разом з радянською уніформою, щоб досягти бажаного зеленого кольору. Жовті ж комірці військовополонені отримували шляхом того ж виварювання тканини разом з пігулками від малярії.
У матчі команду Нової Зеландії представляв регбійний клуб «Київські Соколи», а команду Південної Африки – РК «Гарт».
Запекла боротьба завершилась нічиєю – 4:4.
Old Car Land
5 фотографий