Суперліга (жінки). 3-й тур. Диспозиція зберіглася

12:41 | 02 ноября 2015

У всіх трьох парах 3-го туру жіночого чемпіонату України, матчі якого відбулися в базовий термін, суперники обмінялися перемогами. Таким чином, диспозиція у змаганнях зберіглася – лідирують «Орбіта» (15 очок), «Галичанка» (14) та «Хімік» (12).

ГАЛИЧАНКА – РЕГІНА – 3:0, 1:3

В Тернополі відбулася справжня сенсація. Після беззаперечної перемоги в перший день господарки також безпорадно програли у другий день – достатньо подивитися на результати програних партій (13:25, 19:25, 14:25). В першій партії «Галичанка» взяла верх, а ось в наступних, немов зупинилася. Вже на початку становилася все зрозуміло: в другій (рахунок від «Галичанки» – 6:11, в третій – 0:4, 2:11 (!), в четвертій – 5:11. «Галичанка» упустила шанс вийти на перше місце в чемпіонаті.

«Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 3:0 (25:16, 25:10, 25:16).

«Галичанка»: Дуб’янська, Карпушина, Карпець, Єфременко, Рева, Туркула (к); Стасівська, Мельниченко, Тофан, Мадзар. Тренер – Андрій Романович.

«Регіна»: Скороход, Лозінська, Грицуняк (к), Бєлова, Михальчук, Овезельдієва; Вікторчук (л), Рудьо, Антіпова. Тренер – Валерій Пархоменко.

Судді: А.Ковальчук (Луцьк), М.Елькін (Одеса).

Тривалість матчу: 51 хв. (18+15+18).

Кращі гравці (версія ФВУ): Туркула – н/визначено.

30 жовтня. Тернопіль. Зал ИНЕУ. 109 глядачів.

«Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 1:3 (25:18, 13:25, 19:25, 14:25).

Судді: М.Елькін (Одеса), А.Ковальчук (Луцьк).

Кращі гравці (версія ФВУ): Туркула – Грицуняк.

31 жовтня. Тернопіль. Зал ТНЕУ. 179 глядачів.

ВОЛИНЬ – БІЛОЗГАР – 3:0, 1:3

«Континіум-Волинь-Університет» - «Білозгар-Медуніверситет» - 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

«Волинь»: Тищенко, Яцків, Рудик(к), Ужва, Скрипник, Осачук; Карасьова (л), Гас, Хилюк. Тренер – Богуслав Галицький.

«Білозгар»: Якушева (к), Козачковська, Малишева, Малярчук, Соболь, Яковчук, Кутнякова; Кутнякова (л), Житовоз, Франкевич, Лужецька, Коваль. Тренер – Юлія Якушева.

Судді: О.Скібіцький (Львів), В. Самодай (Суми).

Тривалість матчу: 74 хв. (24+25+25).

Кращі гравці (версія ФВУ): Яцків – Соболь.

30 жовтня. Луцьк. Зал ОДЮСШ. 233 глядача.

В передостанній день жовтня в Луцьку офіційно стартував сезон української суперліги з волейболу. Як відомо, у міжсезоння наш суперник підсилився екс-лучанками – Анною Житовоз та Юлією Козачковською. Інтрига напередодні гри сягала апогею. Адже волинських вболівальників цікавило одне – чи зуміє «юна» «Волинь» здолати більш досвідченіший вінницький колектив? Забіжу наперед – змогла, але давайте все по порядку.

У цей святковий вечір у залі зібралося чимало людей, які прийшли підтримати рідну «Волинь» та заодно отримати задоволення від гри, за якою через затяжне міжсезоння засумували. Проте у першій партії волинських вболівальників немов «окотив» холодний душ – 3:8, 4:14. Хід партії, кожного з присутніх ,змусив задуматися що ж буде далі.  А далі сталося невеличке диво. Лучанки налагодивши гру в обороні  потихенько-помаленьку скорочували відрив – 9:14. Ще після кількох вдалих атак, зокрема від нашого першого темпу Тетяни Яцків, інтрига у партії повернулася – 15:17.  Кінцівка партії проходила за рівною боротьбою – 20:20, 21:21, 22:22. Проте останні розіграші були за волинянами – 25:22.

