Андрій Говоров показав кращий результат у світі

09:40 | 26 мая 2016
- Андрій, в першу чергу, вітаємо з успішним виступом в Лондоні.

- Андрій, в першу чергу, вітаємо з успішним виступом в Лондоні. Як оціните свій виступ на першості континенту?
- Це перший основний старт після моєї підготовки в Бразилії. Я туди поїхав ще 5 січня. Ми планували добре виступити, результат був близький до запланованого. Я в батерфляї, не тренуючи його взагалі, показую кращий результат в світі за всю історію. Це, грубо кажучи, рекорд світу не в костюмі. Раніше костюми були, але їх скасували, а рекорди залишили. Це умовний рекорд світу. Відразу після цього надійшло багато пропозицій, контракти пропонують зараз, я поки думаю. За результатами все досить успішно, особливо в вільному стилі, кращий результат, рекорд, друге місце. Дуже щільна боротьба з тим же олімпійським чемпіоном Флораном Маноду. Я дуже задоволений підготовкою.
- З січня ви тренуєтеся в Бразилії. Розкажіть, як пройшли ці три з половиною місяці?
- По-перше, тренер - Арілсон Сілва .. Я знайшов ту людину, яка зможе довести мене до вершин. Якщо не він, то більше нікому. Специфіка дуже відрізняється від того, що було в Італії. Немає того аеробного навантаження.
Чому великий спорт є шкідливим для здоров"я? Тому що багато спортсменів в підготовці здійснюють такі помилки, як перенавантаження, хронічна втома, додаткове навантаження на серце і т.д. Рефлективна робота - це коли все йде збалансовано, тобто ти не робиш більше або менше, ніж твій організм вимагає. Якщо робота починає переходити в русло перевтоми,  то сенсу робити навантаження немає. Зараз мій тренер фахівець в тому, що він проводить моніторинг роботи. Тобто, якщо ми візьмемо, наприклад, ідеальні умови (басейн з датчиками руху (таких ще немає в світі)), ми можемо засікати точний час. Якщо ти з певною технікою, кількістю гребків, пропливаєш швидкий час, і у тебе завдання проплисти десять разів ... Якщо ти вже шість разів проплив, а потім у тебе швидкість падає, техніка падає - все, сенсу працювати далі немає, принаймні в спринті. Так само і в залі: ми займаємося на тренажері, все це вимірюється - і, якщо якість руху падає, то сенсу виконувати цю вправу більше немає. А у нас як? Втомився - працюй далі. І багато хто думає, що це правильно. Потрібно мати чітку грань, чіткий баланс в плані підготовки.
Я вже говорив недавно в інтерв"ю про створення інституту, це моя мрія: я хочу зробити басейн, тренажерний зал з можливістю моніторингу роботи, щоб тренери не працювали наосліп. Наприклад, беремо і всюди ставимо датчики - міряємо швидкість, ефективність, коефіцієнт корисної дії. І тренер бачить, якщо показники падають - є два варіанти, чому спортсмен не може працювати: або це психологічний фактор, або фізичний. Як перевірити, який це фактор? Ми здаємо кров, дивимося загальний аналіз крові і як він відреагував на роботу. Якщо людина фізично втомилася - їй потрібно дати відпочинок, інших варіантів немає. Але це не означає, що вона піде гуляти тиждень, ні. Йому потрібно дати інше навантаження: замість метаболічного неврологічне. Це все взаємозамінне - і робота набуває акуратне коло, де ти не перенапружуєш свій організм, не наносиш йому шкоди. І ми прийдемо до того, що професійний спорт не буде шкідливий взагалі. Він буде, навпаки, давати нам більше здоров"я. Звичайно ж, будуть побічні ефекти. Наприклад, емоційні проблеми. Але так в будь-якій роботі.
- Хто фінансував ваше перебування на зборах в Сан-Паулу?
- Усі витрати на себе взяло наше міністерство. І мені ще допомагав клуб «Енергостандарт». У нас є витрати, які згідно із законом можуть бути оплачені: проживання, харчування, переїзд. Це все оплачує міністерство. Тренеру я плачу за допомогою «Енергостандарта». У мене є клуб, який підтримує мене, і держава, яка дає мені можливість виїжджати за кордон.
- Скільки до Олімпіади ще буде стартів?
- Мінімум чотири, максимум шість. Три Кубка і «Open de France». Плюс зараз ми дивимося запрошення.
 - У Бразилію за скільки потрібно повернутися, щоб акліматизуватися?
- Я їду на збір за місяць, четвертого липня, відразу після Відкритого чемпіонату Франції ми вилітаємо. Ми їдемо заздалегідь, щоб не було ніяких ризиків акліматизації, спокійно доробити всю свою роботу. Все розмірено, план був побудований давно, він працює як по годинах. Все дуже професійно, з підтримкою держави, клубу та тренера. Все складається якнайкраще.
- У Бразилії ви будете разом з нашою командою готуватися або окремо?
- Тренерська рада буде. Буде вирішуватися, хто ще, може бути, під"їде до Бразилії в плані підготовки. Може бути, ще два-три плавця під"їдуть до мене. А так, ми зустрічаємося в Олімпійському селищі 3 або 4 серпня - і селимося туди, чекаємо змагань.
- Як ви оцінюєте результати інші наших плавців на чемпіонаті Європи?
- Нарешті Даша Зевіна проплила за своїми результатами. У неї була величезна криза в цьому плані. Завоювали п"ять медалей: золоту, дві срібні і дві бронзові.
 - Тобто медальні надії на Олімпіаду є?
- Так. Все залежить від того, як будуть проходити останні два місяці підготовки.


Джерело: http://other.sport.ua/news/305949

Источник
Плавание 13:50 | 21 мая 2020 FINA повідомила нові строки проведення чемпіонату світу з плавання в басейні 25м Плавание 14:05 | 19 мая 2020 Звернення ФПУ до МОЗ щодо заборони роботи плавальних басейнів Плавание 13:35 | 06 мая 2020 Європейська ліга плавання (LEN) повідомила нові строки проведення чемпіонату Європи з водних видів спорту Плавание 11:05 | 04 мая 2020 Нові строки проведення чемпіонату світу з водних видів спорту 2021 Плавание 13:05 | 02 мая 2020 Зміни календаря європейських змагань з водних видів спорту у 2020 році Плавание 06:35 | 28 апреля 2020 Склад національної збірної команди з плавання на 2020 рік затверджено наказом Мінмолодьспорту Плавание 14:35 | 09 апреля 2020 Національна служба здоров'я України Плавание 14:35 | 09 апреля 2020 Коронавірус в Україні Плавание 19:50 | 04 апреля 2020 Юрієм Івановим встановлено два рекорда України з плавання в категорії Мастерс Плавание 23:20 | 27 марта 2020 Рекомендації спеціалістів Міжнародної асоціації тренерів з плавання