Волейбол пляжний. EEVZA. Вірменія. Українці виступили достойно

08:11 | 01 августа 2015

Українські пари Олег Вінічук/ Михайло Свирид з Рівного та Владислав Фенько/ Олена Болотнікова із Сум увійшли в сімку кращих на змаганнях EEVZA U-18, які відбулися у Вірменії.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Перші міжнародні змагання з пляжного волейболу, які відбулися у Вірменії, проводилися в 100 км від Єревана на березі озера Севан – в умовах середньогір"я на висоті 1900 м. Місце проведення оточене горами. За думкою спеціалістів турнір був організований на рівні не гіршим європейського сателіту – умови проведення та готельний комплекс. Турнір проводився на двох майданчиках, але територія дозволяє збільшити їх кількість.

ВИСТУП УКРАЇНЦІВ

Україна була представлена не першими номерами, так Вінічук/ Свирид були четвертими в чемпіонаті країни, а Фенько/ Болотнікова – срібними призерами. Їм важко було розраховувати на медалі, адже інші команди-учасниці були представлені гравцями, які гратимуть на найближчому чемпіонаті Європи (U-18), який відбудеться в Ризі. Крім того, на свої перші міжнародні змагання вони відправилися без тренерів.

Дівчата максимально могли претендувати на четверте-п’яте місця, хлопці – на п’яте.

В групі С Болотнікова/ Фенько обіграли російську пару Мовчан/ Шведова – 2-0 (21:14, 22:20) та поступилися майбутнім переможцям змагань латвійській парі Граудиня/ Нечипорука – 0-2 (10:21, 12:21). В першому колі плей-офф із суперниками теж не пощастило - українки зазнали поразки в матчі з парою, яка в підсумку стала другою – Карабіновіч/ Аврамчук з Білорусі – 0-2 (13:21, 13:21). Після цього дівчатка змагалися за 5-8-е місця. Тут вони спочатку перемогли ще одну російську пару – Бочарова/ Циганова – 2-0 (21:15, 21:19), а потім програли естонкам Гулі/ Пертенс – 1-2 (18:21, 21:17, 8:15). У підсумку – шосте місце.

Вінічук/ Свирид в групі В обіграли місцеву пару Карапетян/ Хакобян 2-0 (21:11, 21:13), та поступилися російському дуету Пономаренко/ Трохан, який став бронзовим призером змагань – 0-2 (16:21, 11:21). На першій стадії плей-офф вони поступилися латвійцям Смітс/ Озоліньш, які стали потім срібними призерами – 0-2 (15:21, 15:21). В змаганнях за 5-8-е місце українська пара спочатку програла одній естонській парі – Коротков/ Рейманд – 0-2 (18:21, 25:27), а потім в наднапруженішій боротьбі взяла верх над іншою – Маар/ Тоом – 2-0 (31:29, 21:17). У підсумку – сьоме місце.

Результат слід оцінювати як непоганий, адже, наприклад, латвійські пари, які стали переможцями – реальні претенденти на нагороди чемпіонату Європи в цьому віці.