Друга партія розпочалася з невеличкого провалу «Волині» - 2:5. Тренер лучан Богуслав Галицький відреагував миттєво - тайм-аут. Після хвилинної перерви лучанки зуміли «знятися» та згодом зрівняти рахунок – 5:5. До першої «технічки» першими дійшли гості – 6:8. Все перевернулося з ніг на голову до другої вимушеної паузи – 16:13, на користь лучанок. Здавалося б партія йшла до свого логічного завершення – 18:14, 23:20.  Проте вінничанки зуміли скоротити відрив до мінімуму – 23:22. На більшого гостей не вистачило. У підсумку - 25:22 в другій партії і 2:0 у матчі.

Здавалося всім, що три очки взято. Проте старт третьої партії був за «Білозгаром» - 2:5, 5:10, 7:12. Волинянок такий розвиток подій не влаштовував. Перелом партії розпочала Анастасія Тищенко. Наша луганчаночка здійснила шедевральну скидку через трьох гравців суперника – 8:12. Не менш ефектною та головне ефективною була й скидка Анастасії Гас – 9:12. Вінничанки відповіли розкішним ударом у виконанні Валерії Соболь – 10:13. Виконавши три ейси зрівняти рахунок зуміла Любов Ужва 13:13. Волинь продовжувала тиснути. Після шедеврального блоку у виконанні Людмили Осачук команди відправилися на другу технічну перерву – 16:14. Волиняни впевнено йшли до перемоги – 19:17, 23:20. Гості не хотіли поступатися. Про це свідчив їх останній ривок у кінцівці партії – 23:23.  На більше вінницьких волейболісток не вистачило. У підсумку - 25:23, перемога в третій партії та й загалом у матчі.

«Континіум-Волинь-Університет» - «Білозгар-Медуніверситет» - 1:3 (28:30, 23:25, 25:20, 12:25)

«Волинь»: Тищенко, Яцків, Рудик (к), Ужва, Скрипник, Осачук; Карасьова (л), Гас, Собчук. Тренер – Богуслав Галицький.

«Білозгар»: Якушева (к), Козачковська, Малишева, Малярчук, Соболь, Яковчук; Кутнякова (л), Житовоз, Франкевич. Тренер – Юлія Якушева.

Судді: В. Самодай (Суми),О.Скібіцький (Львів).

Тривалість матчу: 108 хв. (32+29+27+20).

Кращі гравці (версія ФВУ): Рудик – Яковчук.

31 жовтня. Луцьк. Зал ОДЮСШ. 167 глядачів.

Перша партія розпочалася з надійного подвійного блоку у виконанні господарок майданчика Тетяни Яцків та Людмили Осачук – 1:0. Вінничанки відповіли миттєво тим же – 1:1. Але наш дует франківчанки та чернігівчанки до першої «технічки» принесли на двох п’ять очок та відправили команди на вимушену паузу – 8:5. Після технічної перерви «Континіум» продовжував тиск на суперника. Це дало свої плоди – 10:6. Команди розігравшись вирішили подарували глядачам два розкішних розіграшу, які завершилися на нашу користь. Все йшло за сценарієм волинян про що й свідчив рахунок – 15:10, 17:12. Здавалося б що перемога в цій партії це питання часу. Проте з цим не погодилися наші опонентки. Використавши наші помилки зокрема в прийомі та подачі, вінничанки зуміли нас наздогнати – 20:20. У кінцівці команди йшли нога в ногу – 21:21, 23:23, 25:25, 27:27. Волинські вболівальники вірили, що саме лучанки на правах господарів майданчика дотиснуть непоступливих суперниць. Але фортуна була на боці команди нашого екс-капітана – 28:30.

Другий сет пройшов за сценарієм першого. «Волинь» володіла ініціативою та впевнено набирали очки – 8:5, 14:10, 17:12. Проте після другої «технічки» розклеювалася гра, чим користалися суперники та переламували хід партії на свою користь. Саме тому другу партію лучанки й програли – 23:25.

