Дніпропетровськ, 26 травня 2014 року. Українська команда міжнародного клубу спортивного плавання «Енергетичний стандарт» готується у Києві та Дніпропетровську до відкритої міжнародної матчевої зустрічі "Енергетичний стандарт-2014", яка проходитиме у Москві 31 травня - 1 червня.
Частина нашої команди, серед яких Михайло Романчук, Петро Нагорний та Євген Мамін, перебувають зараз на учбово-тренувальному зборі у Дніпропетровську.
«Дніпропетровський Палац водних видів спорту «Метеор» - це основна база підготовки для вітчизняних плавців - членів клубу «Енергетичний стандарт». Наша команда тренується, харчується та проживає тут під час підготовки до змагань», - сказав старший тренер міжнародного клубу спортивного плавання «Енергетичний стандарт» в Україні Іван Сивак.
Інші члени команди, зокрема, Андрій Хлопцов, Маргарита Смірнова та Юлія Стадник, тренуються у київському басейні «Юність».
«Тренування зараз проходять у дуже інтенсивній формі, адже на змаганнях у Москві українська команда змагатиметься з найсильнішими спортсменами Європи - збірними командами Угорщини, Італії, Росії та Іспанії, - сказав тренер А. Хлопцова та його батько Андрій Хлопцов. – І хоча члени нашої команди – діти молодшого спортивного віку, до підготовки відносяться дуже відповідально».
За словами І.Сивака, змагання у Москві є дуже важливими для наших спортсменів, адже вони отримають шанс потрапити до штатної збірної команди міжнародного клубу спортивного плавання «Енергетичний стандарт". Зараз у штаті - 11 українських плавців, однак кількість планується збільшити до 20 чоловік.
«Бути членом цього міжнародного клубу спортивного плавання – дуже престижно, тому що головним тренером клубу є знаменитий італієць Андреа ді Ніно. Крім того, клуб проводить учбово-тренувальні збори на найкращих вітчизняних та міжнародних спортивних базах», - сказав І.Сивак.
Остаточний склад української команди буде сформовано наступного тижня. За попередньою інформацією участь у міжнародній матчевій зустрічі в Москві візьмуть 40 плавців клубу «Енергетичний стандарт»: 20 росіян та 20 українців.
Міжнародний клуб спортивного плавання «Енергетичний стандарт» започаткував меценат Федерації плавання України - компанія «Енергетичний стандарт». Президент клубу Костянтин Григоришин створив його для того, щоб сформувати еліту українського і російського плавання та допомогти перспективним плавцям і їх тренерам розвинути талант. Головний тренер міжнародного клубу – Андреа Ді Ніно, який тренував срібного олімпійського призера Євгена Коротишкіна і світового рекордсмена, срібного олімпійського призера Мілорада Чавіча.
Київ, 22 травня 2014 року. Федерація плавання України (ФПУ) затвердила новий устав.Рішення про це прийняли делегати позачергової Всеукраїнської конференції ФПУ, яка відбулася сьогодні в Києві.
Київ, 21 травня 2014 року. Президент та голова виконавчого комітету Федерації плавання України Дмитро Качуровський взяв участь у робочій нараді керівників національних федерацій з олімпійських та неолімпійських видів спорту, яка пройшла в міністерстві молоді та спорту Украіни на чолі з міністром молоді та спорту України Дмитром Булатовим. Нарада проходила за ініціативи президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки, який також був присутній на зустрічі.
Нарада розглядала питання реформування спортивноі галузі, окреслені на попередньому аналогічному заході, на якому була створена відповідна робоча група.
Як голова робочої групи Д.Качуровський доповів про поточні результати її роботи. Зокрема було вироблено концептуальне бачення розвитку галузі спорту та його прикладних сфер життєдіяльності в Україні.
За результатами наради було узгоджено, що робоча група продовжить активну співпрацю із Національним олімпійським комітетом України, Міністерством та через місяць представить для розгляду опрацювання концепцію.
«Чинна система законодавчого забезпечення галузі не лише не є досконалою сама по собі, а не й відповідає викликам часу щодо стрімкого розвитку спортивної галузі. Це стосується як чіткого розмежування функцій держави та спортивних федерацій, управління національними командами, затвердження правил і регламентів змагань, питань антидопінгового законодавства, так і статусу спортсменів, тренерів, правового забезпечення діяльності клубів, переходів спортсменів тощо, - сказав президент Федерації спортивного права України Олександр Кошовий. - Окремим питанням вважаю встановлення чітких правил, які стосуватимуться фінансування галузі, в тому числі за рахунок відрахувань частини прибутку компаній, та правил, які встановлюватимуть пов’язані з цим додаткові вимоги (за бажанням) до неприбуткових організацій, якими здебільшого є федерації, та які дозволятимуть отримувати таке фінансування у більшому обсязі, ніж існує зараз. У зв’язку з цим чинне законодавство в галузі спорту потребує повного переосмислення та оновлення у відповідності до виробленого нового концептуального бачення розвитку спортивної галузі».
Робоча група фактично була створена за підсумками аналогічної наради керівників національних федерацій з міністром Д.Булатовим у березні. До її складу входять: президент Федерації плавання України Дмитро Качуровський, президент Федерації хокею України Родіон Кочубей, експерт в галузі спортивної інфраструктури Володимир Шумілін, президент Федерації біатлона України Володимир Бринзак, академік та професор педагогічних наук Інституту фізичної культури та спорту України Володимир Платонов та президент Федерації спортивного права України Олександр Кошовий, президент федерації спортингу України Станіслав Михайлішин .