Президент ФВУ Володимир ТУРОВСЬКИЙ взяв участь в роботі XXXV Генеральної асамблеї ЄКВ, яка відбулася в Антальї. А в четвер в Кальярі розпочався ХХХIV Конгрес ФІВБ, куди також запрошений голова ФВУ. Між цими заходами Володимир Васильович відповів на питання прес-служби. Основна тема бесіди - питання, які розглядалися на європейській зустрічі.
- Це була звичайна звітна Асамблея, президент ЄКВ Андре Майєр та комісії відзвітували перед делегатами про роботу, яка була зроблена. Звітно-виборча відбудеться вже в жовтні наступного року в Софії.
- Які питання обговорювалися під час заходу?
- Багато уваги було приділено системі відбору на Олімпійські ігри-2016, в якій відбулися деякі зміни. На Олімпіаду потраплять трійка призерів Кубку світу-2015, по одній команді з кожного континенту, а також збірна-господар. Володаря європейського квитка в Ріо визначать сім кращих команд плюс господар відбору. Володарі ще трьох путівок визначатимуться на міжконтинентальних турнірах, які проводитимуться в травні, незадовго до Ігор. Тут змагатимуться три групи по чотири команди. У підсумку в Олімпіаді стартуватимуть дванадцять збірних.
Підіймалася тема про деяку дискримінацію Європи у відношенні світових квоти. Більше місць просить Африка, хоча результатів не показує. Таким чином, в угоду континентів падає загальний рівень змагань. Делегати виразили думку, що президенту ЄКВ треба більше підтримувати позицію Європи. Якщо взяти останній чемпіонат світу, то серед чоловіків – перше, третє-п’яте місця були за європейськими збірними, серед жінок – в першій десятці половина представляє наш континент.
ЄВРООЛІМПІАДА-2015. БУТИ УКРАЇНІ, ЧИ НІ?
- Цікаво, чи обговорювалася тема І Європейських олімпійських Ігор, які відбудуться в 2015 році в Баку, чи є шанси участі в них у збірних України?
- Так про це йшла мова. Часу для відбору на ці змагання немає, тож збірні-учасниці відбиратимуться за рейтингом, складеному на 15 жовтня, в якому бралися в розрахунок змагання, розпочинаючи з 2011 року. Тож наша збірна, яка знаходиться зараз на шістнадцятому місці, має шанси потрапити до числа дванадцяти учасників, якщо хтось відмовиться, а такий вірогідність є. Міжнародний календар дуже щільний – Євроліга, Світова Ліга , «Гран-прі». У ФІВБ підписані контракти з провідними командами світу на участь в комерційних турнірах під егідою цієї організації – без них інтерес до змагань, звісно, впаде. ФІВБ хоче, щоб в Світовій лізі та «Гран-прі» брали участь найсильніші збірні. Якимось збірним прийдеться жертвувати деякими турнірами. Це питання вирішуватиметься на зустрічі керівників європейських федерацій під час Конгресу ФІВБ в Італії. Звісно, якщо нам випаде право участі в Європейських олімпійських іграх, ми їм скористуємося. У змаганнях з пляжному волейболу гратимуть по тридцяти дві команди, і тут у нас більше шансів на участь.
- Була інформація, що чемпіонат Європи-2017 відбудеться в Азербайджані та Грузії.
- Так воно і є. Одна група гратиме в Грузії і три в Азербайджані.
- Дещо дивно бачити Грузію як організатора.
- Ця країна запропонувала учасникам готелі високого класу, також в Тбілісі діє спорткомплекс, якщо не помиляюсь, на шість тисяч місць. Взагалі, Грузія активно працює і проявляє себе в міжнародному русі.
МІЖНАРОДНІ ПЛАНИ-2015
- Розкажіть, будь ласка, про плани збірних України на наступний рік?
- Юнацька збірна, складена з гравців 1997-98 року народження, візьмуть участь у відборі на чемпіонат Європи, а в грудні зіграють в турнірі EEVZA в білоруському місті Молодечно. Наші дівчатка (1998-99 рік народження) гратимуть в латвійському Даугавпілсі. До речі, переможці цих змагань отримують путівку в фінал. Цікаво, що тільки ті країни, які гратимуть в зональних змаганнях, можуть потім заявитися у відбіркові. Це було зроблено, щоб підвищити значимість регіональних змагань. А відбірковий турнір запланований 9-11 січня в Сербії – і для дівчаток, і для хлопців. В цій же термін хлопці у складі юніорської збірної зіграє в Бельгії у відборі на чемпіонаті світу.
- Ці змагання фінансуються по лінії профільного Міністерства?
- Ні, по лінії ФВУ, а ось змагання EEVZA, скоріш за все, по лінії Міністерства, якщо у нього будуть кошти на це. Якщо ні, фінансуватиме Федерація волейболу.
- Що в планах національних збірних?
- Жіноча, як ви напевно знаєте, гратиме у плей-офф за путівку на чемпіонат Європи-2015 проти збірної Білорусії. Дуже важливо перемогти суперника та здобути право участі, адже минулий чемпіонат ми пропустили. Тим більше, що шанси на прохід білоруської команди у нас дуже непогані. Треба все націлити на те, щоб добре підготуватися та вирішити задачу. Ці питання, а також плани підготовки обговорюватимуться на виконкомі ФВУ 27 листопада. До цього своє засідання повинна провести тренерська комісія та винести свої рішення на виконком, який вже їх затвердить. В першу чергу, повинна професіонально попрацювати тренерська комісія, розібратися в усіх питаннях. Від цього будемо і відштовхуватися у питаннях організації підготовки та фінансування. Чому я наголошую на цьому, тому, що Мінмолодьспорт збираються ліквідувати - в цьому плані запланована реформа, суть якої в тому, що національні Федерації відповідатимуть за розвиток свого виду спорту в країні. Від того, які фінансові можливості отримає ФВУ, від цього ми й плануватимемо свою роботу.
- Володимиру Васильовичу, ви в найближчі дні братимете участь в роботі Конгресу Міжнародної федерації волейболу. Які питання обговорюватимуться на цьому заході?
- Це звичайний звітній Конгрес, які відбувається раз на два роки. Звітуватимуть президент ФІВБ Арі Граса та комісії, які відповідають за ті, чи інші напрямки роботи в сфері розвитку світового волейболу. Цікавинкою Конгресу є те, що в рамках відбудеться велика зустріч за участю делегатів усіх країн членів ФІВБ, де вони повинні бути одягнені в національні костюми.
Прес-служба ФВУ