На старті третього відрізку рівна гра – 2:2, 5:5, 9:9.  Починаючи з середини партії повна перевага «Волині»– 18:11. На цей раз здобутої переваги вистачило. Волиняни спокійно довели партію до переможного кінця – 25:20.

Четверта партія приголомшила всіх глядачів ОДЮСШ. Ніхто не розумів що відбувається. На табло – 1:11, на користь «Білозгару». Проте вболівальники не втрачали надії.  Пам`ятаючи про вчорашній подвиг «юних» волинянок. Нагадаю, в одному із сетів у першій грі  ми горіли – 3:14 і зуміли перемогти.  Подальший хід партії поступово вбивав віру в серцях кожного вболівальника. Недосвідчені лучанки просто-на-просто перегоріли, тому нічого в них не виходило. Цим легко скористалися вінничанки у складі яких є досвідчені гравці. Дуже легка перемога у четвертій партії – 12:25.

Боротьба за п’яту сходинку загострилася (офіційний сайт ВК «Континіум-Волинь-Університет»).

ОРБІТА – ХІМІК – 3:1, 1:3

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - «Хімік» - 3:1 (20:25, 25:19, 25:22, 25:14). ВІДЕОФОТО

«Орбіта»: Фролова, Герасимова, Кравченко, Яструб, Савченко, Скрипак (к); Дерюгіна (л), Довгополюк, Пасс. Тренер - Ігор Філіштинський.

«Хімік»: Дрозд, Політанська, Сильченкова, І.Молодцова, Чернуха, Козлова (к); Степанчук (л), Томич, Нємцева, Кальченко, Расточило, Напалкова. Тренер - Сергій Голотов.

Судді: В.Паєвський (Харків), М.Мельник (Київ).

Тривалість матчу: 94 хв. (23+24+26+21).

Кращі гравці (версія ФВУ): Яструб - Степанчук.

30 жовтня. Запоріжжя. Палац спорту ЗАС. 780 глядачів.

Початок матчу. Ніщо не віщувало біди для чемпіонок України. Так, боротьба зав"язалася з перших же розіграшів - обмінялися ударами молоді бомбардири команди - Анастасія Чернуха і Юлія Яструб, але так, власне, і передбачалося. Ще кілька обмінів і вже 5:5. До половині партії «Хімік» позначив триочковий порався (13:10) - Ігор Філіштинський взяв тайм-аут. Успішний відрізок видала Інна Молодцова, закрили на краю Ольгу Кравченко - «+4» у «Хіміка» до фінішного відрізку (18:14). Чернуха зробила «блок-аут», а її візаві Яструб промахнулася - 25:20 на користь «Хіміка».

Що сталося з командою в перерві між сетами, питання, мабуть, риторичне, а відповідь, вочевидь, треба шукати в області психології. Як би там не було, після цього у «Хіміка» не виходило зовсім нічого (ми порівнюємо з кращими зразками гри команди) ані в прийомі, ані в нападі, ні в інших елементах - 0:6, 1:8, 4:11 . Вибратися з цієї трясовини не вийшло - 19:25. «Орбіта» зрівняла рахунок.

Третій сет. «Хімік» непогано почали - Чернуха двічі заколошматіла в площадку, що раніше нечасто траплялося, і «Хімік» повів 3: 1. Далі 5: 2. Але суперник відігрався відразу ж. 6:5. Пішла рівна гра. Після помилки на прийомі після подачі Вікторії Савченко «Орбіта» пішла на перерву з мінімальною перевагою - 16:15. Хто б міг припустити, що саме в цій розстановці багато в чому буде зумовлений результат партії. З подачею юної діагональної так і не впоралися. Лише за рахунку 19:15 вдалося прийняти в «ніс». Як наслідок, «цвях» Катерини Кальченко в «три метри». 19:16. «Хімік» ледь не наздогнав. Алла Політанська скинула - 21:19. Тайм-аут - жест Філіштинського був однозначний. У кінцівці його підопічні успішно зіграли на блоці і повели в матчі 2:1, вперше відібравши очки у «Хіміка» в домашніх матчах за останні чотири сезони.

