Незважаючи на зміни, які відбулися у складах кращих команд України минулого – «Хіміка» та «Сєвєродончанки», їх поєдинки очікуються з превеликим інтересом, адже в обох команд грають волейболістки збірної України, а очолюють колективи досвідченіші тренери – Сергій Голотов та Гарій Єгіазаров.
Напередодні дуелі прес-служба ФВУ запропонувала анкету гравцям, які є лідерами команд-суперниць, а саме центральним блокуючим Ірині ТРУШКІНІЙ та Світлани ДОРСМАН (Лідяєвій). І відповіді ще раз довели принциповість майбутнього протистояння в Южному.
1. Яке враження залишили останні матчі вашої команди?
2. З чим зв’язуєте той факт, що суперник, який поступається класом, зумів скласти супротив вашій команді?
3. Як зміни, котрі відбулися у складі команди, відбиваються на грі?
4. Ваша думка про суперника?
5. Кого, чи чого ви побоюєтесь у складі суперника?
6. Наскільки важливий фактор рідних/ чужих стін?
7. Які компоненти будуть визначальними у цьому двобої?
Ірина ТРУШКІНА, гравець ВК «Хімік»
1-3. У складі суперника (вінницький «Білозгар-Медуніверситет». – прес-служба) грали молоді дівчата, від яких не знаєш, чого очікувати, у них немає якихось пріоритетних напрямків, зате і грають вони з великим бажанням, у нас же - свої завдання. Ми ще незіграні, тренер постійно змінює склад, щоб випробувати різні варіанти. Зрозуміло, що коли незмінний склад на майданчику, легше грати. А введення в гру навіть одного гравця вносить певний дисбаланс в гру. І це нормальна ситуація. Навіть, якщо на майданчику «зірки», то постав їх на майданчик в одному порядку, а потім поміняй місцями, на грі команди це в будь-якому випадку відіб’ється. Хтось, може, вважає, що це не важливо, але це дуже важливо - з усією відповідальністю можу про це сказати.
4. «Сєвєродончанка» - це завжди серйозний суперник, навіть незважаючи на зміни, які відбулися у складі команди останнім часом. Може, гравці, які зараз у складі, не настільки досвідчені, як пішли, але з бажанням і вмінням, на мій погляд, там все в порядку. Тим більше, що «Сєвєр» зберіг своїх лідерів - Світлану Дорсман і Ганну Лісеенкову. Думаю, що нас чекають цікаві матчі.
5. Нікого і нічого. Нам, головне, показати свою гру. Якщо показуємо свою гру, нам все одно, з ким змагатися.
6. Це дуже важливий фактор, адже ми граємо для глядачів. Приємно, коли є емоційний заряд залу, уболівальників. На майданчику, повірте, це дуже навіть відчувається, і від того хочеться, для них щось цікавеньке зробити.
7. Подача і прийом. Так найчастіше і буває в волейболі. Зрозуміло, що і атака з блоком важливі, але для початку треба добре подати, щоб ускладнити супернику ведення цих самих атакуючих дій. Ну і нам, звичайно, треба добре зіграти в прийомі. Ключове слово тут «добре».
Світлана ДОРСМАН, гравець ВК «Сєвєродончанка»:
1. Для нас це були особливі матчі (суперник «Педуніверитет-ШВСМ».- прес-служба), так як в період підготовки ми не зіграли жодної гри. Таким чином, матчі в Чернігові стали першими для нашої команди з моменту закінчення попереднього чемпіонату. Тому ми всі трошки нервували, багато чого не виходило. Слава Богу, що виграли обидва матчі по 3: 0. Сподіваюся, що всі ці наші «нерви» залишилися в Чернігові.
2. З великою кількістю своїх помилок. Їх було ну дуже багато. Ми самі довели ситуацію в другий день до такого рахунку. Щоб не впасти в бруд обличчям, зібралися і почали наздоганяти.
3. Позначаються дуже серйозно, адже порівняно з минулим сезоном в складі залишилося лише дві людини, і закрити всі позиції водночас так, щоб це не відбилося на грі, досить складно, практично неможливо. Тим більше, що ті волейболістки, які зараз в основі, минулий сезон відстояли на заміні, а відсутність ігрової практики не може не позначатися на їх діях.
4. Гідний суперник, який вже четвертий сезон тримає лідерство в Україні. Команда сильна, але з усіма можна грати, можна змусити будь-якого супротивника помилятися і домагатися успіху в підсумку.
5. Якщо чесно, то суперника я, взагалі, не боюся. Боюся, щоб ми самі своїми руками не програли, не віддали гру. Треба завжди боротися, а, якщо ти чогось боїшся, взагалі немає сенсу виходити на майданчик. Побоюватися когось із гравців «Хіміку»? Ні, такого немає. Всі живі люди, всі помиляються, у всіх бувають і хороші, і погані дні.
6. Якщо ти вмієш грати, то тобі все одно, в якому залі грати - майданчик великої ролі не грає. Що стосується, уболівальників, то вони, звичайно, можуть надати свій вплив на гру. Але я, наприклад, під час матчу абстрагуюся від навколишнього оточення, інший раз і не помічаю, скільки глядачів, як вони вболівають і що кричать. Коли на майданчику, повністю зосереджена на грі.
7. Прийом-подача. Якщо не впораєшся з прийомом, то відповідно важко буде нападати, а якщо погано нападаєш, то і блокувати важче - все це ланки одного ланцюга. У тієї команди, яка буде добре подавати, є високі шанси на перемогу.
СТАТИСТИКА ІГОР (останні три сезони)
21 матч: +18-3, партії - 51-26, очки - 48-15.
Суперліга-2013/14 – 6 матчів:+5-1, партії – 16-8 очки – 13-5. Южне – 3:1, 3:0, 3:0. Сєвєродонецьк – 3:2, 3:2, 1:3.
Кубок-2013/14 – 2 матчі:+2-0, партії – 6-0, очки – 6-0. Євпаторія – 3:0, Южне – 3:0.
Суперліга-2012/13 – 6 матчі: +5-1, партії - 16-5, очки – 15-3. Сєвєродонецьк - 3:0, 1:3, Южне – 3:0, 3:0, 3:1. Луцьк – 3:1.
Кубок-2011/12 – 1 матч: +1-0, партії – 3-1, очки – 3-0. Южне – 3:1.
Суперліга-2011/12 – 6 матчів: +5-1, партії – 16-12, очки – 11-7. Южне – 1:3, 3:2, 3:1, Сєвєродонецьк – 3:2, 3:2, Луцьк – 3:2.
Прес-служба ФВУ