Кубок ЄКВ (жінки). «Хімік» поступився у першому матчі

11:55 | 28 октября 2015

«Хімік» програв в п’яти сетах французькому «Нанту» у першому матчі 1/16 фіналу Кубку ЄКВ.

«Нант» (Франція) - «Хімік» - 3:2 (19:25, 25:23, 25:22, 23:25, 15:8)

«Нант»: Грант 8 очок (5 - атака, 2 - блок, 1 - подача), Рамос, Марсель 24 (23,1,0), Готьє-Рат (к) 11 (4,3,4), Хармс 23 (16,5,2), Друенн; Унгерер (л), Барборкова 1 (1,0,0), Вандестен 11 (5,4,2), Стоіліковіч 1 (0,1,0), Бланд 1 (1,0,0), Фуше 1 (0, 0,1). Тренер - Сільвен Кінкіс.

«Хімік»: Кальченко 10 (5,2,3), Дрозд 13 (7,6,0), Політанська 4 (2,1,1), Сильченкова 15 (12,3,0), Чернуха 20 (19,1,0), Козлова (к) 10 (7,2,1); Степанчук (л), Томич 1 (1,0,0), І.Молодцова 3 (1,1,1), Нємцева. Тренер - Сергій Голотов.

Судді: К.Хепп (Люксембург), К.А.Роблес Гарсія (Іспанія).

Тривалість матчу: 132 хв. (30+29+28+31+14).

27 жовтня. Нант. «Palais DesSports Beaulieu». 5000 глядачів.

27 жовтня 2015. Нант. «Нант» (Франція) - «Хімік» - 3: 2. 5-тисячник «Palais DesSports Beaulieu» був заповнений під зав"язку Фото представлено прес-службою ВК «Нант» (прес-аташе - Наташа Годель).

«Хімік» розпочав свій перший єврокубковий матч складом, який награвався раніше - з Анастасією Чернухою в діагоналі, і з Дар’єю Дрозд на одній з варіативних позицій центральної блокуючої. Вона, до речі, була найбільш успішною в цьому матчі серед гравців свого амплуа - 13 очок, шість (!) З яких на блоці.

Рахунок відкрила канадська нападаюча «Нанта» Шаніс Марсель, і вона в підсумку стане кращим снайпером матчу (24 очки). «Хімік» відповів блоком Катерини Сильченкової і в цілому стартовий відрізок залишився за нашою командою. Після ейсу Катерини Кальченко - кращої подаючої чемпіонок України в цьому матчі (3 очки) - 6:2. Завдяки помилкам «Хіміка» в нападі і атакам все тієї ж Марсель «Нант» незабаром зрівняв рахунок - 9:9. Підопічні Сергія Голотова знайшли, чим відповісти. Сильченкова чітко «вистрілила» скраю, а на подачі Політанської позитивними діями відзначилися Чернуха і Кальченко (двічі). 15:10. Як виявилося, цей відрізок став визначальним у партії. Сільвен Кінкіс змінив обох доігровщіц і зв’язуючої, але відчутних дивідендів «Нанту» це не принесло. Зусиллями Сильченкової на сітці «Хімік» довів партію до перемоги. 25:19 - крапку поставив Чернуха, яка обіграла на блоці капітана суперниць Готьє-Рат.

27 жовтня 2015. Нант. «Нант» (Франція) - «Хімік» - 3: 2. В атаці найрезультативніший гравець у складі чемпіонок України Анастасія ЧЕРНУХА (20 очок). Фото представлено прес-службою ВК «Нант» (прес-аташе - Наташа Годель)

У другій партії у складі «Нанта» дві концептуальних зміни: у «четвірці» Вандестен замість Друенн, на позиції плеймейкера - 19-річна Стоіліковіч замість досвідченої Рамос. Тим не менш, дебют за «Хіміком» - 3:0. Але суперник впорався з кутовими нападниками Южного на блоці, і своє забив. 6:4 - попереду господарі. Нарешті «знялися» - відзначилася Чернуха, і повернули лідерство в матчі - 7:6. І тут вже «Хімік» заволодів перевагою в нападі, що одразу позначилося в рахунку на табло - 15:12. За рахунок активності наших центральних блокуючих - Кальченко і Дрозд, яка поставила два блоки за короткий часовий відрізок, «Хімік» отримав значну перевагу перед фінішем партії - 21:16. Суперник вчепився мертвою хваткою, і скоротив відставання до мінімуму після того, як діагональна Хармс закрила хід Сильченковій. 22:21. Кальченко наблизила свою команду до перемоги в партії - 23:21, але більше очок «Хімік» не набирав. 25:23 на користь «Нанта» після удару все тієї ж Хармс (23 очки у грі).

До першої перерви третій партії невелика перевага у «Хіміку» - 8:5. За рахунок дій на сітці француженки переломили хід гри і вже до другого перерви отримали солідну перевагу - 16:10. Але всі ми пам"ятаємо, як рік тому чемпіонки України відіграли девятіочковий гандикап у куди більш «зіркового» «Конельяно». Ледь не сталося це і тут. Зусиллями Чернухи підопічні Голотова наздогнали лідера - 18:18. Але в кінцівці «Нант» все ж був більш надійний в своїх діях. 25:22 в партії і вже 2:1 в матчі - господарі попереду.

Ще одна програна партія і завдання ускладнювалося донезмоги. Адже тоді для виходу в наступний раунд треба було б виграти не тільки сам матч в Южному, але й «золотий сет». Це чудово розуміли волейболістки обох команд. Відповідним був і характер гри, особливо наприкінці. І хоча перевагою довгий час володіли підопічні Кінкіса - 7:3, 14:11, після серії атак Чернухи і Козлової вже «Хімік» став лідером гонки - 16:14. У кінцівці команди відповідали ударом на удар. Ось уже «Нант» попереду - 17:16. Далі (від господарів) - 17:19, 20:19, 20:21, 21:21, 22:22. У кінцівці нерви виявилися міцнішими у волейболісток «Хіміка». 25:23 - після удару Кальченко з краю сітки. 2:2 - у матчі. Чемпіонки України взяли стратегічно важливе очко у боротьбі за вихід в 1/8 фіналу Кубка ЄКВ.

На тай-брейк «Хімік» не вистачило. Не склалося відразу - 0:3. Далі прірва - 3:13. Южненські волейболістки підсолодили трохи гірку пігулку поразки, але врятувати матч не зуміли. 8:15 і 2:3 - у грі.

Тепер все вирішиться в Южному 10 листопада (18.00). Тепер для того, щоб вийти в 1/8 фіналу «Хіміку» необхідно перемогти з рахунком 3:0, або 3:1. При рахунку 3:2 треба буде ще й вигравати «золотий сет».

А поки «Хімік» вирушає в Запоріжжя, де 30 і 31 жовтня зіграє 3-му турі чемпіонату України з лідером - «Орбітою», випереджаючої южненську команду на три очки. Початок - 17 і 11 годин відповідно.