Чемпіонат Європи-2015. Визначилися ще чотири чвертьфіналісти

07:41 | 01 октября 2015

Збірні Італії, Польщі, Бельгії та Німеччини за підсумками 1/8 фіналу чемпіонату Європи серед жіночих команд вийшли у чвертьфінальну стадію, матчі якої відбудуться сьогодні.

Три матчі 1/8 фіналу пройшли з суттєвою перевагою однієї з команд, а найбільш цікавим на цій стадії виявився матч географічних сусідів. Суперники були достойними один одного, на вихід в чвертьфінал заслуговували обидві команди.

Білорусія – Польща – 2:3 (17:25, 13:25, 25:22, 25:20, 12:15)

Кращі снайпери:Ковальчук 19 (15 - атака, 3 - блок, 1 - подача), Гарелік 13 (13,0,0) –  Сковронска 31  (27,2,2), Пича 18 (14,3,1), Верблінска 18 (14,2,2).

Набрані очки: 92-107 (атака – 51-74, блок – 11-15, подача – 2-1, помилки суперника – 28-10).

Судді: К.Захоркова (Чехія), Х.Крафт (Німеччина).

30 вересня. Роттердам. Зал «Ahoy». 600 глядачів.

«Це був хороший матч, який по ТБ побачила вся країна і ввійде в історію протистояння двох сусідніх країн» – зазначив сайт Білоруської федерації волейболу у своєму репортажі про цей поєдинок. Після завершення гри фани польської дружини кинулися робити фото зі своїми кумирами. А білоруски дали волю почуттям на плечі у тренерів. В цей момент можна і потрібно було поплакати. Цей турнір, безсумнівно став найкращим за останні роки участі білоруської команди у фінальній стадії чемпіонатів Європи.

Перед матчем багато фахівців і в західній пресі були обережні в прогнозах. Білорусь справила враження тут в Нідерландах, а в однієї з провідних команд континенту були проблеми.

Головному тренеру польок Яцеку Навроцькому дві партії вдавалося приховувати їх. Польська машина безжально давила білоруський блок, який не встигав на краю, легко розігрувала пайпи на простих подачах нашої команди. Захист старався, але проти потужних ударів вдіяти нічого не міг. Здавалася б ось вона потужність польської атаки, і надовго матч в «Ahoy» не затягнеться.

Однак після 0:2 польки кинулися в експерименти, як виявилося не випадково. Білоруски чітко почали закривати блоком четверту зону суперниць і особливу увагу приділили діагональної Сковронський. Катажина незабаром стала чи ні однією, якій довелося битися в атаці. Не надто добре відчував себе ще один лідер польок Анна Верблінска, а без двох останніх Польща зовсім не та, що була два стартові партії. Верблінску довелося повернути, але момент був упущений. Правда, білоруски своїми помилками ледь не повернули інтригу в третій партії 21:20, але в кінцівці незрівнянно розправилася зі Сковронською Віра Климович, поставивши важливий блок - 24:21. 25:22 – Гарелік. Якби після удару Анастасії м"яч потрапив би в руку суперниці, то травми б польці не уникнути, настільки він був потужним.

Білоруський блок працював і на старті четвертого сету. А тон всім діям збірної Білорусі на цьому відрізку гри задала Ольга Павлюковська, зробивши шикарний сейв за рахунку 6: 6. Стало очевидним: якщо білоруски НЕ БУДУТЬ багато помилятися, однією Сковронський Польщі не вистачить, тим більше діагональна помітно втомилася, до того ж затейповані кисті рук також говорили про проблеми зі здоров"ям у Катажини.

Навроцки незабаром змінив свою діагональну, здавалося, погодився на тай-брейк, проте польки в кінцівці партії мали шанс розгорнути ситуацію на свою користь. Не дозволили їм це зробити блокуючі білоруської команди та відмінна гра в захисті. За рахунку 22:20 на потужний постріл з четвертої зони польської нападаючої чітко зреагувала наша задня лінія. М"яч приземлився точно в шостий зоні польок, який проводив його тільки поглядом - 23:20.

На тай-брейку Білорусь вела 10:7, але в кінцівці спрацював блок польок «зачохлити» три атаки Гарелік і одну Ковальчук. Битва незважаючи на поразку, вдалася.

Далі чемпіонат Європи триває без Білорусі, яка була за крок від вісімки найсильніших та олімпійської кваліфікації.

«Девчонки! Вы умнички! Я горжусь, что играю с вами в одной команде, под названием сборная Беларуси!» - написала у на свої сторінці у фейсбук білоруська діагональна Оксана Ковальчук.

Італія – Хорватія – 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

Кращі снайпери: , Діуф 20 (19,1,0), Гуджі 12 (6,6,0) – Поляк 12 (4,7,1), Топіч 11 (8,1,2), Барун Шушнар 10 (10,0,0), Усич Йогуніца 10 (8,2,0).

Набрані очки:75-63 (атака – 41-35, блок – 14-10, подача – 4-5, помилки суперника – 16-13).

Судді:Г.Блаер (Бельгія), А.Хунтаніска (Фінляндія).

30 вересня. Ротердам. Зал «Ahoy». 500 глядачів.

Бельгія – Чехія – 3:1 (25:12, 23:25, 25:21, 25:9).

Кращі снайпери: ван Хеке 26 (22,3,1), Хейрман 17 (12,5,0) – Гавлічкова 14 (12,0,2), Гавелкова 10 (9,0,1)

Судді: С.Родрігес (Іспанія), Ж.Гоп (Франція).

30 вересня. Антверпен. Зал «Lotto Arena». 3200 глядачів.

Німеччина – Угорщина – 3:0 (25:18, 25:17, 25:14)

Кращі снайпери: Брінкер 18 (14,1,3), Козух 10 (10,0,0) – Шандор 11 (11,0,0).

Судді:К.Сокол (Польща), С.Чезаре (Італія).

30 вересня. Антверпен. Зал «Lotto Arena». 650 глядачів.