Збірна Росії – чемпіон Європи

13:11 | 05 октября 2015

Збірна Росії, обігравши збірну Нідерландів, другий раз поспіль стала переможницею чемпіонату Європи серед жіночих команд.

ФІНАЛ

Нідерланди – Росія – 0:3 (14:25, 20:25, 20:25)

Нідерланди: Бєлін 3 (1 – атака, 0 – блок, 2 – подача), Де Круйф 5 (3,2,0), Балкестейн-Гротейс 2 (1,0,1), Слотьєс 11 (9,1,1), Бюйс 5 (4,0,1), Дейкема 1 (0,1,0); Стам-Пілон (л), Шут (л), Петерсен, Нумердоор-Флієр 1 (1,0,0), Столбенборг, Плак 10 (7,3,0). Тренер – Джованні Гвідетті (Італія).

Росія: Обмочаєва 20 (19,1,0), Косьяненко 1 (0,1,0), Фетісова 5 (0,2,3), Кошелєва 19 (17,1,1), Заряжко 5 (1,3,1), Ільченко 5 (4,0,1); Малова (л), Малих, Старцева. Тренер – Юрій Марічев.

Судді: С.Родрігес (Іспанія), Ч.Стефано (Італія).

Набрані очки: 54-75 (атака – 28-41, блок – 9-8, подача – 5-6, помилки суперника – 12-20).

4 жовтня. Роттердам. Зал «Ahoy». 11000 глядачів.

У стартовому складі у росіянок вийшла Ільченко, хоча в попередніх матчах зазвичай починала Пасинкова і, як правило, ми відразу починали поступатися в рахунку. Виявилося, що і без неї на прийомі у росіянок нічого не виходило на старті - 0:3, говориться в репортажі російського сайту championat.com. Причому помилилася кілька разів, як це не дивно, зазвичай бездоганна ліберо Анна Малова. Не кажучи вже про інших приймаючих. І перерву Марічев використовував - нічого не допомагало. До технічної паузі 4:8. Причому більше половини з цих восьми були здобуті господинями при введенні м"яча в гру.

Можливо, обстановка в переповненому залі діяла на російських волейболісток ? У всякому разі, відразу після перерви суперника не просто наздогнали, а й перевершили. Причому росіянкам не довелося для цього докладати особливих зусиль - просто-напросто вона демонструвала своє вміння, не більше того. Відзначилася більш інших Обмочаєва (вихованка, до речі, івано-франківського волейболу, чемпіонка Європи-2005 у складі юніорської збірної України. – прес-служба): кілька її результативних атак поспіль - і 16:12 до другої обов"язкової паузі. Відрізок між двома паузами росіянки виграли 9:4.

Обмочаєва продовжувала виконувати соло і після перерви. Чотири очки, набраних росіянками після антракту на подачі Фетісової, змусили Гвідетті взяти тайм-аут. Не допомогло, і підопічні Марічева продовжували набирати очки, тепер ще й блоком - 24:12!

Закінчився сет відмінною атакою першого темпом Заряжко - 25:14. Треба сказати, що голландки виявилися не схожі на себе самих навіть в порівнянні з вчорашнім півфіналом з туркенями.

Побиття тривкало і на початку другого сету - за рахунку 5:1 Гвідетті попросив перерву. До перерви - 8:2. Кілька очок у цьому відрізку заробила в атаці і на подачі Ільченко. Але ось після перерви голландки, схоже, прокинулися: були зупинені блоком атаки Кошелєвої і Обмочаєвої. 8:6 - і тепер уже Марічев змушений проводити профілактичну бесіду. І перевага швидко було відновлено на подачі Заряжко - 12:6. А до другого технічного - 16:9.

Дивно, але, незважаючи на очевидну перевагу росіянок, зал потужно підтримував своїх. Гвідетті не готовий був миритися з ситуацією на майданчику, і при 21:13 спробував вселити своїм, що не все ще втрачено. Суперницям і справді вдалося відіграти кілька очок. Марічев розсудив, що чергова бесіда не зашкодить. Подіяло не відразу. Але партія була виграна 25:20.

Третій сет починався, як і перший, з 0:3 і тренерського перерви збірної Росії. Але господарки в драйві продовжували набирати очки, а їх суперниці не могли ніяк добити до підлоги - 0:5. Першою «знялася» Обмочаєва. А до перерви, як і в дебюті матчу, 4:8. Але «помаранчеві» продовжували доводити, що вони по праву дісталися до фіналу, не програвши до цього жодного матчу.

Коли ж росіянкам вдалося підібратися впритул до лідера - 11:12 після 7:12, Гвідетті спробував присікти контрнаступ, взяв тайм-аут. Але росіянки вчепилися мертвою хваткою, і до другого перерви опинилися на крок попереду - 16:15.

Два очки Кошелевої після перерви - в атаці і на блоці, 18:15, черговий збір і настанови італійського тренера. Але до кінця партії, а насправді матчу, господаркам так і не вдалося наблизитися до збірної Росії. І дуже символічно, що фінал завершився ейсом Фетісової - 25:20.

Джованні ГВІДЕТТІ, головний тренер збірної Нідерландів:

- Ми програли збірній Росії, тому що суперниці грали неймовірно добре. Ми не змогли показати той волейбол, який хотіли, але я як і раніше, дуже пишаюся своїми підопічними.

Юрій МАРІЧЕВ, головний тренер збірної Росії:

- У фіналі мої підопічні прекрасно діяли в захисті. Я дуже пишаюся своєю командою, ми провели один з наших кращих матчів. У попередніх зустрічах турніру ми не були такі гарні. Я думаю, що голландські волейболістки були трохи втомленими і нервували сильніше нас.