Але цього запорізькій команді виявилося замало. У таких випадках кажуть: «Суперник відчув запах крові». Гравці «Хіміка» так і не прийшли до тями, запорізька команда, взявши на озброєння блок, де тон задавала екс-волейболістка «Хіміка» Юлія Герасимова, вже до першої перерви позначила солідну перевагу – 8:3. Після удару лідера нападу «Орбіти» - і це в 17 років (!) - Юлії Яструб рахунок став 9:3. «Хімік» спробував повернутися в гонку - 13:9. Але три запорізьких блоку поспіль на краю сітки...16: 9. «Орбіта» виграла сет 25:14, а разом з ним і матч - 3: 1.

Друга поразка «Хіміку» в чемпіонаті. «-6» - Від «Орбіти».

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - «Хімік» - 1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 10:25). ВІДЕОФОТО

«Орбіта»: Фролова, Герасимова, Кравченко, Яструб, Савченко, Скрипак (к); Дерюгіна (л), Довгополюк, Дударенко. Тренер - Ігор Філіштинський.

«Хімік»: Кальченко, Дрозд, Політанська, Сильченкова, Томіч, Козлова (к); Степанчук (л), Чернуха, І.Молодцова, Нємцева. Тренер - Сергій Голотов.

Судді: М.Мельник (Київ), В.Паєвький (Харків).

Тривалість матчу: 86 хв. (25+21+24+16).

Кращі гравці (версія ФВУ): Герасимова - І.Молодцова.

30 жовтня. Запоріжжя. Палац спорту ЗАС. 790 глядачів.

У порівнянні з першим матчем у «старті» «Хіміка» два зміни: Катерина Кальченко замість Інни Молодцової, Міна Томіч замість Анастасії Чорнухи. А от безпосередньо старт другого матчу став, немов продовженням першого. 5:1 - попереду «Орбіта». Знову не йшла атака і до першої перерви вже 8:3. Запорізька команда успішно справлялася з Катериною Сильченковою, благо особливості її нападу добре відомі - 12:7. До другого перерви завдяки атаці, що прорізалася, відрив скоротився до двох очок - 16:14. За рахунок результативного блоку відрив скорочений до мінімуму - 18:17. Але знову збій в атаці і Сергію Голотову довелося взяти два поспіль - через розіграш - тайм-ауту. 22:17. Піднеслися, але ненадовго. 22:20, але 25:20 у підсумку.

На початку другої партії рівна гра, але напад все ще нестабільно. За рахунку 7:7 замість Катерини Сильченкової - Анастасія Чернуха. І 20-річна нападаюча, вперше за довгий час не вийшла в «старті», відразу ж почала шарашити по захисним порядкам суперника, як у кращих матчах. Раз удар-дві удар і «+2» - 9:7 на користь «Хіміка». Досить вражаюче за потужністю це виглядало. А тут ще Алла Політанська один в один «з"їла» Ольгу Краченко. 16:13 - до другої перерви. Добрий удар по психології суперника. До того ж без збою продовжувала працювати артилерія Чернухи. Партія за «Хіміком» - 25:18.

Третю партію краще почала «Орбіта» - 3:1. Правда, щодо другого і третього м"яча, думка головного арбітра і наставника «Хіміка» розійшлися. Сергій Голотов бурхливо відреагував на ці моменти. Далі гра пішла під диктовку «Хіміка». Напад працював, як годинник. Активна і агресивна була на сітці Інна Молодцова, яка згадала старі зв"язки зі своєю екс-одноклубницею по «Волині» Аллою Політанською. Плюс злагоджено працював захист команди. 16:9 - після удару Тетяни Козлової. Цей розіграш, до речі, можна назвати символічним в плані захисних дій - кілька разів успішно пом"якшив блок, чіпкою був захист. 25:18 за підсумками партії.

У четвертому сеті «Хімік» вже робив, що хотів. Результат говорив сам за себе - 25:10.

3:1 у матчі. Чемпіонки України взяли у «Орбіти» реванш за поразку напередодні, не дозволивши супернику піти у відрив (офіційний сайт ВК «Хімік»)