Київ, 30 червня 2015 року. Федерація плавання України (ФПУ) консультує будівництво спортивного комплексу з плавальними басейнами у Полтаві. Днями перший віце-президент ФПУ Володимир Шумілін провів виїздну консультацію.
«Приходить час, коли будівництво спортивного басейну в Україні стає спільним проектом усіх зацікавлених сторін: мешканців міста, спортивної громадськості, влади та галузевої спортивної організації, - сказав В.Шумілін. – Ми вчимося робити висновки з власних помилок та шукати вихід із законсервованої недалекоглядності держави стосовно ролі спорту в ринковій економіці цивілізованого суспільства. Коли відсутні національні регламенти будівництва спортивних споруд, які необхідні для створення об`єктів міжнародного класу, зацікавлені суб`єкти самі починають об`єднуватись для пошуку рішень. Консолідація та відповідальність – це, мабуть, єдине, що допомагає об`єднувати в сучасному спортивному об`єкті бажання мешканців отримувати якісні оздоровчі послуги за розумною ціною, спортсменам працювати над своїми результатами, а Федерації проводити змагання за міжнародними стандартами, рекламуючи потенціал та можливості міста та країни».
За його словами, Полтава ще два роки тому звернулась до ФПУ за консультаціями на відміну від інших міст, в яких реконструюють та будують плавальні басейни.
«Комітет інфраструктури Федерації плавання – це єдиний орган в Україні, де об`єдналися світові знання та стандарти з проектування та будівництва спортивних басейнів. Вже на ранніх етапах проектування полтавські архітектори врахували наші рекомендації і зараз триває співпраця з головним замовником спортивного комплексу – місцевою владою – та проектною організацією. Саме на цьому етапі необхідно розробити систему управління комплексом, врахувати споживацькі потреби мешканців міста, спортивні функції та маркетингові перспективи Полтави в розвитку плавання як олімпійського виду спорту. Цю роботу може виконувати Федерація плавання України і в цьому її перевага», - сказав В.Шумілін.
Він підкреслив, що ефективність експлуатації майбутнього спортивного закладу полягає у плануванні проекту на ранньому етапі проектування.
«Не секрет, що робота зі створення спортивних об`єктів, які фінансуються з місцевого бюджету, будується за принципом: «вирішуємо проблеми по мірі їх надходження». Але це у випадку, коли замовник не відповідає за результат та не планує його. Тому ми радимо вже зараз провести планування фінансової ефективності періоду експлуатації проекту для того, щоб на ранньому етапі розуміти потенційну клієнтську базу та джерела фінансування. Це і є пріоритет відповідальних керівників», - сказав В.Шумілін.
На його думку, басейн у Полтаві може стати улюбленим місцем проведення національних чемпіонатів з плавання та інших водних видів спорту.
«Федерація плавання України з великою відповідальність ставиться до співпраці, адже це єдиний повноцінний басейн, який сьогодні будується в Україні. Ми впевнені, що за умови тісної співпраці та консолідації зусиль басейн у Полтаві може стати улюбленим місцем проведення національних чемпіонатів з плавання та інших водних видів спорту», - сказав В.Шумілін.