Сьогодні - день волейболу!

16:32 | 09 февраля 2015

Сьогодні, 9 лютого, у світі відзначається день волейболу!

Рівно 120 років тому, 9 лютого 1895 року в американському місті Холіоке, штат Массачусетс, в спортзалі Асоціації молодих християн, керівник YMCA (Молодіжної Християнської Організації) з фізпідготовки Вільям Морган (1870--1942) вперше продемонстрував нову командну гру в м"яч.

Морган ставив перед собою ціль створити таку спортивну гру, яка відрізнялася б простотою і підходила для людей з різними рівнями фізичної підготовки, і грати в яку можна було б де завгодно. Винахідник вирішив змішати елементи баскетболу, бейсболу та гандболу. Морган запозичив сітку з тенісу і встановив її на висоті приблизно 196 см від підлоги, так, щоб сітка була вище голови людини середнього зросту. Суть гри полягала в тому, щоб перекидати м"яч над сіткою. Кількість учасників спочатку була необмежена. Саму ж гру охрестили «mintonette».

Уже через рік після свого виникнення, у 1896 році, гра була представлена громадськості на конференції Союзу християнської молоді в Спрінгфілді (штат Массачусетс, США). Ця асоціація згодом стала активним ініціатором поширення волейболу.

Оскільки основна ідея гри полягала в тому, щоб ударяти руками по м"ячу, примушуючи його перелітати через сітку, професор Альфред Хальстед запропонував перейменувати «мінтонет» в «волейбол», що в перекладі з англійської означає «літаючий м"яч».

У 1897 році фахівцями був даний короткий звіт про волейбол і правила гри, який був включений в офіційний довідник атлетичної ліги Асоціації молодих християн.

У 1900 році волейбол вийшов за межі США і почав швидко поширюватися в інших країнах світу, набуваючи все більшої популярності.

У СРСР волейбол культивувався з початку 1920-х років. Офіційною датою його народження в радянській країні вважається 28 липня 1923 року, коли на Мясницькій вулиці в Москві відбувся матч між командами Вищих художньо-технічних майстерень (ВХУТЕМАС) і Державного технікуму кінематографії -- так вийшло, що у витоків волейболу в Радянському Союзі стояли представники творчої інтелігенції.

В Україні у волейбол вперше почали грати в Харкові: у жовтні 1925 року правила гри, волейбольні сітка і м’яч були привезені з Москви директором науково-дослідного інституту фізичної культури Володимиром Бляхом. Тож недарма цього року ми відзначаємо не лише 120-річчя створення волейболу у світі, а й 90-річний ювілей українського волейболу!

За короткий період ця гра стала масовою розвагою для найширшого кола людей і перетворилася на один з найпопулярніших олімпійських видів спорту. Велику роль у популяризації гри в світі зіграли в тому числі українські волейболісти та тренери.

Федерація волейболу України щиро вітає всіх причетних до цього чудового виду спорту з Днем народження волейболу!

На фото – засновник волейболу Вільям Морган

Источник